ندای البرز
چهارشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۷:۵۸ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 3197
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۹
 •   
  استاندار قزوین در مراسم رونمایی از سوغات و شیرینی سنتی قزوین
  مهندس روزبه گفت: پخت شیرینی سنتی قزوین در اکثر خانه ها انجام می شود و تاکنون خیلی خوب رشد کرده اما این محصول و سوغات برای غیر قزوینی ها آنچنان که باید و شاید هنوز شناخته شده نیست .
  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به نقل روابط عمومی استانداری ،مرتضی روزبه با حضور در مجتمع خدمات رفاهی سمیر گستر در اتوبان قزوین – کرج  از غرفه سوغات و شیرینی سنتی قزوین در این مجتمع بازدید و از آن رونمایی کرد.
  وی در سخنانی بیان داشت:  شیرینی سنتی قزوین از سابقه دیرینه ای برخوردار است که هم بیانگر هنر و هم گویای صنعت  است و از گذشته های دور برای قزوینی ها محصولی شناخته شده است .

  وی افزود: پخت شیرینی سنتی قزوین در اکثر خانه ها انجام می شود و تاکنون خیلی خوب رشد کرده اما این محصول و سوغات برای غیر قزوینی ها آنچنان که باید و شاید هنوز شناخته شده نیست .

  استاندار با بیان اینکه” از کسانی که در این حرفه تلاش می کنند انتظار می رود که این صنعت و هنر را به خارج از قزوین منتقل  و معرفی کنند.” اظهار کرد: شیرینی سنتی قزوین نباید محدود به جغرافیای قزوین شود.

  وی از برگزاری جلسات متعدد با هدف احیا و معرفی  سوغات  قزوین خبر داد و در ادامه تصریح کرد: مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی فرصت و بستر مناسبی  برای معرفی سوغات بویژه شیرینی سنتی قزوین محسوب می شوند و رونمایی از این غرفه اولین گام در این زمینه می باشدکه قدم مثبتی است و باید گسترش پیدا کند.

  استاندار افزود:باید زمینه آشنایی مسافرین و گردشگران از سوغات استان فراهم شود و شیرینی قزوین که از سابقه طولانی برخوردار می باشدحفظ، توسعه و معرفی شود.

  وی گفت: در مجتمع های خدماتی و رفاهی باید زمینه ای فراهم شود که مسافرین و گردشگران از نزدیک فرایند تولید به مصرف شیرینی را مشاهده کنندکه در جذابیت  خاص خود را دارد..

  استاندار ادامه داد: امیدواریم قدمهای اساسی تری در این زمینه برداشته شود و با  احیا و توسعه این هنر شاهد اثرات هرچه بیشتر آن در حوزه اشتغال و اقتصاد باشیم باشد .

  وی در پایان یادآور شد: راه اندازی این غرفه آغاز راه است در آینده فضای بهتری برای معرفی سوغات و شیرینی قزوین فراهم خواهد شد و درخصوص تربیت نیروی انسانی در این صنعت باید مراکز آموزش عالی و فنی حرفه ای ورود پیدا کنند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">