ندای البرز
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۱۸:۰۵ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2520
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۰
 •   
  امام جمعه شهر الوند:
  امام جمعه شهر الوند گفت: در اصل و فرهنگ ازدواج از ابتدا باید سبک زندگی دینی را مراعات کنیم، بی توجهی به این امر آسیبی است که وجود دارد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، حجت الاسلام علی طهماسبی در سومین همایش دانشجویی ازدواج و سبک زندگی دینی که به همت کمیته امدا امام (ره) در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، بیان بیان داشت: سبک زندگی دینی به معنای داشتن رفتار منظم، مدیریت شده و ضابطه مند در چارچوب دین اسلام است که باید در آن بایدها و نبایدهای اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

  وی ادامه داد: سبک زندگی اسلامی باید در چارچوب احکام و معارف الهی باشد و بحثی جدا ار سبک زندگی غیردینی و غربی است.

  امام جمعه شهر الوند اضافه کرد: سبک زندگی اسلامی مولفه هایی دارد و یک سبک زندگی دست یافتنی بوده و آرمانی نیست؛ در زندگی ما این سبک به صورت کم و زیاد وجود دارد که آنچه رهبری، ما را به آن توجه دادند این است که حرکت ما در راستای رسیدن به مرحله کامل داشتن سبک زندگی اسلامی باشد به گونه ای که همه جوانب زندگی ما اسلامی باشد.

  وی سعادت دنیا و آخرت را نتیجه سبک زندگی اسلامی دانست و افرود: انسان خواهان خوشبختی و سعادت دائمی است و هرچه رنگ اسلام، زندگی ما را بپوشاند به همان میزان سعادت دنیا و آخرت در انتظار ما است.

  حجت الاسلام طهماسبی تصریح کرد: این سبک با لذائذ و غرائز مخالف نیست، اسلام به تعطیل غرائز فتوا نداده بلکه به تعدیل غرائز فتوا داده است، زیرا آزادی آن است که آزادی دیگران را محدود نکند و اسلام نیز به دنبال مدیریت این امر است.

  وی با اشاره به اهمیت ازدواج توضیح داد: ازدواج غرائز جسمی و روحی را اشباع می کند و در واقع این سنت حسنه، اشباع ضابطه مند، قانون مند و روش مند لذائذ و غرائز را به دنبال دارد.

  امام جمعه شهر الوند تأکید کرد: ازدواج مصداق اتم و اکمل سبک زندگی دینی است، تعدادی از امور و مولفه های سبک زندگی اسلامی در دامن مقدس و پر مهر ازدواج شکل می گیرد.

  وی عنوان کرد: سبک زندگی دینی با ازدواج رابطه مستقیم دارد و در اهمیت ازدواج همین بس که پیامبر گرامی اسلام فرمودند در اسلام هیچ بنایی ساخته نشده که نزد خدای عزوجل محبوب تر و ارجمندتر از ازدواج باشد.

  حجت الاسلام طهماسبی آسیب ازدواج های امروزی را بی توجهی به سبک زندگی دینی دانست و یادآورشد:ما از ابتدا باید در اصل و فرهنگ ازدواج سبک زندگی دینی را مراعات کنیم، ازدواج منافاتی با تحصیل ندارد و در واقع ذهن انسان را روشن کرده، درون انسان را پاک و آدمی را ار نظر روحی و روانی تخلیه می کند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">