ندای البرز
چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۰:۰۴ 2018 Feb 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10075
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۳
 •   
  مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان البرز:
  فرهنگ پهلوانی در البرز گسترش یابد مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان البرز گفت: فرهنگ ورزش پهلوانی در جامعه به خصوص ورزشکاران شهرستان البرز گسترش یابد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز. حجت‌الاسلام محمدصادق جان‌محمدی ظهر امروز با حضور در جمع کشتی‌گیران و باستانی‌کاران شهر محمدیه ضمن تقدیر از فعالیت آنان اظهار کرد: فعالیت‌های ورزشی باید به سوی فرهنگ پهلوانی سوق پیدا کند.

  وی در این دیدار صمیمانه که در سالن ورزشی امام علی (ع) شهر محمدیه برگزار شد، اخلاق‌مداری را از مهمترین شاخص‌های ورزش باستانی و زورخانه‌ای برشمرد و تصریح کرد: نوجوانان و جوانان با قرار گرفتن در زورخانه و فضای معنوی آن و مشاهده اخلاق و بزرگواری پیشکسوتان این عرصه از گرایش به سمت افکار شوم دوری می‌کنند.

  جان‌محمدی همچنین ورزش باستانی و کشتی پهلوانی را از جمله نمونه‌های بارز تمدن کهن و دیرینه ایران دانست که بیانگر فرهنگ عمیق برگرفته از شعائر اخلاقی و دینی است.

  این مسئول ضمن تأکید بر لزوم حفاظت از مبانی این ورزش اخلاق محور و لزوم اشاعه آن در جای جای ایران اسلامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این خصوص علاقه و تأکید فراوان دارند تا گروه‌های سنی پایه به ورزش‌ها و تفریحات سالم گرایش پیدا کنند.

  مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان البرز افزود: ایشان در بیانات خود مکرر فرمودند که سالن‌های زورخانه‌ای باید در سطح کشور گسترش یابد چراکه این ورزش ریشه در اعتقادات دیرینه مردم دارد که این موضوع باید در شهرستان‌ها نیز دنبال شود.

  وی با بیان اینکه پرداختن به ورزش، تنها با هدف داشتن اندامی متناسب و بهره‌مندی از سلامت جسمانی نیست، یادآور شد: اهدافی مانند اعتلای مکارم اخلاقی، ارتباط معنوی ورزشکاران با خدا و تقویت شاخصه جوانمردی را در خود نهفته دارد.

  جانمحمدی تصریح کرد: تقویت اعتماد به نفس به موقع و دوری از اعتمادهای کاذب، احترام به بزرگترها و پیشکسوتان ورزشی و تحکیم مبانی اسلامی از دیگر مؤلفه‌هایی است که توجه به ظرفیت‌های ورزش‌های زورخانه‌ای به ارمغان می‌آورد.

  کشتی گیران و باستانی‌کاران شهر محمدیه نیز در این دیدار خواستار توجه بیش از پیش مسئولان به این ورزش‌ها شدند چراکه توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای نیاز به همکاری مسئولان برای ایجاد زیرساخت‌ها و تأمین امکانات دارد.

  انتهای پیام/

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">