ندای البرز
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۹:۳۰ 2018 Feb 25
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7131
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
 •   
  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین خبر داد:
  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین گفت: نخستین جشنواره اختراعات و ابتکارات این دانشگاه،در محل برج میلاد برگزار می شود که استان قزوین با 43 اختراع و ابتکار، دارای مقام سوم در بین مراکز علمی کاربردی کشور است.

  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین گفت: فرهنگ خلاقیبت و کار آفرینی موتور اقتصاد مقاومتی است که بر این اساس دانشگاه جامع علمی کاربردی شعار هرایرانی یک مهارت را سرلوحه اقدامات خود قرار داده است.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، دکتر مهدوی نیری که در جمع دانش آموختگان مرکز علمی کاربردی خانه کارگر قزوین سخن می گفت، افزود: استان قزوین دارای ۲۳ مرکزعلمی کابردی و ۱۴ هزار دانشجو است که در ۲۸۶ رشته مقطع کاردانی و ۱۸۲ رشته کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

  وی با بیان اینکه ۱۷ در صد از دانشجویان کشور را دانشجویان مراکز علمی کاربردی تشکیل می دهند، ادامه داد: این دانشگاه یکی از دانشگاه های خوب و باکیفیّت کشور بوده و استان قزوین نیز جزء استانهای اول کشور در تعداد مراکز علمی کاربردی است.

  مهدوی نیری با تشریح ویژگی دانشگاه های نسل اول تا سوم ، عنوان کرد: دانشگاه علمی کاربردی تقاضا محور و کارآفرین بوده در صدد است تا آموزش، پژوهش و فناوری را در کنار یکدیگر داشته باشد که به همین علت؛ دانشگاه نسل سوم نامیده می شود.

  نیری اظهار داشت: ریاست این دانشگاه با رایزنی در سطح مسئولان نظام، هیئت های خارجی و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به دنبال بین المللی کردن رشته های خود بوده و با تمامی دستگاه های و ارگانهای دولتی ارتباط  نزدیکی دارد، به گونه ایی که نیروی انتظامی و سپاه پاسداران نیز در این دانشگاه، دارای مرکز آموزش علمی کاربردی هستند.

  رئیس کمیته نظارت و ارزیابی مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین ابراز داشت: رایزنی های لازم با فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه صاحب الامر(عج) استان صورت گرفته تا از ظرفیّت های موجود در این دو نهاد، برای راه اندازی مرکز علمی کاربردی استفاده شود.

  مهدوی نیری اضافه کرد: نخستین جشنواره اختراعات و ابتکارات این دانشگاه، ۲۵ الی ۲۷ مردادماه در محل برج میلاد برگزار می شود که استان تهران با ۲۴۷ اختراع، استان اصفهان با ۵۹ اختراع و استان قزوین با ۴۳ اختراع و ابتکار، دارای مقام  اول تا سوم در بین مراکز علمی کاربردی کشور هستند.

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که باید کد صلاحیّت تدریس را برای مدرسان خود صادر می نماید بیان داشت: ۴۵ هزار مدرس در سطح کشور این کد را دریافت نموده اند که دانشگاه به دنبال فسخ ۲۵ هزارکد غیر مهارتی است.

  نیری دانشگاه علمی کاربردی را یکی از پیشگامان اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی( تقویت بخش خصوص) و سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و اذعان داشت: ۷۰ درصد از دانشجویان استان قزوین در بخش خصوصی مشغول به تحصیل هستند و در بند ۷۶ ابلاغیه قانون ۵ ساله ششم توسعه، ظرفیّت های خوبی مبنی بر بهبود فضای کسب و کار، پیشتازی در علم و فناوری، حمایت از اشتغالزایی مزیّت دار بومی، ساماندهی نظام ملی نو آوری، تجاری سازی علم، ایجاد رابطه بین تحصیل و اشتغال و افزایش سهم آموزش های مهارتی در نظام آموزش عالی کشور به دانشگاه جامع علمی کاربردی اختصاص داده شده است.

  وی در پایان سخنان خود گفت: این دانشگاه به دنبال ایجاد امکان لازم برای استفاده دانشجویان خود از وام های کوتاه مدت و کم بهره کار آفرینی است که با رایزنی های لازم به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">