ندای البرز
پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۵۲ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18386
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰
 •   
  شهردار شریفیه عنوان کرد:
  شهردار شریفیه در جلسه شورای اداری شهرستان البرز عنوان کرد: فاضلاب بیش از ۱۵۰هزار نفر از مردم مهرگان، محمدیه و شریفیه جمع آوری، در زمین‌های کشاورزی تخلیه و به محصولات کشاورزی تبدیل می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، شهردار شریفیه در جلسه شورای اداری شهرستان البرز که شب گذشته با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد با اشاره به مشکلات موجود در این شهر ۲۶هزار نفری عنوان کرد: ۸۰ درصد شهر شریفیه را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد که با توجه به هزینه میلیاردی لازم، اصلاح و بازسازی زیرساخت‌های آن در کوتاه مدت از توان دولت و شهرداری‌ها خارج است.

  هاشمی ادامه داد: تعاونی نیروی انتظامی در جوار شهر شریفیه دارای ۳۲ هکتار اراضی است که تغییر کاربری این زمین‌ها و الحاق آنها به ناحیه خدمات شهری می‌تواند تأمین منابع لازم برای رفع کمبودهای موجود در این شهر را به همراه داشته باشد.

  وی اضافه کرد: الحاق این زمین‌ها در طول ۵ تا ۱۵ سال آینده اتفاق خواهد افتاد و در طرح جامع شهری نیز این موضوع پیش بینی شده است، اما اگر هم‌اکنون این اقدام صورت بگیرد ۸۵ درصد از اراضی موجود به شهرداری تعلق خواهد گرفت.

  شهردار شریفیه یادآور شد: اگر الحاق این اراضی در موعد قانونی خود انجام شود، ضمن اینکه هیچ آورده ای برای شهرداری نخواهد داشت هزینه های زیادی را برای ایجاد زیرساخت‌های لازم بر پیکیره شهردای تحمیل خواهد کرد.

  هاشمی افزود: برابر پیگیری‌های انجام شده، وزیر راه و شهرسازی دستورات لازم را برای اجرای این الحاق صادر کرده‌اند، اما سهولت د راجرای آن نیازمند پیگیری است.

  منتخب شورای اسلامی شریفیه عدم وجود تصفیه خانه فاضلاب را از دیگر مشکلات این شهردانست و بیان داشت: فاضلاب بیش از ۱۵۰هزار نفر از مردم مهرگان، محمدیه و شریفیه جمع آوری، در زمین‌های کشاورزی تخلیه و به محصولات کشاورزی تبدیل می‌شود.

  وی ادامه داد: آمادگی داریم تا با نصف اعتبار آبفای استان در مدت ۲ سال نسبت به ساخت تصفیه خانه اقدام کنیم، اما برای این کار لازم است تا آبفا امکانات خود را در اسرع وقت دراختیار شهرداری قرار دهد.

  این مسؤول احداث درمانگاه‌های عمومی و تخصصی را یکی از مهمترین خواسته‌های مردم این شهر عنوان کرد و گفت: شهری که با وجود ۲هزار نفر جمعیت در دوران دفاع مقدس ۶۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده امروز بعد از ساعت ۱۶هیچ گونه خدمات بهداشتی و درمانی ندارد.

  مهندس هاشمی در خاتمه سخنان خواستار رفع مشکلات مربوط به عدم آنتن‌دهی شبکه تلفن همراه و افزایش سرعت اینترنت شد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">