ندای البرز
چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۰:۴۷ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24854
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
 •   
  رئيس كل دادگستري استان قزوين:
  رئيس كل دادگستري استان قزوين:مشكلات منطقه بايد اولويت بندي شود و اطلاعات جامعي داشته باشيم و اگر محرز شود در اين منطقه مدير يا پيمانكاري كوتاهي كرده باشد بايد پاسخگو باشد

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز، حجت الاسلام نورا… قدرتی در دیدار با مردم شهر مهرگان بیان داشت: ریشه همه مشکلات ما جدا شدن از فرهنگ ناب و غنی اسلامی و اهل بیت است هرچه از این فرهنگ فاصله بگیریم مشکلات ما بیشتر می شود.

  وی ادامه داد: کسانی که زندگیشان رنگ و بوی اهل بیت (ع) را دارد کمترین مشکل را دارند و برای دیگران هم مشکل کمتری ایجاد می کنند.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: کسانی که در بازدید از زندان ملاقات کردیم اغلب کسانی بودند که از این سفره پربرکت دور بوده و یا اینکه کسانی که فاصله گرفته اند برایشان مسأله درست کرده اند.

  وی افزود: اهل بیت (ع) امن ترین پناهگاه برای انسان است از این رو باید به کسی پناه نبریم که خود محتاج پناهگاه است بنابراین اهل بیت (ع) که واسطه فیض الهی هستند، مطمئن ترین پناهگاه برای مردم هستند.

  حجت الاسلام قدرتی عنوان کرد: امروز والدین برای تربیت فرزندان خود دقت کنند، اگر می خواهیم جامعه و شهرمان از جرائم وآسیب های اجتماعی زدوده شود باید به دامن اهل بیت (ع) پناه ببریم.

  وی خاطرنشان کرد: باید حس مسئولیت نسبت به یکدیگر را فراموش نکنیم، لازمه چنین نگاهی دلسوزی، مهربانی، صمیمیت، غیرت، صداقت، عفت و پاکدامنی در میان ماست.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید انسان از درون ساخته شود زمانی که اعتقاد، باور و ارزش های اخلاقی در جامعه پررنگ شود.

  وی تصریح کرد: آن نقطه محوری که می تواند ما را در پیشگیری کمک کند پیوند با خاندان اهل بیت (ع) است، اگر در اوج انحراف هم به این خاندان پناه ببریم دستت را خواهند گرفت به طوری که با پیوند با اهل بیت (ع) عزت و افتخار را برای خود و فرزندانمان را به ارمغان می آوریم.

  حجت الاسلام قدرتی در پاسخ به شکایت و یادداشت برخی از مردم حاضر در خصوص کوتاهی در ساخت و سازها و خدمات جانبی مسکن مهرگان عنوان کرد: مشکلات منطقه باید اولویت بندی شود و اطلاعات جامعی داشته باشیم و اگر محرز شود در این منطقه مدیر یا پیمانکاری کوتاهی کرده باشد باید پاسخگو باشد و مطابق قانون با وی رفتار خواهد شد.

  وی خاطرنشان کرد: کسانی که به واسطه تضییع حقوق مردم یک شبه ثروت های بادآورده به دست آورده اند باید مقابل قانون پاسخگوی عملکرد خود باشند و حقوق تضییع شده مردم را به آنها برگردانند.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: سازمان ها و نهادهای مختلف که درگیر و در جریان و مرتبط با ساخت مسکن مهرگان بوده اند باید در نشستی حاضر شوند و مسئولیت اقدامات خود را بپذیرند.

  وی توضیح داد: دستگاه قضایی می خواهد مشکل را از دوش مردم و مدیریت اجرایی بردارد و شما هم این بار را از دوش دستگاه قضا بردارید چراکه اگر مشکل شما حل شود از سرجمع پرونده های وارده سالیانه دستگاه قضایی استان۲۰۰ تا ۳۰۰ پرونده حذف خواهد شد.

  حجت الاسلام قدرتی اعلام کرد: مشکلاتی چون عدم پرداخت شار‍‍‍ژ و عدم همکاری و رعایت نکردن اخلاق و قواعد آپارتمان نشینی از جمله علل تشکیل پرونده است که در مقایسه با سایر پرونده های دستگاه قضایی باید گفت که این پرونده ها زمان و هزینه های زیادی را به این دستگاه تحمیل می کند حال آنکه از طریق فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت های مختلف مردمی می توان چنین مشکلاتی را حل کرد.

  وی اظهارداشت: اجازه نمی دهیم در بررسی پرونده ها مباحث سیاسی وارد شود، ممکن است در مشکلی کوتاهی در دوران دولتی باشد و یا در دولت امروز موضوعی مطرح باشد ولی نباید در بررسی چنین مشکلات نگاه ها به سوی دولت ها باشد بلکه باید هدفمان برداشتن باری از دوش مردم و نظام و تسهیل در روند زندگی مردم باشد.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات، خود مردم هم باید پای کار بیایند چراکه حل هر مشکلی در گروه سه ضلع مردم، دستگاه اجرایی و دستگاه قضایی است ولی باید برای موضوع های بسیار مهم از این سه ظرفیت استفاده شود.

  وی اعلام کرد: حدود چهار هزار زندانی داریم و احکام زیادی صادر شده ولی بازهم مراجعه به دستگاه قضایی ادامه دارد بنابراین راهکار حل مشکلات زندان و حبس و احکام قضایی نیست بلکه این راهکار باید گام نهایی باشد.

  حجت الاسلام قدرتی خاطرنشان کرد: البته کسی ذره ای به خود این تصور را راه ندهد که دستگاه قضا حکم حبس یا شلاق و… نخواهد داشت چراکه در کنار اصلاح و پیشگیری و تلاش برای ارشاد مردم، جایی که تخلف و جرمی منافع عمومی مردم و جامعه را به مخاطره اندازد و یا اگر افرادی بخواهند بر قانون گریزی و قانون شکنی خود ادامه دهند، برخورد بدون اغماض و قانونی دستگاه قضا آنها را سرجایشان خواهد نشاند.

  وی گفت: راه حل اساسی حل مشکلات جامعه این است که با دین و ارزش های اخلاقی آشتی کنیم و باورمان شود که دین، ارزش های اخلاقی، مسجد و محراب دوای درد آسیب های اجتماعی است و تجلی این فرهنگ دینی و ارزش های اخلاقی امروز در بسیج خودنمایی می کند.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: زندان درمان نیست زندان مُسکن است فرهنگ دینی و ارزش های اخلاقی راهکار پیشگیری است از این رو فرزندان خود را از ابتدای سنین با مسجد و بسیج آشنا کنید.

  وی تصریح کرد: باید انسان همواره احساس کند که دوربین های الهی او را مراقبت می کنند بنابراین خود کنترلی و پیشگیری امر مهم و اولویت دار در کاهش آسیب های اجتماعی و جرائم است.

  وی افزود: مسئولان وظیفه ای قانونی و مشخص داریم ولی این مسئولیت نمی تواند نافی مسئولیت فرهنگی و اجتماعی ما نسبت به طهارت روحی مردم باشد.

  حجت الاسلام قدرتی تأکید کرد: همانطور که میلیاردها تومان صرف هزینه زباله مردم می شود باید زباله هایی که روح و جان جوانان و نوجوانان را آلوده می کند را نیز جمع کنیم.

  وی یادآورشد: متأسفانه جامعه نسبت به آلودگی های مادی حساسیت دارد ولی این حساسیت در مسائل معنوی و روح انسان وجود ندارد.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">