ندای البرز
چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۹:۳۱ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23328
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
 •   
  گزارش اختصاصی ندای البرز از مشکلات ساکنین شرق فاز یک الوند:
  در گزارش زیر به بیان مشکلات منطقه شرق فازیک در شهر الوند پرداخته ایم،مشکلاتی که ساکنین آن سال هاست با آن دست و پنجه نرم می کنند ولی متاسفانه تا کنون اقدام مناسبی درجهت رفع کامل این مشکلات از سوی مسئولین شهرداری الوند صورت نگرفته است

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز:یکی از شاخصه های مهم در ارزیابی عملکرد مدیریت شهری میزان توجه به برقراری توازن و عدالت در توزیع امکانات وخدمات در تمام سطح شهر می باشد،توجه به این موضوع به قدری حائز اهمیت است که عدم رعایت آن باعث سلب آسایش و رفاه از شهروندان خواهد شد وانتظار طبیعی همه مردم از مجموعه های مدیریت شهری مخصوصا شهرداری ها این است که نسبت به این امر اهتمام ویژه داشته باشند. اما متاسفانه در برخی مواقع کم توجهی مسئولین شهری نسبت به این موضوع سبب به وجود آمدن مشکلات متعدد برای شهروندان عزیز و در نهایت نارضایتی آن ها شده است.
  در گزارش زیر به بیان مشکلات منطقه شرق فازیک در شهر الوند پرداخته ایم،مشکلاتی که ساکنین آن سال هاست با آن دست و پنجه نرم می کنند ولی متاسفانه تا کنون اقدام مناسبی درجهت رفع کامل این مشکلات از سوی مسئولین شهرداری الوند صورت نگرفته است، این در حالی است که بنا به گفته ی ساکنین،بارها اهالی این منطقه جهت پیگیری معضلات موجود به طور حضوری ویا از طریق درخواست های کتبی به شهرداری و اعضای شورای شهر مراجعه کرده اند اما نتیجه این پیگیری ها چندان قابل توجه نبوده و همچنان با بی مهری و کم توجهی مسئولین نسبت به مشکلات خود مواجه هستند.

   

  مشاغل مزاحم 
  یکی از معضلات بسیار قدیمی ساکنین این منطقه وجود مشاغل مزاحم ازجمله مراکز جمع آوری ضایعات در محدوده خیابان نور می باشد،مراکزی که مشکلات رفاهی و بهداشتی متعددی را برای شهروندان به وجود آورده است.بنا به گفته ساکنین این منطقه به دلیل وجود مراکز جمع آوری ضایعات بارها جانوران موزی همچون موش به خانه های آن ها راه پیدا کرده و سبب سلب آسایش خانواده ها گردیده است گرچه طی چند سال اخیر تعدادی از این مراکز ساماندهی و از این منطقه جمع آوری شده اند اما این معضل هنوز به طور کامل برطرف نشده و همچنان شاهد فعالیت آن ها در این منطقه هستیم.در این رابطه ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که چه تناسبی بین یک منطقه مسکونی و مشاغل مزاحمی همچون مراکز جمع آوری ضایعات وجود دارد و آیا وجود این مشاغل باعث خدشه دار شدن سیمای شهری نمی شود؟

   

  پروژه ی اصلاح شیب جوی آب در خیابان عدل 
  یکی دیگر از اقدامات ناموفق شهرداری الوند که طی اردیبهشت ماه امسال در این منطقه صورت گرفت پروژه ی اصلاح شیب جوی آب در خیابان عدل بود که با هدف رفع مشکل آب گرفتگی و آب ماندگی جوی های آب این خیابان انجام شد،اما با وجود صرف هزینه چند صد میلیون تومانی در این پروژه وتعویض تمامی جداول همچنان شاهد آن هستیم که مشکل آب گرفتگی در این جوی ها مخصوصا در نقاط ورودی کوچه ها کاملا پا برجاست و این آب گرفتگی سبب بروز مشکلات عدیده ی بهداشتی از جمله انتشار بوی متعفن و آزار دهنده،تجمع حشرات وحیوانات موزی و تشکیل لجن زار در کف جوی های آب شده است.این در صورتی است که اعضای شورای شهر و همچنین مسئولین شهرداری توسط ساکنین منطقه از این معضل مطلع گشته اند ولی تا کنون اقدامی از جانب آن ها صورت نگرفته است،حال نقطه مبهم این موضوع اینجاست که چرا شهرداری الوند نظارت کافی را بر اجرای صحیح این پروژه نداشته است؟ و چرا پیمانکار پروژه را ملزم به اصلاح و برطرف کردن مشکلات موجود نکرده است؟ مشخص نیست که چه کسی باید پاسخگوی هدررفت پول بیت المال جهت اجرای نادرست این پروژه باشد.

   

  فلکه بعثت منطقه شرق فاز یک
  از دیگر مواردی که ساکنین منطقه شرق فاز یک به آن اشاره می کنند فلکه بعثت است،فلکه ای که به جهت دارا بودن مساحت نسبتا زیاد و همچنین واقع شدن در مرکز دو خیابان اصلی عدل و بعثت به محل گذر عابرین پیاده نیز تبدیل شده اما با وجود گذشت سالیان متمادی هنوز بستر سازی و کفپوش مناسبی برای این فلکه صورت نگرفته است که این موضوع سبب بروز مشکلاتی در فصول بارانی سال میگردد.از دیگر گلایه های اهالی منطقه عدم توجه به فضاسازی و زیباسازی مناسب در این فلکه می باشد کمبودی که باعث شده تا از فلکه بعثت صرفا یک زمین خاکی نامناسب و چند درخت به چشم بیاید.

   

  وضعیت بسیار نامناسب سطل های زباله و نظافت معابر
  محرومیت شهروندان این منطقه جنوب شهر از خدمات و امکانات ابتدایی شهری به قدری مشهود است که از وضعیت بسیار نامناسب سطل های زباله و نظافت معابر و جوی های آب می توان به آن پی برد سطل های زباله ای که به دلیل عدم شستشو وتعویض در بلند مدت،هم باعث انتشار بوی آزار دهنده برای ساکنین شده وهم به دلیل داشتن ظاهری کاملا آلوده و کثیف تاثیر منفی برسیمای شهری گذاشته است همچنین کمبود تعداد سطل های زباله و عدم تعیین جایگاه مشخص برای استقرار سطل ها از دیگر مشکلات می باشد.
  بدون تردید بهره مندی از رفاه،آسایش و امکانات شهری حق مسلم همه شهروندان عزیز می باشد و در این رابطه کوچکترین تفاوت وتبعیضی قابل پذیرش نیست اما چطور می شود که در برخی مناطق شهر همانند منطقه شرق فاز یک با وجود مشکلات متعدد از یک سو وهمچنین پیگیری های مکرر صورت گرفته از جانب ساکنین در جهت رفع این مشکلات از سویی دیگر، تقریبا هیچ اقدام قاطع و شایسته ای برای حل کامل مشکلات ساکنین از سوی شهرداری صورت نمی گیرد.
  این در حالی است که شهردار محترم شهر الوند از ایجاد انقلاب عمرانی در سال جاری سخن گفته اند وهنگامی که عبارت انقلاب عمرانی را در کنار مشکلات متعدد و در عین حال ساده ی شهروندان می گذاریم سوالی مهم به ذهن انسان خطور می کند که آیا برطرف نشدن مشکلات موجود با وجود اطلاع مسئولین از آن ها به دلیل نبود توانمندی کافی در مجموعه ی شهرداری و شورای شهر می باشد؟ ویا دلیل آن کم اهمیت بودن مسائل و مشکلات مردم از نظر مسئولین مدیریت شهری است؟
  هرچه که هست مردم نباید بیشتر از این منتظر حل مشکلات خود باشند و امیدواریم مسئولین مربوطه در اسرع وقت نسبت به انجام اقدامات لازم در راستای رفع مشکلات ساکنین این منطقه و سایر مناطق شهر الوند مبادرت کنند.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">