ندای البرز
شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۰:۲۴ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 20104
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴
 •   
  حسام شادمان
  حالا باید به نکاتی نیز اشاره کرد که حاشیه نویس رسانه علیخانی نخواسته آن را ببیند و گویا در این لحظات هم عینک مورد مورد اشاره رئیس جمهور را به چشم زده بوده تا چیزهایی ببیند که دیگران قادر به تماشای آن نیستند.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز جلسه شورای اداری استان قزوین، روز پنجشنبه در حالی برگزار شد که احتمالاً استاندار قزوین و مدیران دولتی تمایل زیادی به حضور آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان در این جلسه نداشتند. شاید البته استانداری قزوین بیشتر دوست داشت با حضور حجت‌الاسلام ناطق نوری در جلسه شورای اداری استان و دعوت از شخصیت‌های برجسته یک جناح سیاسی در قزوین، جلسه شورای اداری را با تریبونی صرفاً در اختیار همان جناح برگزار نماید.

  اما حضور آیت‌الله عابدینی امام جمعه قزوین، به وضوح مسئولان برگزاری برنامه را دچار شوک کرد و احتمالاً نشانه این بهم ریختگی مسئولان برگزاری برنامه تغییر مدام چینش و تعداد صندلی‌های بالای جایگاه بود.

  اما آنچه در حاشیه جلسه شورای اداری استان گذشت، به تفصیل در رسانه‌های مختلف استان منتشر شد و هر رسانه‌ای متناسب با نگاه خود به آن پرداخت. اما در میان این رسانه‌ها تابان ترجیح داد با درهم آمیختن دروغ و تهمت، هجمه‌های زشت و قبیح خود علیه آیت‌الله عابدینی را ادامه بدهد.

  کانال تلگرامی منتسب به هفته‌نامه علیخانی، در نمایشی که می‌تواند نشانه آشفتگی و عصبانیت صاحب این رسانه نیز باشد، در اولین نکته از حاشیه نگاری خود، ادعا کرد که آیت‌الله عابدینی از همراهی کاندیدای ناکام مجلس نهم و ردصلاحیت شده مجلس دهم با ناطق نوری و دیدار این دو ناراحت است و حتی آن را کاملاً مشهود دانست و مدعی شد که آیت‌الله عابدینی تلویحاً دیدار این دو را مصداق بی‌عدالتی دانسته! اما مشخص نبود این ادعا از کجا کاملاً مشهود بوده و حتی کجای سخنرانی آیت‌الله به موضوع دیدار ناطق نوری با علیخانی اشاره شده بود که بخواهد تلویحاً آن را مصداق بی‌عدالتی بخواند و به نظر می‌رسد این اقدام تابان علاوه بر نشر اکاذیب، تلاش تابان در جهت مسئله ما سه تا را کجا می‌برید برای شیخ مطبوعش باشد.

  اما عصبانیت تابان تا جایی ادامه پیدا کرد که مجبور شد نشان دهد حتی از مزاح آیت‌الله عابدینی هم رنجیده و نتوانسته آن را تحمل کند و بازهم با تحریف رخ‌داد واقعی، به نشر اکاذیب روی بیاورد. برای مثال زمانی که نماینده ولی فقیه به شوخی به ناطق نوری گفت: «با خشم که به من نگاه نمی‌کنید انشاءالله»، ناطق نوری گفت «نه ولی بعداً» و حضار بلند خندیدند. آیت‌الله عابدینی هم ادامه داد «پس من کمی آب بنوشم که تشنه از دنیا نروم». در حالی که تابان به دروغ از قول آیت‌الله نوشته بود: «ترسیدم». همچنین تابان مدعی شده است که حضار در این هنگام با تعجب به قول و فعل امام جمعه قزوین می‌نگریسته! این درحالی است که زمانی که آیت‌الله عابدینی این جملات آخر را می‌گفت جمعیت همچنان در حال خنده بود. البته احتمالاً تنهاکسی که از گفتار آیت‌الله متعجب و متحیر می‌نگریسته قدرت علیخانی بوده و بس!

  عینکی که بر چشم تابان بود

  همچنین تابان ادامه می‌دهد که ناطق نوری در واکنش به قول نماینده ولی فقیه با تأسف سرتکان می‌داده، کذب گفتار این رسانه جایی است که همه حضار شاهد بودند، ناطق نوری بارها و بارها در برابر صراحت امام جمعه قزوین که او را مورد خطاب قرار می‌داد، لبخند می‌زد. البته شاید حاشیه نویس تابان از درون دل ناطق نوری باخبر بوده و یا ضمن برچشم داشتن عینکی که آقای رئیس جمهور گفته بود، واقعیت درونی ناطق نوری را می‌دیده و سرتکان دادن وی و تأسف خوردنش را به نحوی تماشا کرده که الباقی حضار ندیده‌اند.

  عکس از مهدی معتمد/ ایسناتابان در حاشیه نویسی خود به عکس‌العمل سالار قاسمی پرداخته است. اما توضیح نداده که چرا در واکنش به سخنان صریح نماینده ولی فقیه سالار قاسمی باید سریع واکنش نشان بدهد و خلاف عرف معمول از پایین جایگاه صدای خویش را بلند کند و خطاب به نماینده ولی فقیه بگوید: هوای مردم را داشته باشید. و سخنان آیت‌الله را هم در پاسخ به قاسمی سانسور می‌کند که گفت: من به هوای همه مردم این حرف‌ها را گفتم آقای قاسمی، شما هم هوای مردم را داشته باشید که حالا می‌گویم برایتان. اما تابان که دستی بر سانسور و تقطیع هم دارد در حاشیه نویسی خود از این بی‌ادبی سالار قاسمی و واکنش مجتهد انقلابی قزوین می‌گذرد.

  شاید علت امر اینجاست که خود تابان هم هیچ پاسخی برای این امر ندارد که چرا از میان سیاستمداران استان باید سالار قاسمی و اینقدر هم زود عکس العمل نشان بدهد؟؟؟

  حاشیه نویس هفته نامه علیخانی، مدعی است که حضار همتی را پس از دادن مأموریت به اطلاعات تشویق نموده‌اند، اما تصریح نمی‌کند که حتی از مدیران خود همتی، تنها ده پانزده نفر ته سالن او را در این پاسخی که داد تشویق نمودند، و ضمناً اکثریت حضار، مدیران کابینه همتی در استان قزوین بوده‌اند، پس اگر تشویقی هم صورت گرفته، مدیرانی بوده‌اند که برای رئیسشان کف زده‌اند.

  و اینک معرفی جانشین هاشمی!

  اما باید به نکاتی نیز اشاره کرد که حاشیه نویس رسانه علیخانی نخواسته آن را ببیند و گویا در این لحظات هم عینک مورد نظر را به چشم زده بوده تا چیزهایی ببیند که دیگران قادر به تماشای آن نیستند.

  یکی از مهمترین نکات برگزاری جلسه شورای اداری استان این بود که فریدون همتی در سخنانی به بهت نیروهای انقلابی پس از رحلت امام و نگرانی از آینده انقلاب اشاره کرد و گفت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که با حمایت و هدایت الهی به رهبری برگزیده شدند، انقلاب با صلابت و استوار پیش رفت. همتی پس از بیان این مقدمه در قیاسی مع‌الفارق این وضعیت را به رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشبیه کرد و امثال ناطق نوری را یاران انقلابی خواند که همچنان حضور دارند و به این شیوه تلویحاً ناطق نوری را بهترین جانشین برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی معرفی کرد.

  جالب‌تر اینکه پیش از سخنان فریدون همتی، آیت‌الله عابدینی با درکی عمیق از شرایط موجود گفته بود: «خدایا شاهد باش من می‌توانستم بیایم چاپلوسانه و تملق آمیزانه خدمت آقای ناطق نوری یک چیزهایی را بگویم، هم آخرت خودم را بسوزانم و هم برای ایشان هم هیچ نفعی نداشته باشد! من خدا را شاهد می‌گیرم و با اندک دانشی که از اسلام و قرآن می‌دانم وظیفه خودم دانستم به شما بگویم نفوذ ظالمانه و منفعت‌طلبانه باندهای اقتصادی با سوء استفاده از فضاهای سیاسی دارد لطمه‌های جدی به جیب مردم می‌زند و این باعث می‌شود سفره مردم خالی بماند، این باعث می‌شود اشتغال بیمار شود، این باعث می‌شود که چرخ کارخانه‌جات نچرخد، این باعث می‌شود که مردم شیرینی عدالت را نچشند».

  هرچه هنر داشتید نشان دادید

  البته استاندار قزوین نیز تنها به معرفی ناطق نوری بعنوان جایگزین اصلح هاشمی نپرداخت، بلکه آماری از نتایج برجام و ایجاد ۱۵ هزار شغل ارائه کرد و گفت اگر برجام نبود امسال ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر بیکار می‌شدند. البته شاید بهتر بود فریدون همتی که معتقد است آثار برجام در جامعه حس می‌شود، همراه سالار قاسمی که می‌خواهد هوای مردم را داشته باشد، از ساختمان سفید استانداری چند قدمی دور شود و درست زیر پل سرداران، با کارگران مظلوم و غمگین فصلی که در انتظار کار نشسته‌اند گفت‌وگویی می‌کرد، شاید می‌توانست این احساس خوش برجامی را به آنها هم منتقل کند!

  اما نکته مهم دیگری که تابان از آن عبور کرده و تلاش کرده بجای آن حلقه زدن مدیران دولتی را که خود شیخ حامی آنهاست در گرفتن مسئولیت، پرمعنا نشان دهد، این بود که هیچ کس توضیح نداد چرا بعد از سخنان صریح آیت‌الله عابدینی، ناطق نوری جلسه شورای اداری را به شب خاطره تبدیل کرد و به تعریف خاطرات دوران مبارزات انقلابی خویش پرداخت.

  در حالی که تابان قصد داشت جوری جلوه دهد که نماینده ولی فقیه در استان در این جلسه دچار دستپاچگی بوده، از لحن صریح آیت‌الله خطاب به ناطق نوری هم عبور کرد. آیت‌الله عابدینی در این جلسه به ناطق نوری گفت: «من نمی‌دانم چقدر می‌توانیم به شما امیدوار باشیم، چراکه شما هرچه که هنر داشتید در طول این سالیان سال نشان دادید و شدید آقای ناطق نوری مصلحت نظامی که خدمتتان هستیم، هرچه که داشتید در طبق اخلاص گذاشتید و به مردم ارائه دادید، من نمی‌دانم و فقط می‌دانم این حرف‌هایی که می‌گوییم مانند امانت به رهبر عظیم‌الشأن انقلاب می‌رسانید و یا از طرق دیگر به ساحت ولایی آن حضرت این عرایض دردمندانه جامعه ما ارائه می‌شود ان‌شاءالله».

  پر واضح است مردی که برای رضایت خدایش سخن می‌گوید، او را شاهد می‌گیرد و برای رفع مشکل مردمش تذکر می‌دهد، در چه سطحی از اخلاق به نهی از منکر حاکمان پرداخته و اینگونه مغضوب افکار سیاست‌زده‌‌ی برخی رسانه‌ها و دهان دریدگی‌های آنها می‌شود.

  عکس از مهدی معتمد/ ایسنا

  بازی تلخ روزگار

  و در پایان لازم است طنز تلخ روزگار را یادآور شویم و کمی به عقب برویم. زمانی که ناطق نوری در سال ۱۳۷۶، همچون هاشمی رفسنجانی برای جبهه اصلاحات دشمنی خطرناک محسوب می‌شد، حملات سیاسی به ناطق نوری در طول تصدی ریاست مجلس پنجم همزمان با دولت اصلاحات از خاطره مردم پاک نشده است، همانطور که تخریب او در ایام انتخابات ریاست جمهوری در تریبون‌های سخنرانی حضرات فراموش نشده. شاید تابان فراموش کرده که در سال ۸۴، چگونه به‌همراه دیگر رزونامه‌های زنجیره‌ای اصلاحطلب با نگرانی اخبار نشست‌ها و جلساتی که با محوریت ناطق نوری برای ایجاد اتحاد در جبهه اصولگرایی برگزار می‌شد را دنبال می‌کردند. اما بسی جای تعجب است که بازی سیاسی اصلاحطلبان چقدر پیچیده است که روز هاشمی را عالیجناب سرخ‌پوش و آقای سی‌ام مجلس ششم می‌نامند، روزی تقدیسش می‌کنند، روزی ناطق نوری را نقطه مقابل خویش و مخالفی سرسخت در حد یک دشمن می‌پندارند و روزی او را بجای اکبر هاشمی رفسنجانی، بعنوان جایگزینی بی‌بدیل مطرح می‌کنند. شاید بهتر باشد تابان علی‌الحساب بجای حاشیه نویسی و مخلوط کردن راست و دروغ، کمی از فضای سیاسی خویش رفع تناقض نماید.

  انتهای پیام/

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">