ندای البرز
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۷:۳۳ 2018 Feb 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11049
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۴
 •   
  اضافات جدید وزیر خارجه عربستان:
  وزیرخارجه عربستان، ایران را به ایفای نقش خرابکارانه در سوریه و یمن متهم کرد و گفت:اقدامات ایران کارد را به استخوان رسانده است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، “الحدث”؛ “عادل الجبیر” -وزیرخارجه عربستان سعودی- در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس گفت: “در نشست امروز شورای همکاری، موضوع حمله به سفارتمان در ایران را بررسی کردیم و به دیدگاه مشترکی در این خصوص رسیدیم.

  وی گفت: ما خواستار برگزاری نشست سازمان همکاری اسلامی برای بررسی تجاوزات ایران به مقرهای دیپلماتیک عربستان سعودی شده‌ایم.
  وی افزود شورای همکاری خلیج فارس توافق بر سر سازوکار فعال در مقابله با فعالیت‌های ایران را اعلام خواهد کرد.
  الجبیر با طرح ادعاهایی بی‌اساس ایران را به ایفای نقش خرابکارانه در سوریه و یمن متهم کرد.
  الجبیر ادعا کرد: ما چند کشتی ایرانی را که حامل سلاح برای حوثی‌ها بوده‌اند توقیف کرده‌ایم. نقش ایران در یمن و سوریه نقشی بسیار منفی است. امیدواریم ایران سیاست‌های خود را تغییر دهد.
  الجبیر در ادامه اظهارات بی‌اساس خود گفت: تشدید تنش از جانب ایران و نه از جانب کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است. اقدامات ایران کارد را به استخوان رسانده است. این ایران است که علیه عربستان سعودی مرتکب جرائم می شود. اگر ایران کشوری عقلانی باشد می توان با آن تعامل کرد و اگر کشوری انقلابی باشد چنین چیزی امکانپذیر نخواهد بود. ایران می‌تواند همسایه‌ای خوب باشد یا اینکه به خصومت‌های خود ادامه دهد. ایران به سمت برنامه طائفی‌گری برای تقسیم منطقه پیش می‌رود.
  دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس گفت: حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در ایران را محکوم می‌کنیم. شورای همکاری، از عربستان در صدور احکام قضائی خود حمایت می‌کند.‎
  شورای همکاری خلیج فارس با انتشار بیانیه‌ای بار دیگر ادعای مالکیت امارات متحده عربی بر جزایر سه گانه ایران را مطرح کرد.
  در بیانیه شورای همکاری بر حمایت از عربستان سعودی در مقابله با اقدامات تروریستی تاکید شده است.
  انتهای پیام
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">