ندای البرز
یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۱:۴۶ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11532
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳
 •   
  گزارش ندای البرز از لیگ جهانی کاراته؛
  در دومین روز از مسابقات لیگ جهانی کاراته، بهمن عسگری در مبارزه ایی نزدیک با نماينده دانمارك، نتيجه را يك بر صفر واگذار کرد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، مرحله نخست لیگ جهانی کاراته موسوم به «کاراته وان» دوم بهمن ماه به میزبانی فرانسه در پاریس آغاز شد.

  کشور میزبان با دعوت از کاراته کاهای هشت کشور اقدام به برگزاری یک اردوی تمرینی مشترک نمود که کاراته کاهایی از آذربایجان ، ترکیه ، اسپانیا ، ایران ، ایتالیا ، مصر و هلند برای حضور در این اردوی تمرینی به همراه نمایندگان کشور میزبان دعوت شده اند.

  بر همین اساس از کشورمان سعید احمدی، سجاد گنج زاده، ذببح الله پورشیب و بهمن عسگری ورزشکار نام آشنای الوندی به این اردوی مشترک دعوت شده و در تمرینات و بدنسازی حضور یافتند که پس از پایان اردو، ورزشکاران حاضر به مصاف حریفان خود رفتند.

  در روز نخست این رقابتها، امیر مهدی زاده مدال طلا، سحر کرجی و سعید احمدی مدالهای نقره و مهران قربانعلی پور مدال برنز کسب کردند.

  در ادامه این رقابتها و در دومین روز از نخستین مرحله لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۶ در پاریس فرانسه، روز گذشته(شنبه ۳ بهمن ماه) در وزن ۷۵-کیلوگرم کومیته انفرادی مردان،  بهمن عسگری برابر حریفی از کشور پرتغال قرار گرفت و ۶ بر صفر به برتری رسید.

  وی در مبارزه ایی نزدیک با نماینده دانمارک، نتیجه را یک بر صفر واگذار کرد.

  امیر حسین کلهری نماینده دیگر ایران در این وزن بود که در اولین مبارزه  برابر سن مارینو ۸ بر صفر پیروز شد و به دور بعدی راه یافت .

  زکیه رحمانی دارنده ۲ مدال نقره و ۱ برنز رقابتهای آسیایی، بعد از یک دور استراحت، در گام نخست حریفی از کشور  دانمارک را ۴ بر ۱ مغلوب کرد اما در مبارزه دوم ۴ بر ۱ مقابل کاتاروی ایتالیایی نتیجه را واگذار کرد و از رسیدن به مدال باز ماند.

  در دومین روز رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان در وزن ۵۵-کیلوگرم، طراوت خاکسار در مرحله رپه شارژ برابر سامی مائوآ از فرانسه قرار گرفت و نتیجه را یک بر صفر واگذار کرد تا دستش از مدال برنز خالی بماند.

  خاکسار ابتدا نماینده اسلواکی را ۹ بر صفر از  پیش رو برداشت و  در ادامه موفق شد نماینده لوکزاموبرگ را نیز ۴ بر یک شکست دهد.

  خاکسار در ادامه با نتیجه ۵ بر ۴ از سد حریف ایتالیایی گذشت و در دیدار چهارم برابر کاراته کای اسپانیایی پس از تساوی ۴ بر ۴ در وقت قانونی مبارزه با رای داوران در هانتی پیروز شد و به نیمه نهایی رسید که در این مرحله، برابر نماینده اوکراین ۴ بر صفر مغلوب و به جدول شانس مجدد راه یافت.

  در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم ؛سجاد گنج زاده نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست، دور دوم با کاراته کایی از هلند مبارزه کرد و یک بر صفر به برتری رسید.

  گنج زاده در مبارزه دوم هم مقابل حریف ایتالیایی ۴ بر یک  پیروز شد و در ادامه برابر ریدوان کاپتان از ترکیه ۴ بر ۲ شکست خورد و  پس از آنکه حریف ترک مقابل انیس ارکان مغلوب شد، گنج زاده هم نتوانست به جدول شانس مجدد  راه یابد.

  سومین و آخرین روز لیگ جهانی کاراته وان پاریس با حضور ۱۰۱۲ کاراته کا از ۷۵ کشور جهان در حال پیگیری است.

  در وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم حمیده عباسعلی دارنده مدال نقره رقابتهای جهانی، پس از استراحت در دور نخست، دور دوم بر نماینده فرانسه با نتیجه ۲ بر صفر غلبه کرد.

  صبح امروز به وقت محلی ، رقابت های اوزان ۶۷ – کیلوگرمان مردان و ۶۸ + کیلوگرم بانوان برگزار خواهد شد و نمایندگان کشورمان به مبارزه با حریفان خود می روند .

  در وزن ۶۷ – کیلوگرم مردان سعید احمدی ملی پوش کشورمان ، و در وزن ۶۸ + کیلوگرم بانوان ، حمیده عباسعلی دیگر ملی پوش کشورمان به روی تاتامی خواهند رفت .

  یادآور می شود طبق برنامه اعلام شده ، فینال رقابت ها عصر امروز برگزار می شود و ذبیح اله پورشیب که روز گذشته موفق شد به فینال مسابقات وزن ۸۴ + کیلوگرم راه پیدا کند در مقابل حریف ژاپنی خود به روی تاتامی خواهد رفت.
  رقابتهای کاراته وان فرانسه از معتبرترین تورنمنت های کاراته است که با حضور بیش از ۱۰۰۰ کاراته کا  از ۶۰ کشور جهان به مدت سه روز برگزار می شود.

  انتهای یپام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">