ندای البرز
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۵:۴۰ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 8986
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۹
 •   
  در مراسم اختتامیه اجلاس پیرغلامان صورت گرفت؛
  رئیس اجلاس، استاندار فارس، خادم حرم امام حسین، نماینده ولی فقیه در شیراز، تولیت آستان احمدی و محمدی، نماینده رئیس سازمان صدا و سیما، فرمانده سپاه فارس و استاندار هرمزگان هشت نفری بودند که در این مراسم سخنرانی کردند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، سیزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی در شیراز برگزار شد. دو روز قبل مراسم اختتامیه این اجلاس در صحن آستان مطهر حضرت احمد ابن موسی، شاهچراغ(علیه السلام) برگزار و از پیرغلامان برگزیده سراسر کشور تقدیر شد.

  اختتامیه با حضور انبوه شیرازی‌ها آغاز شد. یکی از پیرغلامان میکروفن را از مسئولان برگزاری اجلاس گرفت اما روی سن نرفت، به میان جمعیت آمد و نوحه خواند.

  نبض جمعیت را در دست گرفته و همه حواس‌ها به او جمع شده بود. یک شروع عالی برای اختتامیه رقم خورد و جمعیت را علاقمند کرد تا در ادامه نیز همراه مراسم باشند. پس از آن “نظام اسلامی” پشت تریبون رفت و در ادامه هنرنمایی آن پیرغلام دلسوخته، یک متن احساسی را قرائت کرد. نظام اسلامی به پیرغلام‌ها گفت: «شما از خواندن و گفتن پیر نشده‌اید. شما صحنه‌های کربلا را می‌دانید و در ذهنتان مجسم می‌کنید اما نمی‌توانید آن را بگویید. دانستن و نگفتن از قتلگاه حسین(علیه السلام) پیرتان کرده است».

  همچنان جمعیت زیادی همراه مراسم بودند و هر لحظه به شور و حال جمع اضافه می‌شد اما مراسم اختتامیه در نبود رئیس سازمان صدا و سیما سخنران‌های زیادی داشت. هرکس که به هرشکلی برای برگزاری اجلاس شیراز کمکی کرده بود، روی سن آمد و سخنرانی کرد. یکی از  فاجعه منا، یکی از نفوذ آمریکا، یکی از اتفاقات دوازده دوره گذشته اجلاس و خلاصه هرکس از هر دری سخن گفت.

  این اجلاس به همت سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود؛ اما عدم حضور رئیس سازمان در مراسم اختتامیه یک اتفاق کم سابقه بود. محمود عاطفی رئیس سازمان بسیج صدا و سیما که رئیس اجلاس پیرغلامان هم است، در جریان برگزاری اجلاس یک نشست خبری گذاشت و گفت: «بخاطر فجایع منا و مسائل هسته‌ای لازم است که مدیران سازمان در تهران حضور فیزیکی داشته باشند. هنوز هیچ خبر قطعی از حضور سرافراز در اختتامیه نداریم.»

  رئیس اجلاس، استاندار فارس، خادم حرم امام حسین، نماینده ولی فقیه در شیراز، تولیت آستان احمدی و محمدی، نماینده رئیس سازمان صدا و سیما، فرمانده سپاه فارس و استاندار هرمزگان هشت نفری بودند که در این مراسم سخنرانی کردند. مراسم اختتامیه همچنان در حال برگزاری بود و کسی پشت تریبون سخنرانی می‌کرد اما از جمعیت خبری نبود.

  مردم شیراز که هیچ، پیرغلامان هم خسته شده و در صحن آستان حضرت شاهچراغ قدم می‌زدند. همه سخنرانی‌ها که تمام شد، “نظام اسلامی” از صادق آهنگران دعوت کرد تا روی سن بیاید و نوحه‌خوانی کند اما قبل از آن به همه اطمینان داد که دیگر این آخرین برنامه اختتامیه است. آهنگران یک کار جدید برای شهدای فاجعه منا آماده کرده بود.

  استاندار هرمزگان که میزبان اجلاس سال آینده است، خودش را به شیراز رسانده بود تا پرچم گنبد امام حسین(علیه السلام) را تحویل بگیرد و به استانش ببرد. او گفت:«من از عشیره بنی اسد و از نسل حبیب ابن مظاهر هستم. انشاالله سال آینده میزبان خوبی برای شما باشیم».

  گفتنی است، پیر غلام و ذاکر اهل بیت(ع)،کربلایی خیر اله بخشی از شهر الوند در این همایش حضور دارد.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">