ندای البرز
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۲۰ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7280
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲
 •   
  مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قزوین خبر داد:
  حجت الاسلام رمضانی عنوان کرد: 200 کانون فرهنگی هنری با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، دینی، آموزشی، اردویی و هنری در غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان استان فعالیت دارند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، حجت الاسلام والمسلمین علی رمضانی در مصاحبه با خبرنگار ندای البرز گفت: ۲۶۱ کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان وجود دارد که از این میان، ۱۹ کانون تخصصی، ۱۳ کانون دیجیتالی و ۱۳ کانون مصلی مشغول به فعالیت هستند و افزود: ۱۱۸ کتابخانه در مساجد استان موجود است که این تعداد، ۴۵ کتابخانه با رعایت استاندارد های مربوطه، با مجوز رسمی مشغول به فعالیت هستند.

  وی ادامه داد: برنامه های مختلفی در مساجد استان اجراء می شود که از این میان، طرح قرآنی ۱۴۴۹ با استقبال بیش از ۷۵۰ نفر شرکت کننده، یکی از برنامه های پر مخاطب کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان بوده است.

  حجت الاسلام رمضانی عنوان کرد: ۲۰۰ کانون فرهنگی هنری با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، دینی، آموزشی، اردویی و هنری در غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان استان فعالیت دارند و اضافه کرد: ۷۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای برنامه های اوقات غراقت ، در بین ۲۰۰ کانون های فرهنگی و هنری توزیع شده که اگر در کنار سرانه ملی، از اعتبارات استانی نیز به این کانون ها کمک بشود؛ می توان برنامه های بهتر و خلاقانه تری را به اجراء درآورد.

  این مسئول با اشاره به اینکه رویکرد اقدامات کانون های فرهنگی و هنری ، تربیتی و آموزشی است اظهار داشت: تلاش ما بر این است که بنیاد اعتقادی نوجوانان و جوانان در مساجد مستحکم تر شود و این مشروط بر این است که هیئت امنای مساجد با نگاهی عاطفی و مهربانانه، در اجرای این کار همکاری لازم را داشته باشند.

  رمضانی خاطر نشان کرد: اگر موضوعات مورد علاقه جوانان در مساجد و کانون ها بیشتر مطرح شود، موجب حضور خیل عظیم جوانان در مساجد و تغییر نگاه مردم به مسجد خواهد شد.

  مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قزوین تصریح کرد: بعضی از مساجد ما فقط به غمخانه ایی برای برگزاری مراسم ختم و عزاداری تبدیل شده اند که این موضوع با اصل مسجد منافات داشته و هیئت امنای مساجد باید خود را با جامعه روز هماهنگ کنند.

  وی اذعان داشت: مساجد ما باید از تک محصولی خارج شده و در کنار توجه به اقامه نماز جماعت، محلی برای شادی، پاسخگویی به مردم، انجام فعالیت های ورزشی، علمی، انتشار افکار، تهیه و چاپ نشریات و حضور در فضای مجازی باشد که اگر بتوانیم به این نقطه برسیم، شاهد فعالیت ۲۶۰ اداره فرهنگ و ارشاد در مساجد استان خواهیم بود.

  رمضانی خاطرنشان کرد: برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی، باید مدیر کانون فرهنگی و هنری عضو هیئت امنای مسجد باشد که متأسفانه با موروثی شدن مساجد، برخی حاضر نیستند این قانون را اجرایی کنند.

  رمضانی با اشاره به مشکلات موجود در مساجد ادامه داد: باید یک مدیریت واحد زیر نظر امام جماعت وجود داشته باشد تا مشکلات مساجد برطرف شود که این موضوع نیز یکی دیگر از مصوبه های ابلاغی مجلس شورای اسلامی است.

  حجت الاسلام رمضانی ابراز داشت: هرجا چراغ مسجد روشن شود وظیفه میدانیم در آنجا وارد شده و به موضوع توسعه فعالیت های فرهنگی و رسیدن به تراز اسلامی کمک نماییم و تصریح کرد: ظرفیت بسیار مناسبی در کانون های فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد که باعث کمک به مجموعه دولت برای ارتباط با مردم و نیز کم کردن فاصله بین دولتمردان و مردم می شود که امیدواریم مسئولان برای ارائه گزارشات کاری خود به مردم، از ظرفیّت موجود در مساجد استفاده کنند.

  انتهای پیام

   

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">