ندای البرز
جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۲۰:۳۸ 2018 Mar 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 3134
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۰
 •   
  ژنرال پترائوس:
  رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا و مدیر کل سابق سیا طی اظهاراتی از سردار سلیمانی به عنوان فردی توانمند، مدبر و دشمنی شایسته یاد کرد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از پولیتیکو، “دیوید پترائوس” مدیر کل سابق سیا گفت که داعش بزرگترین تهدیدی نیست که آمریکا در عراق با آن مواجه است.

  وی افزود: در واقع، استدلال من این است که مهمترین تهدیدی که ثبات طولانی مدت عراق و توازن گسترده منطقه‌ای را تهدید می‌کند داعش نیست بلکه شبه نظامیان شیعه است که مورد حمایت و گاهی تحت  راهبری ایران هستند.

  وی که این اظهارات را به صورت مکتوب برای “لیز سلای” رئیس دفتر بیروت واشنگتن پست ارسال کرده بود، تاکید کرد: رژیم ایران در نهایت بخشی از مشکل و نه راه حل خواهد بود.

  ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا گفت که عراق نیازمند تمام عناصری است که بخشی از کمپین مقابله با شورش در جریان گسیل نیروهای آمریکایی به عراق در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ بوده است.

  وی هشدار داد که بیرون راندن داعش از عراق ممکن است که باعث تقویت شبه نظامیان مورد حمایت ایران شده و به قدرتمندترین نیرو در این کشور تبدیل شوند که برای منافع منطقه‌‌ای آمریکا مضر است.

  پترائوس گفت که دارای “چندین تفکر” درباره حضور “قاسم سلیمانی” فرمانده نیروهای قدس ایران در عراق است اما بخش عمده‌ای از آنها احتمالا برای انتشار در روزنامه‌های عمومی مناسب نیست.

  وی گفت: چیزی که من می‌توانم بگویم این است که وی فردی بسیار توانمند و مدبر و دشمنی شایسته است. وی بازی خود را به خوبی انجام می‌دهد اما این بازی طولانی است پس اجازه دهید ببنیم حوادث چگونه به پیش می‌رود.

  کاخ سفید روز دوشنبه تایید کرد که دولت آمریکا در حال مشاروه با پترائوس برای ارائه مشاوره درباره چگونگی مقابله با تهدیدات داعش است.

  جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت: زمانی که موضوع به شرایط امنیتی در عراق می‌رسد من معتقدم که وی [پترائوس] کارشناس قابلی است. بنابراین این برای مقامات دولتی ارشد منطقی است که به صورت موردی با وی رایزنی کنند.

  همچنین پترائوس نگرانی خود از اوضاع در سوریه را ابراز داشت و اوضاع در این کشور را یک “چرنوبیل ژئوپلیتیکی” توصیف کرد.

  وی گفت: تا زمانی که بحران در سوریه متوقف نشود، این بحران به تشعشع رادیواکتیو ایدئوژی افراطی گری و بی ثباتی در سرتاسر منطقه ادامه خواهد داد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">