ندای البرز
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۷:۰۴ 2018 Apr 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24575
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
 •   
  خداحافظی دولت با انتظارات مردم از برجام
  هنوز به خاطر داریم که القاء ترس از جنگ واهی و بیان مبالغه آمیز منافع برجام از لسان مبارک چه کسانی عنوان و از آن به مانند آفتابی عالم تاب و پر ثمر یاد شد

  مرتضی مجاهد: همین چند ماه قبل بود که در برنامه مناظره شبکه اول سیما دیدگاه وسخنان نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بویژه در موضوع مهم سیاست خارجی و برجام به سمع و نظر ملت ایران رسید و همه بخاطر دارند که چه کسانی در برنامه جامع رقیب حراسی خود جناح مقابل و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به بهانه درج جمله ” مرگ بر آمریکا” بر روی موشک به تقابل با برجام متهم کرده و از پاکدستی، صداقت و مقابله با فساد انشاء خواندند.
  هنوز به خاطر داریم که القاء ترس از جنگ واهی و بیان مبالغه آمیز منافع برجام از لسان مبارک چه کسانی عنوان و از آن به مانند آفتابی عالم تاب و پر ثمر یاد شد، زیرا به حکم خداوند تشت رسوایی آقایات از بالای بام بر زمین افتاد و صدای آن عالم را برداشت. صدایی که لرزه های آن موجب شد تا برخلاف همیشه جناب رییس در جلسه ای بجای سخن از مذاکره و سازش از مقاومت و ایستادگی بگوید و سپاه پاسداران را محبوب ملت ایران بداند، در صورتی که تا قبل از آن حتی واقعه کربلا را نیز معرکه مذاکره تفسیر فرموده و همانگونه که بیان شد سپاه را مورد هجمه قرار داده بودند.
  به هر حال از آنجایی که چوب خداوند صدا ندارد و با رو به زوال رفتن آفتاب تابان برجام، اظهارات، تصمیمات و زیاده خواهی های رییس جمهور آمریکا و از همه مهمتر دستگیری برادر جناب معاون، سکه ضرب شده تزویر بی اعتبار و مواضع جناب رییس ۳۶۰ درجه تغییر کرده است.
  البته اظهارت جناب رییس هنوز جای تأمل دارد، ای کاش تاریخ تدریس شده برای ملت ایران را قبل از امضای برجام خود کمی مرور و پیش بینی پیامبر گونه مقام معظم رهبری در بی اعتمادی به آمریکا را بیشتر مدنظر قرار میدادند تا به تصدیق جناب وزیر امور خارجه در حداقلی ترین اقدام؛ از خطوط قرمز وضع شده عبور نمی کردند.
  ایشان در نطق شبانه خود با گریز به نمونه های تاریخی، برجام را تجربه ای برای ملت ایران در بی اعتمادی به آمریکا دانستند در صورتی که ملت ما به این موضوع بیشتر از همه واقف بوده و هستند و برجامیان که آن را سپر عملکرد نامناسب خود در اداره اقتصاد کشور قرار داده و امضای “جان کری” را تضمین، به آن واقف نبودند که البته اوضاع کنونی و بتن های موجود در راکتور اراک خود گواه بر این موضوع است.
  به هرحال باید دید منافعی که قرار است از آن بهرمند بمانیم کدامند، دفاع از برجام در برابر توهین، تهدید و زیاده خواهی ترامپ تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و آیا قرار است همانند ۴ سال گذشته که درگیر تصویب برجام بودیم، ۴ سال آینده را سرگرم بقای برجام باشیم!؟
  البته این اظهارات را هرگز فراموش نمی کنیم که جناب رییس فرموده بودند ” در همان روز اجرای توافق، همه قطعنامه‌ها علیه ایران لغو خواهد شد”،” امروز به ملت شریف ایران اعلام می‌کنم تمام تحریم‌ها حتی تحریم‌های موشکی، تسلیحاتی و اشاعه‌ای به صورتی که در قطعنامه بوده لغو می‌شود”و یا تیترهای جذاب مواجب بگیران زنجیره ای که بزرگ نوشتند”تحریم خاک شد، صبح بدون تحریم، تحریم ها هم رفت، تحریم ها قابل برگشت نیست”. باید منتظر ماند و دید تجربه پرهزینه برجامیزه کردن ایران همانند روز ولادت آن که با رقص و پای کوبی زود هنگام همراه بود، برد برد رادر نتیجه خواهد داشت؟!
  در خاتمه یادآور می شوم همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند تنها راه علاج مشکلات این کشور مدیریت انقلابی و اقتصاد مقاومتی است. از خدا بترسیم، مردم را به بازی نگیریم، چون چوب خدا صدا ندارد…

   

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">