ندای البرز
پنج شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۱۵ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7738
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶
 •   
  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز:
  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز گفت: در راستای استفاده بهینه از منابع آبی و صرفه‌جویی در مصرف آب بخش کشاورزی، طرح سیستم‌های آبیاری تحت فشار بر چاه‌های عمومی در البرز عملیاتی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز،علی همت‌زاده ظهر امروز در نشست با مدیران و معاونان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار داشت: با توجه به ظرفیت کشاورزی در استان، استفاده بهینه از این ظرفیت نیازمند تعامل و مشارکت همه‌جانبه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی بوده، چرا که بدین وسیله امکانات و تجهیزات موردنیاز برای کشاورزان فراهم شود.

  همت‌زاده با بیان این مطلب که طرح سیستم‌های آبیاری تحت فشار در چاه‌های عمومی در البرز عملیاتی می‌شود، ادامه داد: در راستای استفاده بهینه از منابع آبی و صرفه‌جویی در مصرف آب بخش کشاورزی، طرح سیستم‌های آبیاری تحت فشار بر چاه‌های عمومی در البرز عملیاتی می‌شود.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز با اشاره به کشاورزان باید مزارع خود را به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز کنند، عنوان کرد: به منظور استفاده بهینه از منابع آبی به ویژه در بخش کشاورزی، کشاورزان باید نسبت به مجهز کردن مزارع خود به سیستم‌های نوین آبیاری اقدامات لازم را انجام دهند.

  وی با اشاره به کمبود بارش‌ها در چند سال اخیر بیان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر شاهد کمبود بارش‌ها و بروز بحران کم‌آبی در کشور و در استان قزوین بوده‌ایم که مسئولان دستگاه‌های اجرایی مربوط باید اقدامات لازم در زمینه مصرف بهینه آب در بخش‌های مختلف از جمله صنایع، کشاورزی، دامپروری و غیره انجام دهند.

  وی عنوان کرد: بیش از ۹۱ درصد منابع آبی استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود که این امر نشان از اهمیت ویژه صرفه‌جویی در این بخش و افزایش اطلاعات و آگاهی کشاورزی است.

  منبع: تسنیم قزوین

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">