ندای البرز
جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۴۹ 2018 Apr 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9856
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۲
 •   
  کتیبه قرآنی ضریح جدید حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام از آیات 34 تا 42 سوره النور انتخاب شده است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز،  این کتیبه به خط خوشنیوس مشهور عراقی فِراس البغدادی بوده و از آیه ۳۴ سوره النور (وَلَقَدْ أَنزَلْنَا إِلَیْکُمْ آیَاتٍ مُّبَیِّنَاتٍ وَمَثَلاً مِّنَ الَّذِینَ خَلَوْا مِن قَبْلِکُمْ وَمَوْعِظَهً لِّلْمُتَّقِینَ) الی آیه ۴۲ از همان سوره (وَلِلَّهِ مُلْکُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَإِلَى اللَّهِ الْمَصِیرُ) برای آن انتخاب شده است. طول این کتیبه ۱۸ متر و عرض آن ۴۲ سانتی متر بوده که با بکارگیری تکنولوژی روز و با استفاده از دستگاه CNC و نظارت نجاران ماهر بر روی چوب پیاده شده است.

  در ساخت این کتیبه از چوب ساج برمه برای زمینه و از چوب بلوط سفید برای نوشته ها استفاده شده تا این کتیبه نمائی زیبا داشته باشد. این کتیبه با کادر بندی زیبائی که برای آن صوررت گرفته به طور کاملا متجانس با بدنه داخلی ضریح در داخل ضریح نصب گردیده است.
  یکی از ویژگی های این کتیبه عدم استفاده از رنگهای مصنوعی بوده و رنگ زمینه و نوشته ها همگی رنگ طبیعی چوبهای استفاده شده در ساخت این کتیبه از جمله چوبهای ساج، بلوط، نارنج، گردو، راش و غیره است.
  ساخت و نصب کتیبه قرآنی داخل ضریح جدید حضرت عباس(ع) + تصاویر
  کتیبه
  کتیبه
  کتیبه
  کتیبه
  کتیبه
  کتیبه
  کتیبه
  کتیبه
  کتیبه
  انتهای پیام
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">