ندای البرز
پنج شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۳:۱۶ 2018 Feb 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 20825
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
 •   
  کار گروه شیر مدارس استان اعلام کرد:
  شیرهای توزیع شده در مورخ 30 بهمن ماه سال جاری با تاریخ تولید 30 بهمن و تاریخ انقضا یکم اسفند ماه سال جاری برابر اعلام آزمایشگاه هیچ‌گونه مشکل از لحاظ میکروبی و شیمیایی نداشته است.

  به گزارش پایگاه خبری ندای البرز در شهرستان البرز در هفته ای که گذشت در مدرسه دخترانه مریم شهرستان البرز ۱۱ نفر از دانش آموزان این مدرسه به دلیل مصرف شیر مدارس دچار دل درد شدید شده که به بیمارستان رحیمیان شهر الوند انتقال داده شده و مورد مداوای سر پایی قرار گرفتند
  در پی این خبر رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز اعلام کردکه بیشتر این دانش آموزان جو گیر شده و شیر های توزیع شده در مدرسه مریم این شهرستان سالم بوده و قرار بر این شد که اداره بهداشت سلامت شیرهای توزیع شده را اعلام کند
  به همین دلیل جلسه کارگروه شیر مدارس استان قزوین با حضور مسؤولان و کارشناسان صبح امروز در اتاق معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش برگزار شد.
  این جلسه با حضور مرتضی سمیعی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش، نمایندگان اداره‌کل استانداری، اداره‌کل استاندارد، دانشگاه علوم پزشکی قزوین و مسؤولان نظارتی، بهداشت و سلامت، حراست، ارزیابی عملکرد، امور حقوقی و روابط عمومی برگزار شد.
  در این جلسه در خصوص نحوه و میزان توزیع شیر دانش‌آموزی در مدارس استان و همچنین استفاده دانش‌آموزان از شیر بحث و تبادل نظر شد.
  زهره رحمانی کارشناس نظارت بر مواد غذایی بهداشتی معاونت غذا و دارو استان قزوین در این جلسه اظهار داشت: شیرهای توزیع شده در مورخ ۳۰ بهمن ماه سال جاری با تاریخ تولید ۳۰ بهمن و تاریخ انقضا یکم اسفند ماه سال جاری برابر اعلام آزمایشگاه هیچ‌گونه مشکل از لحاظ میکروبی و شیمیایی نداشته است.
  وی چرخه تولید تا توزیع شیر را برای کارگروه شیر مدارس استان قزوین تشریح کرد و گفت: تمام استاندارد‌های لازم در این زمینه از سوی شرکت موردنظر که یکی از بهترین شرکت‌های تولید و توزیع شیر در سطح استان است، رعایت می‌شود، بنابراین خانواده هیچ‌‌گونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند.
  کارشناس نظارت بر مواد غذایی بهداشتی معاونت غذا و دارو استان قزوین در ادامه به تشریح پاسخ آزمایشگاه در خصوص شیر توزیع شده در ۳۰ بهمن ماه پرداخت و تمام فاکتور‌های لازم را که یک شیر سالم باید داشته باشد را عنوان کرد.
  وی در ادامه از سالم بودن شیرهای توزیعی در مدارس طی آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.
  عسگر پور کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین هم ضمن تأکید بر سالم بودن شیرهای توزیع شده گفت: شیر توزیع شده هیچگونه آلودگی میکروبی و شیمایی نداشته و همه یازده نفر دانش آموز در روز یاد شده پس از معاینات اولیه مرخص شدند.
  وی اضافه کرد: مدارس باید شیرهای تحویلی را در جای خنک و در سردترین محل مدرسه نگهداری کنند.
  عباسی کارشناس مسؤول سلامت نوجوانان و جوانان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین هم طی سخنانی نظارت و آموزش را دو اصل مهم عنوان کرد و گفت: آلودگی در شیر وجود نداشته است، البته باید در محل نگهداری شیر تدابیر لازم اندیشه شده و باید برای مسؤولان مربوطه به ویژه مدیران مدارس و خدمتگزاران آموزش لازم در خصوص نگهداری و توزیع آن در بین دانش‌آموزان برگزار شود.
  علیرضا طاهرخانی رئیس اداره سلامت و بهداشت اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین هم در ادامه جلسه اظهار داشت: باید در حمل شیرها به مدارس دقت لازم صورت گیرد و همچنین تحویل و توزیع شیر از سوی توزیع‌کنندگان با دقت لازم صورت گیرد تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.
  انتهای پیام/

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">