ندای البرز
پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۵۰ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18049
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
 •   
  امام جمعه شهر الوند در جمع مسؤولان، پاسداران و بسیجیان:
  امام جمعه شهر الوند در جمع مسؤولان، پاسداران و بسیجیان شهرستان البرز گفت: باید قدر پیشکسوتان جهاد و شهادت را دانست، زیرا قدرت، عظمت، شرافت شوکت و صولت امروز ما از ایثار، شهادت، جبهه، مقاومت و ایستادگی است.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، در دومین روز هفته دفاع مقدس جمعی از مسؤولان، پاسداران و بسیجیان شهرستان البرز با حجت‌الاسلام طهماسبی امام جمعه شهر الوند دیدار کردند.

  در این مراسم امام جمعه الوند  ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: ما در دوران دفاع مقدس نزول ملائکه و امدادهای غیبی خداوند را به چشم شاهد بودیم، زیرا در راه خداوند مقاومت کردیم و از دشمنان نهراسیدیم.

  طهماسبی افزود: خداوند در آیه ۹۲ سوره عمران رسیدن  به جایگاه والای تقوا و پرهیزکاری را در  انفاق و گذشتن از وابستگی‌ها می‌داند و ایثار با فدا کردن این دلبستگی‌ها است که معنی پیدا می کند.

  وی با اشاره به اینکه انسان اموال و جان خود را بسیار دوست دارد عنوان کرد: دلبستگی‌های  انسان همواره در طول زندگی وجود دارد، اما رزمندگان اسلام در سال‌های دفاع مقدس از همه داشته‌های خود گذشتند و برای همیشه تاریخ ماندگار شدند.

  امام جمعه شهر الوند بیان داشت: در دوران دفاع مقدس آیاتی همچون مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ  فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ  وَما بَدَّلوا به جبهه های جنگ  روحیه و امیدی دوچندان می‌بخشید.

  ‌طهماسبی اضافه کرد: خداوند متعال در قرآن کریم  ایمان و مجاهدت با مال و جان را  تجارتی می‌داند که انسان را از عذاب الهی می‌رهاند و شهدای ما در طول دوران دفاع مقدس ضمن ایمان راسخ به خداوند و پیامبراکرم(ص) با همه داشته‌های خود در مسیر جهاد فی‌سبیل الله قدم برداشتند.

  این مقام مسؤول در تبیین جایگاه والای ایثارگری در راه خداوند ابراز داشت: خداوند جان شهید را پذیرفت و در آن دنیا قرار داد، اما جان ایثارگران را پذیرفت و دوباره به آنها هدیه کرد که این نشان از ارزش والای مقام ایثارگری است.

  طهماسبی با بیان اینکه شهادت شاگرد ممتازی مکتب جهاد است یادآور شد: باید قدر پیشکسوتان جهاد و شهادت را دانست، زیرا قدرت، عظمت، شرافت شوکت و صولت امروز ما از ایثار، شهادت، جبهه، مقاومت و ایستادگی است.

  امام جمعه الوند در خاتمه اقتصاد را یکی از عرصه‌های مقامت دانست و عنوان کرد کرد:  مبارزه با قاچاق، خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید در ادامه دفاع مقدس بوده و به راه افتادن چراغ صنعت و واحدهای تولیدی راکد  خواهد انجامید.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">