ندای البرز
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۹:۴۰ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24089
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
 •   
  حجت الاسلام شالی در جشن عید غدیر مردم الوند:
  ولایت‌پذیری امام با دعا به سرانجام نمی‌رسد چرا که اگر به ادعا باشد مردم کوفه نیز مدعی ولایت پذیری بودند.

  به گزارش خبرنگار فرهنگی‌-‌مذهبی ندای البرز، سید شمس الدین موسوی شالی در مراسم جشن عید غدیر که شب گذشته در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد با اشاره به ارزش والای عید غدیر خم اظهار کرد : در اعیاد مسلمانان عید غدیر در بین اعیاد دیگر همچون درخشش خورشیدی در بین ستارگان است.
  وی بیان کرد: سرور انگیزترین شب سال، شب عید غدیر است.
  این سخنران مذهبی با اشاره به وقایع فجیع میانمار عنوان کرد: این واقعه خباثت وقیح استکبار جهانی را نشان می دهد که تنها به جرم مسلمانی مظلومان این سرزمین را قتل عام می‌کنند.
  وی ادامه داد: خفقان و خاموشی ابر قدرت‌هایی که مدعی حقوق بشر هستند و این سکوت خباثت‌برانگیز آنها درد بزرگی برای مسلمانان است.
  حجت‌الاسلام موسوی شالی تصریح کرد: اگر پیامبر اکرم (ص) تنها به مردم مکه می‌فرمود: تنها نماز بخوانید و روزه بگیرید مردم مکه با دل و جان اسلام را می‌پذیرفتند در حالی که دین پیامبراکرم (ص) تنها در این دو مسئله خلاصه نمی‌شد و زمانی که رسول خدا فرمود: به اسلام ایمان بیاورید و اسلام حامی مستضعفان است مردم مکه به مخالفت برخاستند.
  این سخنران مذهبی ادامه داد: اعمال ولایت از جانب پیامبر اکرم (ص) به حدی برای بزرگان مکه سخت و دشوار بود که بزرگان قبایل با هم‌دستی قصد جان پیامبر را کردند.
  وی با اشاره به یکی از دلایل مخالفت مردم مکه با دین اسلام گفت : مردم مکه متوجه شدند که دین اسلام تنها در نماز و روزه خلاصه نمی‌شود بلکه پیامبر اکرم (ص) می‌خواهد اعمال ولایت کند.
  حجت الاسلام موسوی شالی اذعان کرد: ولایت پذیری سخت‌ترین آزمایشی است که خداوند برای انسان‌ها در نظر گرفته است.
  وی یاد آور شد: ولایت به شدت با هوای نفس در تضاد بوده به طوری که در امتحان پذیرش ولایت امام علی(ع) بیشترین مردم مکه و مدینه مردود شدند و تنها مومنان واقعی ولایت را پذیرفتند.
  حجت الاسلام موسوی شالی افزود: یکی از دلایل غیبت ولی عصر و امام زمان این است که ببیند آیا مردم آماده پذیرش ولایت هستند و آیا به ندای پیامبر اکرم (ص) که «من کنت مولاه و علی مولا» جواب مثبت می‌دهند یا خیر؟
  وی افزود: برای ولایت پذیری باید از داخل خانواده‌ها به تمرین پرداخت به طوری که اگر جوانان می‌خواهند ولایت پذیر باشند باید ابتدا مطیع پدر و مادرانشان باشند.
  وی خاطر نشان کرد: زنانی که در برابر همسرانشان متواضع هستند این زنان در برابر ولایت امامشان نیز متواضع و ولایت پذیر هستند.
  حجت الاسلام موسوی شالی در پایان عنوان کرد: ولایت‌پذیری امام با دعا به سرانجام نمی‌رسد چرا که اگر به ادعا باشد مردم کوفه نیز مدعی ولایت پذیری بودند.
  انتهای پیام /

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">