ندای البرز
جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۲۱:۵۰ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23466
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
 •   
  امام جمعه موقت تهران در جمع مردم الوند:
  ولی فقیه وقتی به حکمی برسد وفتوایی بدهد وظیفه همگان اطاعت از آن حکم است.

  به گزارش خبرنگار سیاسی ندای البرز، آیت الله خاتمی در مراسمی که به مناسبت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام در مسجد جامع حضرت ابوالفضل (ع) شهر الوند برگزار شد، اظهار کرد: سیاستمداران این انقلاب باید رهرو ولایت فقیه باشند.
  وی بیان کرد: درگذشته در کشور ایران رهبر بزرگی همچون امام خمینی ( ره) باعث نام آور شدن این انقلاب در جهان شد و امروز رهبر بزرگی همچون مقام معظم رهبری زمامت ملت ایران را به دست دارد که زهدش شبیه به امام راحل است.
  امام جمعه موقت شهر تهران با اشاره به زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری عنوان کرد: معاون وزیر خارجه وقت آن زمان در ملاقاتی که با امام خامنه‌ای داشت گفت: موهای سرم از علم و سیاست ایشان سفید شد چرا که تمام تزهای سیاسی را دانسته ولی امام خامنه‌ای در یک ساعت حرفهایی زد که در هیچ کتاب و دانشگاهی نخوانده‌ام.
  این مسئول کشوری ادامه داد: خیلی از سیاستگذاران بزرگ جهان کنجکاو هستند که بدانند مقام معظم رهبری در کدام دانشگاه بین‌المللی سیاسی درس خوانده که در جواب آنها باید گفت: مقام معظم رهبری در دانشگاه امام جعفر صادق علیه السلام درس خوانده است.
  آیت الله خاتمی تصریح کرد: درملتی که در آن رهبری دینی وجود نداشته باشد آن ملت با ظلم وستم قرین است.
  وی با اشاره به مدیریت قاطع ولایت فقیه تشریح کرد: رهبری مقام معظم انقلاب اسلامی سبب شده است که این انقلاب ۳۸ سال با تمام تلاش‌های دشمنان کوردل این نظام پابرجا بماند.
  امام جمعه موقت شهر تهران تاکید کرد: ولی فقیه وقتی به حکمی برسد وفتوایی بدهد وظیفه همگان اطاعت از آن حکم است.
  وی با اشاره به فرمایشات ولی فقیه در عرصه سیاست خارجی افزود: مقام معظم رهبری بارها فرمودند که نباید به دشمنان و امریکا اعتماد کرد چرا که آمریکا درقله بدعهدی قرار دارد و وظیفه همگان اطاعت بی چون و چرا است.
  این مسئول کشوری با بیان اینکه دستور ولی فقیه ومقام معظم رهبری در رأس دستور تمام مسئولان کشوری قرار دارد گفت: در سازمان قوه قضائیه ارزش دستور ولی فقیه به حدی است که بدون تأیید ایشان هیچ حکم قاضی مشروعیت ندارد.
  آیت الله خاتمی با اشاره به ارجحیت تصمیم مقام معظم رهبری در قوه مقننه بیان داشت: در قوه مقننه تا ولی فقیه، ۶فقیه را منصوب نکرده است هیچ مصوب مجلسی اعتبار قانونی ندارد.
  این مسئول کشوری تصریح کرد: مردم رییس جمهور را انتخاب می‌کنند وتنفیذ رهبری باعث رسمی شدن سمت ریاست‌جمهوری می‌شود و مشروعیت پیدا می‌کند..
  آیت الله خاتمی در پایان گفت: مشروعیت تمام نهادهای نظام جمهوری اسلامی ایران توسط ولی فقیه است بنابراین اطاعت از ولی فقیه برتمام ملت ایران و مسئولان هم‌وظیفه قانونی و هم شرعی است.
  انتهای پیام/

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">