ندای البرز
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۱:۱۷ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 12049
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۸
 •   
  شاید برای شما هم اتفاق بیفتد؛
  شکستن شیشه ها را پس از انفجار دیده بودیم ولی پودر شدن دیوار، فقط از اتحاد تاسیسات فرسوده و نبود استحکام بنای قدیمی سرچشمه می گیرد.

   پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، سریال غم انگیز بافت فرسوده شهر و هزینه های کلانی که بر شهروندان وارد می کند، امروز با نشت و انفجار گاز خانگی تصاویر معجزه آسا و ناراحت کننده ای را به نمایش گذاشت.

  حادثه که همیشه پیش می آید، ولی از جا کنده شدن کل دیوار سست و قدیمی خانه مسکونی در کوچه شهید غفاری با موج انفجار، امری محیرالعقول و غیرعادی است، شکستن شیشه ها را پس از انفجار دیده بودیم ولی پودر شدن دیوار، فقط از اتحاد تاسیسات فرسوده و نبود استحکام بنای قدیمی سرچشمه می گیرد. قابل توجه مسئولان امر که قطعا این اتحاد بد یمن در زمان وقوع زلزله های احتمالی به شکستگی های بس بزرگتر در لوله های گاز منجر شده و آسیب های جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد .

  نکته قابل تامل دیگر در افزایش هزینه های این حادثه، عدم وجود پارکینگ و معبر استاندارد می باشد که باعث شده ماشین پژو ۴۰۵ پارک شده در جنب این ساختمان نیز زیر آوار قرار بگیرد و هزینه مضاعفی در این حادثه به بار آورد. این حادثه به خوبی نشان داد، معابر کم عرض براحتی مسدود می شوند و در مواقع اضطراری که نیاز به امداد رسانی و یا تخلیه مردم از محل حادثه است باعث مختل شدن سیستم کمک رسانی می شوند.

  باعنایت خداوند منان خسارت های وارده این بخش از حادثه فقط مالی بوده و جان شهروندان دیگر در خطر نیفتاده است. شاید فردا با رسیدن اخبار متفاوت خوب و خوش، این حادثه تلخ برای ما به خاطره تبدیل شود و تا حادثه دیگری در این صد هکتار بافت فرسوده فراموش کنیم که باید برای امنیت جانی و مالی شهروندان برای بافت فرسوده کاری کرد، ولی این حادثه دیدگان محترم پس از کسب عافیت تا مدت ها باید هزینه های وارده در این حادثه تلخ را پرداخت کنند و در یاد داشته باشند که در صورت بروز مشکل در چنین بناهایی باید چندین برابر خسارت معمول حادثه هزینه پرداخت کرد.

  نویسنده: رضا خلیل پور

  انتهای پیام

  یک نظر برای “تبعات بافت فرسوده در شهر الوند”

  1. عباس هژبری گفت:

   با سلام

   شما رو چه حسابی میگید بافت قدیمی بوده و دیوارها پودر شده ؟ کجای دیوار پودر شده بود ؟ قدرت موج انفجار چقدر بوده ؟
   چیزی که هنوز کارشناسی نشده و نتیجه گیری نشده شما چرا به این راحتی پست ارسال میکنید ؟

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">