ندای البرز
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۳۵ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 8935
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۰
 •   
  گزارش رزمایش گردان های بیت المقدس؛
  اجرای عملیات امداد و نجات در هنگام بمباران هوایی، رزم شبانه، مقابله با نا آرامیها، دفاع از کوی و برزن و عملیات ضد هلی برن ازجمله تاکتیک هایی بود که بسیجیان گردانهای بیت المقدس آنها را به اجراء گذاشتند.

  به گزارش  پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، رزمایش اقتدار فردائیان ولایت با حضورسردار فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین، مسئولان شهرستان و جمع کثیری از شهروندان در منطقه عمومی شهر الوند برگزار شد.

  در این رزمایش، گردانهای بیت المقدس شهرستان البرز با برگزاری کلاسهای آموزشی و تمرینات مربوطه؛ آمادگی و توان رزمی خود را طی مدت ۲ روز افزایش داده و در منطقه رزمایش به نمایش گذاشتند.

  بسیجیان سازمان یافته در گردانهای بیت المقدس، با برپایی چادر های گروهی، حفر سنگر های استتار زمینی و کانال های دفاعی،  اصول پدافند عامل و غیر عامل را تمرین و در آنها مستقر شدند.

  اجرای عملیات امدادو نجات در هنگام بمباران هوایی، رزم شبانه، مقابله با نا آرامیها، دفاع از کوی و برزن و عملیات ضد هلی برن ازجمله تاکتیک هایی بود که بسیجیان گردانهای بیت المقدس شهر های شریفیّه، محمدیّه و الوند آنها را به اجراء گذاشتند.

  یکی از شهروندان ساکن الوند که در منطقه عمومی این رزمایش حاضر شده بود به خبرنگار ندای البرز گفت: برگزاری اینگونه رزمایشات، احساس امنیّت را در بین مردم بیشتر کرده و شهروندان را با فضای حوادث غیر مترقبه و جنگ آشنا می کند.

  دیگر نوجوانی که به همراه والدین خود برای مشاهده این رزمایش در منطقه حضور یافته بود؛  ضمن ابراز تحیّر از انفجارات انجام شده ، اجرای اینگونه رزمایشات را تداعی کننده دوران دفاع مقدس و زحمات رزمندگان اسلام دانست.

  یکی  از رزمندگان دوران دفاع مقدس  به خبرنگار ندای البرز می گوید؛ رزمندگان اسلام در طول مدت هشت سال دفاع مقدس صادقانه ایستادگی کردند و برای امنیّت و آسایش مردم جان خود را فدا نمودند که امروز،  این وظیفه بر دوش نیروهای مسلح بویژه بسیجیان است که ادامه دهنده راه شهداء باشند و آمادگی نظامی و معنوی خود را برای مقابله با دشمنان حفظ کنند.

  دیگر بسیجی گردان بیت المقدس شهید رفعت اله علیمردانی شهر الوند که در سنگر های زمینی آماده شده در منطقه رزمایش مستقر شده بود، از هدف خود برای حضور در گردان رزمی بسیج کفته و اظهار می دارد:  ما وظیفه داریم تا  ضمن اطاعت از فرامین فرماندهی کل قوا، آمادگی خود را برای مقابله با دشمن حفظ کنیم تا در مواقع نیاز بتوانیم از آموخته های خود استفاده کنیم.

  این بسیجی پیشکسوت ادامه می دهد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ دفاع همچنان باقیست و ما باید همواره در صحنه دفاع از انقلاب و اسلام حضور داشته باشیم که این سنگر، می تواند یکی از صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی باشد.

  حجت الاسلام موسوی موینی امام جمعه زیباشهرنیز در بازدید از محل استقرار گردان های بیت المقدس، ضمن تقدیر از حضور بسیجیان در این رزمایش، گفت: حضور شما بسیجیان خاری در چشم دشمنان و مایه ی امید دوستان است .

  وی ادامه داد: همه ما باید مطیع فرامین مقام معظم رهبری بوده و در دفاع از حریم ولایت همواره ثابت قدم و استوار باشیم.

  اجرای برنامه هایی همچون  مراسم قرائت زیارت عاشوراء، کلاسهای  بصیرتی، روایتگری با حضور رزمندکان دوران دفاع مقدس  و اجرای مراسم صبحگاه از جمله برنامه هایی بود که در طول مدت رزمایش اقتدار فدائیان ولایت به اجراء در آمد.

  گفتنی است، رزمایش  اقتدار فدائیان ولایت  بار رمز “یامحمد رسول الله(ص)” آغاز و  پس از حضور بسیجیان در نماز جمعه، به اتمام رسید.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">