ندای البرز
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۴:۳۶ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 20349
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۵
 •   
  زهرا پرتو، پرستار باسابقه بیمارستان رحیمیان الوند:
  وقتی با احیای قلب یک بیمار دوباره او را به زندگی بر می گردانیم به قدرت خداوند که در اختیار خلیفه زمین قرار داده پی می بریم

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز زهرا پرتو، پرستار باسابقه بیمارستان رحیمیان شهرستان البرز می باشد که یکی از افتخاراتش را در زندگی مشغول بودن در حرفه پرستاری می داند.
  وی بااشاره به ویژگی های یک پرستار نمونه بیان می کند:احترام و ادب در برابر بیماران در هر شرایطی بر پرستاران واجب بوده و هر پرستاری باید به وضعیت و شرایط بیمار اهمیت داده و دلسوزانه به بیماران خدمت رسانی کند.
  این پرستار قزوینی ادامه می دهد:پیگیری کردن کارهای بیماران وانجام به موقع دستورات پزشک از جمله وظایف هر پرستاری می باشد و پرستاران در هنگام مواجه با بیماران با هر فرهنگ و اعتقادی ،موظف به رعایت ادب و احترام هستند.
  پرتو با اشاره به عوامل موثر در ارتباط با بیماران عنوان می کند:حسن برخورد پرستاران با بیماران یکی از عوامل مهم در ارتباط گیری بین بیمار و پرستار می باشد واین ارتباط گیری تا به حدی در آرامش روانی بیماران تاثیر گذار است که در بهبود زودتر بیماران نقش به سزایی دارد .
  وی با یاد آوری به اینکه یکی از افتخارات پرستاران به این است که روز ولادت بانویی بزرگ به نام روز پرستار نام گذاری شده است خاطر نشان می کند:مصادف بودن میلاد حضرت زینب (س) وروز پرستار باعث الگو برداری پرستاران از این بانوی بزرگوار در شغل پرستاری بوده ،به طوری که پرستاران صبوری کردن حتی در اوج داشتن مشکلات و ناراحتی های شخصی شان از واجبات کاری خود می دانند .
  این پرستار قزوینی علاوه بر حسن های شغل پرستاری به مشکلات آن اشاره کرده و اذعان میکند:با توجه به مشکلاتی که ممکن است در شغل پرستاری وجود داشته باشد با این حال وظیفه هر پرستاری است که با اخلاق و وجدان کاری در هر ساعت از شبانه روز در خدمت رسانی برای بیماران آماده باشد.
  وی به بیان خاطرات روزهای کاری خود پرداخته و ادامه می دهد:اکثر خاطراتی که در این شغل به وجود می آیند شیرین هستند تا به جایی که خستگی را از پرستاران رفع می کند به طوری که وقتی با احیای قلب یک بیمار دوباره او را به زندگی باز می گردانیم به قدرت خداوند که در اختیار خلیفه زمین قرار داده ،پی می بریم و دعای خیر بیماران بزرگترین پاداشی است که خداوند در این شغل نصیب ما کرده است.

  انتهای پیام/

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">