ندای البرز
دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۱:۳۳ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 8192
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۱
 •   
  مدیرکل آموزش‌وپرورش قزوین:
  مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین با اشاره به جمعیت 36 هزار نفری ناحیه شهری مهرگان گفت: این شهرک نیازمند ایجاد 56 واحد آموزشی برای تحصیل دانش‌آموزان است.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز،  سالار قاسمی با اشاره به جمعیت ۳۶ هزار نفری ناحیه شهری مهرگان اظهار کرد: این شهرک نیازمند ایجاد ۵۶ واحد آموزشی برای تحصیل دانش‌آموزان ساکن این ناحیه است.

  وی افزود: با توجه به استقرار جمعیتی شهرک مهرگان، ۲ واحد آموزشی توسط اداره کل راه و شهرسازی به آموزش و پرورش استان قزوین واگذار شده که البته یکی از این واحدها تحویل گرفته شده و واحد بعدی هم در آستانه بازگشایی مدارس تحویل داده می‌شود.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: با احتساب این ۲ واحد و همچنین ۴ واحد آموزشی که طی سال‌های گذشته در این شهرک ساخته شده، جمع واحدهای آموزشی ناحیه شهری مهرگان به ۶ واحد می‌رسد که البته این تعداد واحد آموزشی قطعاً نمی‌تواند نیازهای دانش‌آموزان این شهرک را برطرف سازد.

  قاسمی اضافه کرد: به جز مدارس هیئت امنایی، تیزهوشان و فرزانگان که شهریه قانونی برای آنان در نظر گرفته شده، مدارس عادی به جز هزینه کتاب و بیمه حق دریافت هیچ گونه وجهی را از والدین ندارند، مگر اینکه به صورت کمک اختیاری به مدارس در قالب مشارکت و انجمن اولیاء و مربیان باشد.

  این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر حدود یک میلیارد تومان اعتبار جذب آموزش و پرورش شده است، گفت: البته برای ما که ۹ هزار کلاس در استان قزوین داریم، این مبلغ تنها نزدیک به ۱۵ تا ۲۰ درصد مدارس را زیرپوشش قرار می‌دهد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از هوشمندسازی ۲۰ درصد از ۹ هزار کلاس مدارس این استان خبر داد و گفت: ارتقای کیفی آموزش در کلاس‌ها و صرفه‌جویی در وقت معلم و دانش‌آموز به ویژه در کلاس‌های چندپایه‌ای روستاها را از اهداف هوشمندسازی مدارس است.

  قاسمی همچنین از ثبت‌نام ۲۲۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزار واحد آموزشی مناطق ۱۴ گانه استان قزوین خبر داد.

  این مسئول ایجاد کمیته دانش‌آموزی با حضور دانش‌آموزان برتر، اجرای طرح پرسش مهر در قالب انرژی هسته‌ای ایران و ایجاد کانون حرکات اصلاحی جهت سنجش جسمانی دانش‌آموزان برای نخستین بار در استان قزوین را از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش این استان در آستانه بازگشایی مدارس اعلام کرد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به مجموعه تفریحی و ورزشی روستای یانس‌آباد اضافه کرد: برای بازسازی ۱۰۰ واحد ساختمانی و ایجاد آمفی‌تئاتر در این مجموعه ۱۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

  گفتنی است، در حال حاضر ۱۵ هزار و ۷۰۰ معلم در استان قزوین مشغول تدریس هستند.

  منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">