ندای البرز
یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۸:۵۰ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9254
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۸
 •   
  مدیر کارخانه گلوکزان:
  مدیر کارخانه گلوکزان عنوان کرد: صنعت نشاسته می تواند به عنوان الگویی در اقتصاد مقاومتی تبدیل شود، زیرا همانند نفت خام بوده و میتوان بیش از هزار نوع محصول از آن بدست آورد.

  مدیر کارخانه گلوکزان در مصاحبه با پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز گفت:  این کارخانه روزانه  ۳۵۰ تن از محصولات مرتبط با نشاسته، گلوتن، خوراک دام، طیور و انواع نشاسته اصلاح شده را تولید میکند.

  صادقیان افزود: در این کارخانه ۳۰۵ نفر به صورت مستقیم مشغول بکارند که در کنار این پرسنل، ۱۳۰ پیمانکار در زمینه هایی همچون  حمل و نقل،  تأسیسات و خدمات مشغول به ارائه خدمت هستند.

  وی ادامه داد: صنعت نشاسته می تواند به عنوان الگویی در اقتصاد مقاومتی تبدیل شود، زیرا همانند نفت خام بوده و میتوان بیش از هزار نوع محصول از آن بدست آورد که در این راستا، شرکت گلوکزان توانسته با ایجاد یک واحد تحقیقاتی پیشرفته، بیش از ۲۰ نوع محصول ابداعی داخلی را تولید نماید که تا کنون استقبال خوبی از این محصولات بعمل آمده است.

  صادقیان اظهار داشت: واحد تحقیقات این شرکت ساخت محصولات بیشتری را در برنامه دارد، زیرا ساخت ۲۰ نوع محصول با افق پیش روی ما فاصله زیادی دارد.

  این صنعتگر باسابقه کشور عنوان کرد : هیچ گاه یک واحد تولیدی توانایی ساخت تمامی محصولات را نخواهد داشت و باید مطابق گرید بندی، در چهارچوب صنعت مربوطه فعالیت کند و ادامه داد:  ما فقط توانسته یم تا بخشی از این محصول با ارزش(نشاسته) را فرایند کرده و تولیدات جدیدی را از آن بدست آوریم که لازم است از این صنعت حمایت های بیشتری صورت گرفته و در آن سرمایه گذاری شود.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  مدیر کارخانه گلوکزان با بیان اینکه تولیدات این شرکت از بازار و صادرات خوبی برخوردار هستند خاطر نشان کرد: بیش از ۱۵ درصد از محصولات گلوکز و نشاسته تولیدی این کارخانه به کشورهای همسایه و آسیای میانه صادر می شود که در برخی موارد، صادرات این محصولات به کشورهای آفریقایی نیز صورت می گیرد.

  وی ابراز داشت: امروزه از فروکتوز به عنوان یکی از محصولات وارداتی پرمصرف درصنعت نوشابه های غیرالکلی استفاده می شود که این محصول، هیچگونه خط تولیدی را در ایران ندارد و به عنوان جایگزین شکر استفاده می شود.

  صادقیان خبر داد: در اواخر اردیبهشت ماه سال آینده، خط تولید فروکتوز HFCS ) با ظرفیّت روزانه ۲۵۰ تن محصول به بهره برداری خواهد رسید که در این پروژه بیش از ۸۰ نفر بصورت مستقیم مشغول بکار خواهند شد.

  صادقیان اضافه کرد: با استفاده از مقدار کمی فروکتوز می توان شیرینی لازم در  نوشابه را ایجاد کرد که با توجه به سهولت مصرف آن برای تولید کنندگان، ایجاد عطر و طعم مناسب و جذب کمتر انرژی توسط بدن؛ مورد استقبال سازندگان نوشابه قرار خواهد گرفت.

  صادقیان در خاتمه سخنان خود با اشاره به وضعیّت صنعتی کشور گفت: حال صنعت خوب نیست و سختی های بسیاری در مسیر تولید و صادارت وجود دارد، اما می توان گفت که این شرایط در حال بهبودی است.

  وی افزود: ثبات قیمت ایجاد شده در طی سالهای گذشته تأثیر بسزایی را در صادرات محصولات ما داشته و ما توانسته ایم تا محصولات خود را با نرخی ثابت عرضه کنیم که امیدواریم این موضوع  نوید دهنده شرایط بهتری برای صادارت خارجی باشد.

  گفتنی است، شرکت گلوکزان یکی از شرکت های فعال شهرصنعتی البرز و اولین و بزرگترین تولیدکننده محصولات متنوع از ذرت در ایران است که نشاسته تولید شده این شرکت جهت مصرف چسب در کارتن و کاغذ سازیها، آهار نساجی‌ها، نشاسته خوراکی در صنایع بیسکویت سازی، صنایع لبنی و گلوکوز تولیدی نیز جهت انواع تولید شیرینی، شکلات، گز ،مرباجات و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد .

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">