ندای البرز
دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - - ساعت ۲۱:۱۲ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 19994
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۸
 •   
  دادستان شهرستان البرز:
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز از دستگیری عامل انتشار عکس‎ و فیلم‎های خصوصی در تلگرام و فضای مجازی خبر داد و گفت: متهم بازداشت و با صدور قرار تأمین روانه زندان شد.
  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، محمودخانی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز از دستگیری عامل انتشار عکس‎ و فیلم‎های خصوصی در فضای مجازی و تلگرام خبر داد و اظهار کرد: متهم با فریب دختر نوجوان عکس‎ها و فیلم‎های خصوصی وی را در فضای مجازی منتشر کرده بود که شناسایی و دستگیر شد.

  وی ادامه داد: این فرد با فریب دختر نوجوان و دادن وعده ازدواج با وی وارد رابطه شده بود و وقتی طعمه مورد نظر از ادامه رابطه خودداری می‎کند، با تهدید متهم مبنی بر انتشار عکس‌ها و تصاویر در فضای مجازی روبه‌رو می‎شود.

  محمود خانی تصریح کرد: متهم بازداشت و با صدور قرار تأمین روانه زندان شد.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز همچنین از تشکیل ۳ پرونده دیگر در همین زمینه خبر داد و گفت: متأسفانه بزه‎دیدگان این پرونده‎ها نیز دختران کم سن و سال بودند که این امر نظارت بیشتری را از سوی خانواده‎ها طلب می‌‎کند.

  محمودخانی اضافه کرد: طبق ماده ۷۴۵ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

  وی با اشاره به تهدیدات روز افزون شبکه‌های اجتماعی در پایان اظهار کرد: با عنایت به گسترش روز افزون شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه و استقبال از آن‌ها متأسفانه همزمان شاهد افزایش تهدید و آسیب در این حوزه هستیم، بنابراین کابران این شبکه‌ها و خصوصا خانواده‌ها با هوشیاری و احتیاط کامل از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.

  انتهای پیام

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">