ندای البرز
یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۰:۲۷ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10775
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۲
 •   
  اطلاعيه شوراي نگهبان درخصوص آزمون علمي داوطلبان مجلس خبرگان پانزدهم دی ماه زمان برگزاری آزمون علمي داوطلبان مجلس خبرگان:
  افراد مذکور باید روز سه شنبه پانزدهم دی ماه ساعت هشت صبح به دبیرخانه مجلس خبرگان مراجعه کنند که در صورت قبول شدن در امتحان مذکور و تائید شورای نگهبان قادر به شرکت در انتخابات خواهند بود.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، اداره‌کل روابط عمومی شورای نگهبان، به اطلاع ثبت‌نام‌کنندگان محترم برای شرکت در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری می‌رساند:کلیه کسانی که برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام نموده‌اند به جز آنان که ذیلاً ذکر می‌شود باید در آزمون علمی شرکت نمایند.

  ۱-اعضای محترم فعلی مجلس خبرگان

  ۲ـ کسانی که در گذشته در آزمون خبرگان که از طرف شورای نگهبان برگزار شده شرکت نموده و از نظر علمی تأیید شده‌اند

  .۳ـ کسانی که در آزمون پانزدهم شهریور ۱۳۹۴ شرکت نموده‌اند أعم از آنان که تأیید شده‌اند یا خیر.

  ضمناً کسانی که فاقد تحصیلات حوزوی بوده و ثبت‌نام نموده‌اند نمی‌توانند در آزمون شرکت نمایند.زمان آزمون: روز سه‌شنبه مورخ پانزدهم دی ماه ۱۳۹۴ ساعت ۸ صبح مکان: قم- میدان رسالت، دبیرخانه مجلس خبرگان
  بدین ترتیب بسیاری از افرادی که برای شرکت در انتخابات خبرگان ثبت نام کرده‌اند باید در آزمون علمی شورای نگهبان شرکت کنند.
  که از جمله آن‌ها می‌توان به افراد زیر اشاره کرد:

  سید حسن خمینی: تولیت حرم امام خمینی (ره) تاکنون عضو مجلس خبرگان نبوده است و در گذشته نیز در آزمون‌های شورای نگهبان شرکت نکرده است.
  سید محمد موسوی بجنوردی: عضو مجمع روحانیون مبارز که شرایط سه گانه شورای نگهبان را دارا نیست
  محمد سروش محلاتی: وی هیچ کدام از شروط سه گانه را ندارد.
  محسن غرویان: مدافع حسن روحانی پس از پیروزی وی در انتخابات سال ۹۲
  رسول منتجب نیا: قائم‌مقام و از اعضای مؤسس حزب اعتماد ملی
  محمود امجد: از جمله معترضین به نتایج انتخابات سال ۸۸ که در ارتباط با میرحسین موسوی گفت: من به صداقت آقای موسوی یقین پیدا کرده‌ام و اگر همه کره زمین غیر این را بگوید من از یقیین خود دست بر نخواهم داشت.
  مصطفی پورمحمدی: وزیر دادگستری دولت یازدهم
  مرتضی آقا تهرانی: دبیر کل جبهه پایداری

  لذا افراد مذکور باید روز سه شنبه پانزدهم دی ماه ساعت هشت صبح به دبیرخانه مجلس خبرگان مراجعه کنند و در صورت قبول شدن در امتحان مذکور و تائید شورای نگهبان قادر به شرکت در انتخابات خواهند بود.
  گفتنی است که پیش از این آیت الله مومن از فقهای شورای نگهبان در ارتباط با احراز صلاحیت داوطلبان گفته بود:
  «ما که با کسی تعارف نداریم. ما امتحان اجتهاد می‌گیریم، اگر بلد است و فاضل است بفرماید! فقهای شورای نگهبان در مقابل کسی کوتاه نمی‌آیند تا فردی خلاف قانون تائید صلاحیت شود. اصلا چرا کوتاه بیایند؟ چرا بترسند؟ اگر آدم بمیرد بهتر از این است که بترسد»

  منبع خبر : روابط عمومی شورای نگهبان

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">