ندای البرز
شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۶:۱۹ 2018 Jul 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16736
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰
 •   
  شهردار الوند:
  امروز شهرداری الوند در بسیاری از برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و مذهبی شهر نقش اساسی دارد و اگر شهرداری را از برنامه‌هایی همچون راهیان نور، اعزام زائران مراسم ارتحال امام(ره) و کنار بگذاریم این برنامه‌ها با مشکلات جدی مواجه خواهند بود.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، یدالله لطفی شهردار الوند در مصاحبه با خبرنگار ندای البرز، در خصوص تأسیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گفت: در گذشته موضوع تأسیس این سازمان پیگیری شده بود، اما به دلایلی همچون به حد نصاب نرسیدن میزان جمعیّت شهر، با این موضوع در تهران مخالفت شد.

  لطفی ادامه داد: امروز شهرداری الوند در بسیاری از برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و مذهبی شهر نقش اساسی دارد و اگر شهرداری را از برنامه‌هایی همچون راهیان نور، اعزام زائران مراسم ارتحال امام(ره) و … کنار بگذاریم این برنامه‌ها با مشکلات جدی مواجه خواهند بود.

  شهردار الوند بیان داشت: در مراسمات ماه محرم که بصورت مستقیم از سیمای استانی پخش شد و موجب افتخار شهرستان گردید، این شهرداری بود که تمامی هزینه‌ها را برعهده گرفت و نهادهای دیگر فقط حضور داشتند.

  این مسؤول عنوان کرد:  شهرداری باید در مناسبت‌های ملی و مذهبی ضمن فضاسازی مناسب، از مراسمات مختلف نیز حمایت کند که تا کنون نیز از برنامه‌های متعدد مساجد و هیئات حمایت شده است.

  منتخب شورای اسلامی شهر الوند خاطرنشان کرد: شهرداری الوند با تقدیم پاداش ۷۰ میلیون تومانی به فرهنگیان محترم و نیز تخصیص ۱ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت زائرسرای سپاه در خرمشهر تلاش نموده تا از برنامه‌های فرهنگی حمایت کند.

  لطفی اظهارداشت: در برنامه‌های ورزشی نیز شهرداری الوند همواره پیشگام بوده و با وجود هزینه‌های بسیار سنگین نگهداری سالن‌های ورزشی در این امر مهم نیز کوتاهی نکرده است.

  وی ضمن انتقاد از کم‌کاری نهادهای فرهنگی و ورزشی شهرستان از جمله اداره ورزش و جوانان ابراز داشت: متأسفانه نقش‌آفرینی این اداره در برنامه‌های ورزشی شهر بسیار ضعیف است.

  لطفی ادامه داد: اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی تنها وظیفه شهرداری نیست و برابر قانون تنها می‌توان مقدار کمی از بودجه موجود شهرداری را به این امورات اختصاص داد، در صورتی که ادارات مسئول دیگری نیز در شهرستان البرز وجود دارد که مسئولیت اجرای بسیاری از برنامه‌ها بر عهده آنها است.

  شهردار الوند در خاتمه اضافه کرد: با توجه به افزایش میزان بودجه شهرداری و سرانه تخصیص یافته به هر فرد، موضوع تأسیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری الوند برای تصویب پیگیری خواهد شد تا بتوان با این امکان خدمات بیشتری را به مردم شریف الوند ارائه کرد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">