ندای البرز
پنج شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۶ - - ساعت ۲۰:۲۱ 2018 Jan 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23930
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
 •   
  گزارش ویژه ندای البرز از اولین جلسه شورای شهر الوند:
  مراسم تحلیف شورای شهر الوند در حالی رخ داد که خیلی از شهرها و روستاهای استان قزوین در فضایی آرام مراسم تحلیف شورای شهر خود را انجام داده و به کار خود مشغول شده اند.

  به گزارش خبرنگار سیاسی ندای البرز، صبح دیروز مراسم تحلیف شورای جدید شهر الوند با حضور اعضای این شورا و فرماندار شهرستان البرز آغاز شد که در ادامه این مراسم علیرضا خمسه، علی قدمی و علی رضایی جهانی از اعضای قدیمی و با سابقه شورای اسلامی شهر الوند جلسه را ترک کرده تا جلسه از رسمیت خود خارج شود اما با این حال ۴ نفر باقی‌مانده اعضای شورای شهر رسمیت جلسه را حفظ کرده و جلسه را با رسمیت به پایان رساندند.
  این روزها آغاز کار شورای جدید شهرها و انتخاب شهردار نقل خیلی از رسانه‌ها و مردم است و اتفاق دیروز در مراسم تحلیف شورای شهر الوند در حالی رخ داد که خیلی از شهرها و روستاهای استان قزوین در فضایی آرام مراسم تحلیف شورای شهر خود را انجام داده و به کار خود مشغول شدند.
  یکی از اعضای شورای شهر الوند در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ندای البرز در مورد اتفاقات مراسم تحلیف شورای شهر الوند می‌گوید: روز گذشته روز کاری شورای شهر الوند بود که مراسم تحلیف آن با حضور فرماندار شهرستان البرز انجام شد که د‌ر این مراسم علی قدمی به‌عنوان رئیس هیات سنی، جوادختمی به عنوان منشی هیات سنی شورای شهر الوند انتخاب شدند.
  وی می‌افزاید: در شورای شهر، کسی که سن بیشتری نسبت به اعضای دیگر شورا داشته باشد به‌عنوان رئیس سنی انتخاب و جوان‌ترین عضو شورا به‌عنوان منشی یا دبیر شورا انتخاب می‌شود.
  این عضو شورای شهر الوند عنوان می‌کند: در مراسم تحلیف دیروز، بعد از تشکیل هیات سنی شورای شهر الوند، نوبت به تشکیل هیات اصلی شورای شهر رسید که در مورد اکثریت مطلق شورا بحث شد و۳ نفر از اعضای شورا جلسه را ترک کردند.
  وی در مورد اکثریت مطلق شورای شهر ادامه می‌دهد: از نظر قانونی اکثریت مطلق شورا اینگونه تعریف شده است «هر چیزی که بیش از نیم باشد تعریف اکثریت مطلق است» که فرماندار شهرستان البرز تعریفشان از اکثریت مطلق نصف به علاوه یک بود که در شورای شهر ۳/۵بعلاوه ۱ است که فرماندار این عدد را گرد کرده و بیان داشت: هیات اکثریت مطلق باید۵ نفر باشد در صورتی که قانونگذار برعکس این موضوع را گفته است که متاسفانه حرف قانون مورد قبول برخی از اعضای شورای شهر نبود و جلسه را ترک کردند.
  این عضو شورای شهر مطرح می‌کند: متاسفانه برخی از اعضای شورای شهر سال‌های مدیدی است که در شورای شهر حضور دارند و نمی توانند قبول کنند که تحت تصمیم نظر اکثریت آرای شورای شهر قرار بگیرند و‌نظر، نظر آنها نباشد.
  وی اضافه می‌کند: متاسفانه برخی از اعضای شورای شهر نمی‌توانند قبول کنند که خواسته مردم بالاتر از اراده آنها ویا هر موضوع دیگری در شورای شهر است و این مردم هستند که این تغییرات را در شورای شهر خواستار شده‌اند و اعضای شورای شهر با توجه به شرایط شهر و مردم باید تغییرات اساسی را در شورای شهر به وجود آورند.
  این عضو شورای شهر الوند با اشاره به انتخاب هیات اصلی شورای شهر می‌گوید: ابتدا هیات سنی شورا تشکیل می‌شود و سپس هیات سنی منتخب، هیات اصلی شورای شهر را انتخاب می‌کند.
  وی در این‌ باره توضیح داد: بعد از اینکه هیات سنی مشخص شد ۳ نفر از اعضای هیات سنی جلسه را ترک کردند با این حال دیگر اعضای شورا جلسه را با رسمیت ادامه داد وسهراب ذاکری به ‌عنوان رئیس شورا و جوادختمی به عنوان نایب رئیس شورای اسلامی شهر الوند، محمد عبدالله پور به عنوان دبیر اول شورا و مهتاب بهرامی به‌عنوان سخنگوی شورای شهر انتخاب شدند.
  وی با اشاره به انتخاب شهردار شهر الوند گفت: جعفرجوادی به عنوان شهردار جدید شهر الوند و ذاکری به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد.
  عضو شورای شهر الوند درباره انتخاب شهردار یادآور شد:۳ نفر از اعضای شورای شهر که جلسه را ترک کردند مخالف با تغییر شهردار بودند در حالی که ۴نفر از اعضای شورای شهر با توجه به نیازهای شهر با مدیریت جدید شهری موافق بودند تا اتفاقات بهتری برای شهر رخ بدهد.
  عضو شورای شهر الوند در پایان از مردم این شهر درخواست کرد: حامی شورای شهر باشند تا اعضای آن بتوانند برای شهر و حتی کشور مثمر ثمر بوده و مشکلات شهر را با درایت حل کنند.
  انتهای پیام /

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">