ندای البرز
شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۴:۴۵ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11461
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۲
 •   
  بررسی قفس توری ماریتیمو؛
  حقیقی پس از فسخ قراردادش با روبین کازان و منتفی شدن حضورش در پرسپولیس، با قراردادی تا پایان فصل به ماریتیمو پرتغال پیوست تا سرانجام نیمکت نشینی گلر شماره یک تیم ملی پایان یابد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، علیرضا حقیقی سنگربان اول تیم‌ملی پس از یک نیم‌فصل نیمکت‌نشینی در روبین کازان حالا مجددا به لیگ برتر پرتغال برگشته و سرمربی جدید این تیم قطعا از او به‌عنوان دروازه‌بان اول بهره خواهد برد. حقیقی سابقه بازی در تیم پنافیل در فصل قبل را دارد.

  ماریتیمو تیم دهم جدول ۱۸ تیمی پرتغال طی ۱۸ هفته به ۶ پیروزی و ۳ تساوی رسید تا با قبول ۹ شکست و تفاضل گل منفی ۱۰ اول عذر سرمربی‌اش ریکاردو را بخواهد و بعد به فکر رفع مشکلات دیگرش باشد.

  * سالین چطور گلر اول شد؟
  ماریتیمو در گام نخست نلو وینگادا سرمربی سابق تیم‌ملی امید ایران را جایگزین ریکاردو ناکام کرد. وینگادا هم در اولین تصمیم خود دستور جذب علیرضا حقیقی را داد تا ضعف آشکار مارتیمیو در درون دروازه را پوشش دهد.

  در واقع مشکلات از زمانی شروع شد که گلر اول تیم کیفیت لازم را از خود نشان نداد. رومین سالین فرانسوی از سال ۲۰۱۱ به مارتیمیو پیوست اما تا سال ۲۰۱۴ نتوانست برای خود جایگاهی مناسب در ترکیب اصلی این تیم پیدا کند.

  این دروازه‌بان ۱۸۵ سانتی‌متری طی ۲ فصل نخست حضورش در ماریتیمو فقط ۲۵ بازی انجام داد تا پس از آن به صورت قرضی راهی ریو آوه شود.

  سالین اگرچه که نیم‌فصل به مارتیمو برگشت اما از ابتدای فصل ۲۰۱۵ – ۲۰۱۴ به‌عنوان گلر اول تیم وارد ترکیب اصلی شد. رومین طی ۲۷ بازی و ۲۴۳۰ دقیقه ۴ کلین‌شیت برابر پنافیل، ویتوریو گیمارش، استوریل و پورتو انجام داد. دریافت ۳۱ گل طی ۲۷ دیدار شاید عملکرد چندان مناسبی نبود اما به هر تقدیر سبب شد تا کادرفنی وقت تیم در فصل ۲۰۱۶ – ۲۰۱۵ هم از او به‌عنوان گلر اول بهره ببرد.

  * آسمان تیره سالین فرانسوی
  رومین سالین در فصل جاری لیگ برتر پرتغال ۱۵ بازی انجام داد تا طی ۱۲۲۵ دقیقه ۲۳ گل دریافت کند. شرایط بد سالین وقتی بدتر شد که یک مرتبه در دقیقه ۶۹ بازی با ویتوریو گیمارش با کارت قرمز از زمین اخراج شد.

  و بالاخره آسمان این فرانسوی در ایستگاه شانزدهم سیاه شد. در واقع مصدومیت شدید او در دقیقه ۷ بازی با بنفیکا عامل دوری درازمدت او از ترکیب ماریتیمو شد.

  به عبارت دیگر پس از مصدومیت مذکور و البته عملکرد نامناسب این دروازه‌بان فرانسوی بهترین تصمیم خرید یک دروازه‌بان جدید بود. سالین قبل از مصدومیت هم فقط ۲ کلین‌شیت برابر توندلا (هفته ششم) و بوایستا (هفته نهم) داشت.

  بدترین نمایش این گلر مصدوم در ایستگاه پنجم رقابت‌ها به صحنه آمد. آنجا که ۵ گل از اسپورتینگ براگا دریافت کرد. گلر مدنظر لئوویرا به طور متوسط هر ۵۳ دقیقه یک گل خورده تا سرمربی جدید – نلو وینگادا – روی دیوار او یادگاری ننویسد.

  * اوضاع افتضاح ژوزه که ۶ تایی شد
  مارتیمیو  در لیست مردانش ژوزه پدرو دسا ۲۳ ساله را هم داشت. دروازه‌بانی که تا قبل از خرید علیرضا حقیقی انتخاب دوم کادرفنی تیم پرتغالی بود.

  اوضاع فنی دسا به مراتب ناگوارتر از رومین سالین فرانسوی است. ژوزه دست‌پرورده باشگاه ماریتیمو است اما هیچ گاه به گلر مطمئن تبدیل نشد. این دروازه‌بان از تیم دوم باشگاه به تیم اصلی رسید تا در نهایت طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ فقط ۱۶ بازی در لیگ‌برتر انجام دهد.

  «دسا» در فصل جاری ۳ مرتبه به‌عنوان دروازه‌بان وارد ترکیب اصلی شد و البته در دو دیدار جای سالین را گرفت. حاصل ۳۷۱ دقیقه تلاش با پیراهن مارتیمیو در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ دریافت ۱۳ گل بود. در واقع این دروازه‌بان به طور متوسط هر ۲۸ دقیقه یک گل خورده تا نشان دهد به درد تیم لیگ‌برتری ماریتیمو نمی‌خورد.

  ژوزه فقط در دو دیدار مقابل آروکا (هفته ۱۴) و بنفیکا (هفته ۱۶) ۱۰ گل خورد تا کادرفنی جدید تیم را در خرید دروازه‌بان جدید مصمم‌تر نماید.

  * دی لیمای نخودی
  ماریتیمو که از این پس امید به دروازه‌بان تازه‌وارد خود علیرضا حقیقی خواهد بست، در لیست مردانش یک گلر دیگر هم دارد. نام این دروازه‌بان ویلنگتون دی لیماگومز است. گلری برزیلی با ۲۵ سال و ۱۹۱ سانتی‌متر بلندی قامت که همواره بین تیم‌های اول و دوم باشگاه در حال جابه‌جا شدن است. لیما طی ۴ فصل تنها ۴ بازی در لیگ برتر انجام داده تا یک جورهایی حکم «نخودی» را در لیست دروازه‌بان‌های ماریتیمو داشته باشد.

  فرصت استثنایی حقیقی در سطح اول فوتبال اروپا/ شماره یک کی‌روش مقابل کاسیاس

  * حقیقی چشم در چشم کاسیاس؟
  به گزارش مشرق، ماریتیمو در ایستگاه نوزدهم لیگ برتر پرتغال روز یکشنبه میهمان پورتو با تمام ستارگانش خواهد بود. به احتمال فراوان علیرضا حقیقی علی‌رغم دیر اضافه شدن به اردوی ماریتیمو انتخاب نخست نلو وینگادا برای بازی در این دیدار حساس باشد. اینکه دروازه‌بان تیم میزبان هم ایکر کاسیاس نامدار و سرشناس خواهد بود به خودی خود جذابیت‌های فراوانی را به‌وجود خواهد آورد.

  پورتو رده سومی که در دیدار رفت مقابل ماریتیمو به تساوی ۱-۱ رسیده، قطعا برای عقب نماندن از کورس قهرمانی تلاش خواهد کرد به ۳ امتیاز بازی خانگی‌اش دست پیدا کند و این یعنی آزمایشی دشوار برای سرمربی و دروازه‌بان جدید ماریتیمو.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">