ندای البرز
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۱۴ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17925
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۹
 •   
  شورای اداری شهرستان البرز برگزار شد
  فرماندار البرز در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: البرز با داشتن جمعیتی بالغ بر 270 هزار نفر دومین شهرستان پرجمعیت استان به شمار می‌رود، اما به علت عدم وجود آمارهای صحیح در جایگاه پنجم دریافت بودجه و اعتبار قرار دارد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، صبح امروز جلسه شورای اداری شهرستان البرز مزین به نام شهید محمد درویشی با حضورقائم مقام و مدیراجرایی طرح سرشماری نفوس و مسکن استان قزوین در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

  فرماندار شهرستان البرز در این جلسه گفت: همه ادارات و نهادها برای برنامه‌ریزی‌های آینده خود به نتایج سرشماری نفوس و مسکن نیاز دارند و باید تمام تلاش خود را به وجود کمترین انحراف در سرشماری معطوف کنند.

  عسگری ادامه داد: البرز با داشتن جمعیتی بالغ بر ۲۷۰ هزار نفر دومین شهرستان پرجمعیت استان به شمار می‌رود، اما به علت عدم وجود آمارهای صحیح در جایگاه پنجم دریافت بودجه و اعتبار قرار دارد.

  وی افزود: امروز بسیاری از نیازهای مهم شهروندان از قبیل سهمیه‌های آرد، ارتقاء جایگاه انتظامی، ارتقاء درجه ادارت، توزیع ارزش افزوده،  بودجه و اعتبارات از طریق آمارهای جمعیتی انجام می‌شود و لازم است تا مردم در محل سکونت خود سرشماری شوند.

  فرماندار شهرستان البرز بیان داشت: در برخی موارد مشاهده می‌شود افراد به رقم سکونت در محل زندگی ثابت، برای سرشماری به زادگاه خود مراجعه می‌کنند که همین موضوع موجب خواهد شد تا انحراف آماری در سرشماری وجود داشته باشد.

  این مقام مسؤول اضافه کرد: بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی و شهرداران باید ضمن کمک به اجرای عملیات سرشماری نفوس و مسکن، در جهت اجرای الکترونیکی سرشماری بویژه در روستاها اقدام کنند.

  نماینده عالی دولت در شهرستان البرز اظهار داشت: مهاجرپذیری و تراکم جمعیتی بالا در ناحیه شهری مهرگان نیاز به آمارگیری صحیح و دقیق را بیش از گذشته نمایان کرده و باید در این ناحیه کار ویژه‌ای با همکاری شهرداری و شورای اسلامی صورت بگیرد.

  عسگری در ادامه سخنان خود ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در برنامه‌های این هفته تأکید کرد و ابراز داشت: امنیت، اقتدار و عزت امروز را مدیون شهداء و ایثارگران جامعه هستیم و در برنامه‌های هفته دفاع باید برای ترویج این فرهنگ در بین نسل جوان و نوجوان جامعه  تلاش کرد.

  وی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌ لازم برای برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس توسط حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج صورت گرفته و ادارات شهرستان نیز باید از تمامی ظرفیت خود در اجرای منسجم این برنامه‌ها استفاده کنند.

  رییس شورای اداری شهرستان البرز با اشاره به فرارسیدن مهرماه و روز بازگشایی مدارس و مراکز علمی کشورعنوان کرد: مدارس و مراکز آموزش عالی متعددی در سطح شهرستان  وجود دارد که باید فضاسازی لازم برای استقبال از ماه تعلیم و تربیت در اطراف مراکز علمی و سطح شهرها صورت گیرد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">