ندای البرز
شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۱:۴۲ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11464
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۶
 •   
  شاگردان محمد خاکپور برای شکستن طلسم 40 ساله و رسیدن به المپیک 2016 ریو باید از نبرد با بچه سامورایی‌ها سربلند بیرون بیایند تا به یک قدمی تحقق این رؤیا برسند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، تیم ملی امید ژاپن ساعت ۱۷ جمعه به مصاف سربازان محمد خاکپور می‌رود تا از بین دو کشور ایران و ژاپن یک تیم به جمع چهار تیم آخر مسابقات انتخابی المپیک راه پیدا کند.

  روی کاغذ عملکرد ژاپن طی ۳ دیدارش برابر تایلند، کره شمالی و عربستان با ثبت ۳ پیروزی بهتر از تیم خاکپور بوده که با ۲ پیروزی مقابل سوریه و چین به مرحله حذفی رسیده است. با این حال تیمی که جمعه برابر ملی‌پوشان ایرانی به میدان می‌رود آنچنان که نام بزرگی را یدک می‌کشد، بزرگ نیست.

  حداقل بررسی عملکرد بچه سامورایی‌ها نشان می‌دهد در تیم آنها از تجربه بین‌المللی خبر چندانی نیست. همان طور که ۶ نفر از بازیکنانش نه در سطح اول فوتبال ژاپن که در لیگ دسته دوم این کشور توپ می‌زنند. اما به هر حال نام ژاپن برای هر تیمی ترسناک است و قطعا امیدهای ایران روز جمعه بازی سختی پیش رو خواهند داشت.

  * قهرمان گروهی که تیم دومش ۲ امتیاز گرفت
  ژاپن در گروهی با ۹ امتیاز قهرمان شد که تیم دوم آن کره‌شمالی با ۲ امتیاز صعود کرد. در واقع سطح فنی پایین رقبای ژاپن در گروه B سبب شد تا سامورایی‌ها بی‌دردسر راهی مرحله حذفی شوند آن هم در شرایطی که بررسی مردان تاثیرگذار در تیم ژاپن نشان می‌دهد آنها ابتدا ۴ گل به تایلند زدند و بعد با حداقل تفاضل گل کره شمالی و عربستان را شکست دادند تا حالا حریف ایران در مرحله حذفی باشند.

  سرمربی ژاپنی‌ها روز گذشته قدرت مردان محمد خاکپور را ستود و اعتراف کرد در جمع ایرانی‌ها بازیکنی (مهدی ترابی) حضور دارد که به تیم‌ملی بزرگسالان ژاپن گل زده است.

  * نماینده اتریش در اردوی رقیب
  در تقابل سرنوشت‌ساز جمعه ژاپن به دو لژیونر خود امید بسته است. سامورایی‌ها تاکومی مینامینو۲۱ ساله را از سالزبورگ اتریش به قطر فرا خوانده‌اند. مهاجمی با ۱۷۴ سانتی‌متر بلندی قامت که در بوندس‌لیگای اتریش عملکرد قابل قبولی داشته است.

  بازیکن سابق سرزو اوزاکا از ابتدای سال ۲۰۱۴ به اتریش رفت. این مهاجم که ۶۲ دقیقه برابر کره‌شمالی و ۱۲ دقیقه مقابل تایلند به میدان رفته است در دیدار برابر عربستان وارد ترکیب ژاپن نشد.

  تاکومی در فصل ۱۶-۲۰۱۵ لیگ برتر اتریش طی ۱۹ بازی ۱۲۹۱ دقیقه پیراهن سالزبورگ را پوشیده تا به ریو (۲) اشتروم گراتس، گرودیک (۲) راپیدوین و آدمیرا ۹ گل بزند.

  شماره ۱۸ ژاپنی‌ها در سالزبورگ هم به‌عنوان یک گوش راست ایفای نقش کرده و هم به‌عنوان یک هافبک طراح پشت سر مهاجمان این تیم وارد زمین شده است.

  * کوبو با ۱۶ گل سوئیسی
  بهترین گلزن ژاپنی‌ها یویا کوبو است. مهاجم تیم یانگ بویز سوئیس که دومین لژیونر امیدهای کشور به حساب می‌آید. کوبو ۱۸۰ دقیقه در قطر به میدان آمد تا ۲ گل به تایلند بزند.

  یویا از سال ۲۰۱۳ به یانگ بویز پیوست تا در ۳ فصل اخیر طی ۷۸ بازی ۱۶ گل به ثمر برساند. کوبو در فصل ۱۶-۲۰۱۵ موفق شده ۱۲۴۸ دقیقه برای یانگ بویز به میدان برود تا ۴ گل به اف‌سی سیون، گراس هاپرز، وادوز و اف‌سی زوریخ بزند.

  شمشیر بچه سامورایی‌ها تیز نیست

  * ۶ بازیکن دسته دومی
  به گزارش مشرق، ژاپنی‌ها در لیست نفراتی که تاکنون در قطر به میدان فرستاده‌اند، ۶ بازیکن دسته دومی داشته‌اند که در نوع خود جالب توجه است. به واقع حضور این تعداد بازیکن از سطح دوم فوتبال ژاپن در تیم امید سامورایی‌ها نشان می‌دهد، جی لیگ یک آنچنان که باید و شاید موفق به پرورش بازیکن برای آینده فوتبال ژاپن نشده است.

  ماساشی کامه‌کاوا: مدافع تیم دسته دومی ویساپانوکوکا. ماساشی شاگرد ماسامی ایمارا مدافع اسبق و کاپیتان سرشناس تیم‌ملی ژاپن در سال‌های نه چندان دور است.

  کنتو میسائو: این مدافع ۱۹ ساله برای توکیووردی در لیگ دسته دوم ژاپن ۳۹ بازی انجام داده است. کنتو برابر عربستان ۶۶ دقیقه به میدان آمد.

  ریکاهاراکاوا: هافبک کیوتو سانگاه ۱۳ دقیقه مقابل کره‌شمالی به میدان آمد و ۹۰ دقیقه شانس بازی برابر تایلند را پیدا کرد.

  شینیا یاجیما: هافبک تهاجمی سابق اوراواردز از ابتدای سال میلادی ۲۰۱۵ به جی لیگ دو رفت تا پیراهن تیم دسته دومی فاگیانواویاما را ۳۷ مرتبه بر تن کند. یاجیما طی ۲۷۰۷ دقیقه ۸ گل هم به ثمر رساند. شینیا ۷۸ دقیقه مقابل تایلند و ۲۸ دقیقه برابر کره‌شمالی شانس بازی پیدا کرد.

  موساشی سوزوکی: مهاجم متیوهولی هوک متولد جامایکاست این بازیکن راست پا، طی ۳۴۸ دقیقه در دسته دوم فوتبال ژاپن ۲ گل زده است. سوزوکی ۹۰ دقیقه برابر کره شمالی بازی کرد و ۴۶ دقیقه مقابل تایلند. موساشی در دقیقه ۲۷ بازی با تایلند گل اول ژاپن را وارد دروازه حریف کرد.

  آدوآنایی: مهاجم ۲۰ ساله جف یونایتد ۳۳ بازی انجام داده تا تنها ۳ گل به تیم‌های دسته دومی ژاپن بزند. آنایی ۴۴ دقیقه مقابل تایلند و ۸۵ دقیقه برابر عربستان شانس بازی داشت.

  * گلر اول ژاپنی ها/ کشف افشین قطبی
  گلر اول تیم‌ملی امید ژاپن ماساتوشی کوشی‌بیکی کشف افشین قطبی است. سرمربی اسبق تیم‌ملی ایران اولین بار در ایستگاه سیزدهم لیگ ۲۰۱۳ جی‌لیگ به این دروازه‌بان ۱۹ ساله میدان داد. شنبه ۴ خرداد سال ۱۳۹۲ قطبی تشخیص داد تا در دیدار تیمش شیمیزو اسپالس برابر وگالتای ساندا به ماساتوشی میدان دهد. کوشی آن فصل ۱۹ مرتبه دیگر با نظر افشین قطبی برای شیمیزو بازی کرد تا طی ۱۸۰۰ دقیقه ۴ کلین‌شیت داشته باشد و البته ۳۵ گل دریافت کند.

  کشف افشین قطبی در قطر برای ژاپنی‌ها ۹۰ دقیقه مقابل تایلند و ۹۰ دقیقه مقابل کره‌شمالی به میدان رفت تا دو کلین‌شیت دیگر به کارنامه‌اش اضافه کند. البته در فصل اخیر جی‌لیگ یک ژاپن عملکرد شاگرد سرمربی اسبق پرسپولیس‌ چندان جالب نبود. این دروازه‌بان سال ۲۰۱۵ با نظر کادر فنی ۱۰ بازی انجام داد تا ۲۲ گل دریافت کند.

  ماساتوشی ۵ گل از ویسل کوبه خورد. ۶ گل هم از دو تیم گامبا اوزاکا (۳) و ناگویا گرامپوس (۳). حال باید دید دروازه‌بانی که با قطبی به فوتبال ژاپن معرفی شده در دیدار برابر شاگردان محمد خاکپور چه کارنامه‌ای را از خود برجای خواهد گذاشت.

  * ژاپن ۳۶۵ ایران ۶۳۷
  به گزارش مشرق، در اردوی سامورایی‌ها ۳ بازیکن شانس بازی برای تیم‌ملی ژاپن را داشته‌اند. این در نوع خود جالب است که از میان این ۳، یک نفر فقط ۷ دقیقه اعتماد سرمربی بوسینایی ژاپن هلیلهودزیچ را جلب کرده است.

  شمشیر بچه سامورایی‌ها تیز نیست

  تاکومی مینامینو مهاجم سالزبورگ اتریش فقط شانس این را داشته که ۴ دقیقه مقابل کامبوج و ۳ دقیقه برابر ایران پیراهن تیم‌ملی بزرگسالان ژاپن را بپوشد.

  در کنار تاکومی، شانس تاکوما آسانو مهاجم تیم سانفرس هیروشیما ۲۵ دقیقه بیشتر بوده است. بازیکن این تیم دسته دومی که ۹ گل طی ۱۱۱۳ دقیقه برای نماینده هیروشیما به ثمر رسانده، پیش‌تر در تقابل با کره‌شمالی (۶) کره جنوبی (۲۰) و چین (۶) ۳۲ دقیقه پیراهن ژاپن را پوشید.

  و بالاخره واتارو اندو ۲۲ ساله که نسبت به دو بازیکن قبلی شانس زیادتری برای بازی در تیم‌ملی را داشته است. مدافع تیم دسته اولی شونان بلمار برابر کامبوج (۴۷)، افغانستان (۹)، کره شمالی (۹۰)، کره جنوبی (۹۰) و چین (۹۰) به میدان رفته تا دقایق حضور ملی‌اش در رده سنی بزرگسالان به عدد ۳۲۶ برسد.

  به عبارت دیگر ۳ بازیکنی که جمعه شانس بازی برابر تیم امید ایران را دارند روی هم ۳۶۵ دقیقه سابقه بازی برای تیم‌ملی بزرگسالان ژاپن را در پرونده خود به ثبت رسانده‌اند.

  این در شرایطی است که عدد مذکور در اردوی تیم ایران ۶۳۷ دقیقه ثبت شده است. در تیم امید ایرانمهدی ترابی سابقه ۳۴۲ دقیقه بازی برای تیم بزرگسالان را دارد. ستاره تیم محمد خاکپور با نظر کارلوس کی‌روش برابر ترکمنستان (۴۶) گوام (۲۰)، عمان (۳۰)، ترکمنستان (۹۰)، گوام (۴۴) ازبکستان (۴۴) و ژاپن (۶۸) به میدان رفته تا ۳ گل هم به ازبکستان، گوام و ژاپن بزند.

  در جمع ایرانی‌ها محمد حسین کنعانی‌زادگان با ۱۸۰ دقیقه بازی ملی برابر ترکمنستان و ازبکستان دیگر باتجربه در بازی‌های بین‌المللی به حساب می‌آید.

  درکنار این دو میلاد محمدی هافبک مدافع تیم راه‌آهن هم با نظر کارلوس کی‌روش ۱۱۵ دقیقه برابر ازبکستان (۲۵) و گوام (۹۰) به میدان رفته است.

  به این ترتیب تیم محمد خاکپور از حیث داشتن بازیکنانی باتجربه ملی ۶۳۷ به ۳۶۵ از ژاپنی‌ها پیش است.

  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">