ندای البرز
دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۴۸ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7393
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۴
 •   
  مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین:
  مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: به‌منظور حضور معلولان و همچنین کاهش بار ترافیکی در شهر محمدیه طرح مناسب‌سازی معابر شهری در محمدیه اجرایی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، محمداسماعیل حافظی ظهر امروز در نشست با مدیران دستگاه‌های اجرایی شهر محمدیه که در سالن شهرداری این شهر برگزار شد، با اشاره به این نکته که طرح مناسب‌سازی مبلمان شهری محمدیه اجرایی می‌شود، اظهار داشت: به‌منظور بهسازی و اصلاح مبلمان شهر محمدیه برنامه‌های تدوین و اجرایی شده که از جمله آن می‌توان به مناسب‌سازی المان‌های شهری محمدیه اشاره کرد.

  وی با بیان این مطلب که نقاط پرتردد‌ شهر محمدیه اصلاح هندسی می‌شود، افزود: محور امام حسین(ع) محمدیه به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر از تردد بسیار زیادی برخوردار است، در همین راستا ساماندهی این محور می‌تواند بسیاری از چالش‌های ترافیکی شهر محمدیه را کاهش دهد.

  مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین با اشاره به اینکه ساخت‌ و ساز در شهر محمدیه باید بر اساس طرح تفصیلی مصوب این شهر صورت گیرد، بیان کرد: براساس طرح تفصیلی شهر محمدیه نوع ساخت‌ و ساز واحدهای تجاری، اداری، آموزشی و مسکونی در نقشه‌های شهری مشخص شده که تمامی ساخت‌ و سازها باید مطابق آن صورت گیرد.

  وی از جمله محورهای اصلی اجرای این طرح به روان‌سازی تردد وسایل نقلیه در شهر محمدیه اشاره کرد و گفت: به منظور افزایش پویایی شهر محمدیه برنامه‌هایی تدوین شده که از جمله آن به پروژه مناسب‌سازی معابر شهری اشاره کرد که تلاش برای ایجاد فضای آرام شهری مهم‌ترین محورهای این پروژه است.

  حافظی تصریح کرد: مناسب‌سازی فضای شهری محمدیه برای حضور معلولان از دیگر برنامه‌هایی بوده که در اولویت سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین قرار گرفته در همین راستا طراحی مسیر نابینایان در معابر شهری و مناسب‌سازی فضا‌های سبز برای استفاده معلولان در این طرح دیده شده است.

  وی ادامه داد: در همین راستا استفاده از مصالح مناسب و همچنین استفاده از رمپ به منظور مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان در دستور کار قرار گرفته تا افراد کم توان و معلول بتوانند استفاده راحت‌تری از منابع شهری داشته باشند.

  مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین با بیان این نکته که شهر محمدیه از جمله شاخص‌ترین شهرهای کشور به شمار می‌رود، مطرح کرد: نوع ساخت‌ و ساز و بافت شهری قزوین سبب شده تا این شهر یکی از شهرهای شاخص‌ کشور به شمار رود.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">