ندای البرز
دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۷:۰۸ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24651
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
 •   
  امام جمعه الوند:
  ویزا باید باشد ولی با ارزان ترین قیمت و بنده با این گرانی مخالف هستم و این باعث می شود این شور حسینی که در اربعین وجود دارد کم شود.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز حجت السلام طهماسبی امام جمعه شهر الوند در مورد حرکت عظیم پیاده روی اربعین اظهار کرد: پیاده روی اربعین حرکت بسیار عظیم برای گسترش اسلام است.
  وی افزود : در پیاده روی اربعین ملت های مختلفی و از مذاهب مختلف حضور پیدا می کنند آثار خوبی برای صدور انقلاب اسلامی و وحدت بین مسلمین است .
  این مسئول ادامه داد : پیاده روی اربعین یک خیزش عظیم و انقلابی دیگری است برای ادامه دادن راه خونین حسین ابن علی (ع) است .
  طهماسبی تبیین کرد: پیاده روی اربعین چند مفهوم دارد، یکی از مفاهیم پیاده روی اربعین این است که یا حسین ما راهت را ادامه می دهیم، همانطور که زینب (س) در اربعین آمد و راهت را ادامه داد و ما همچون زینب کبری راهت را ادامه خواهیم داد .
  وی پاسخ به این سوال که تاثیر اربعین در صدور انقلاب چیست افزود : همانطور که کنگره عظیم حج برای صدور نظام و وحدت مسلمین استفاده می شود ولی در اربعین چیزی بالاتر از این را معتقد هستم چون در اربعین بیشتر شیعه ها حضور دارند و این باعث می شود یک همایش جهانی شیعی اهل بیت شکل بگیرد.
  وی ابراز کرد: ترامپ ۸۰ درصد ترسش از شکل گیری این اجماع ها است تمام تحریم ها و بالا پایین پریدن های ترامپ برای شکل نگرفتن این اجماع عظیم است .
  امام جمعه شهر الوند در این گفت و گو تشریح کرد: :حرکت عظیم اربعین چند تاثیر دارد : ایجاد وحت بین مسلیمن جهان و به ویژه شیعیان و دومین تاثیر حرکت عظیم اربعین انقلاب دیگر در دنباله انقلاب کربلا برای مبارزه با ظلم وستم و دیگر تاثیر این حرکت باعث صدور انقلاب اسلامی و باعث کمتر شدن ایران هراسی در بین ملت ها است .
  طهماسبی یکی از آسیب های حرکت عظیم اربعین را گران کردن ویزا دانست و افزود : من با ویزا موافقم، ویزا باعث می شود که هر کسی نتواند به راحتی از کشور خارج شود ، شاید کسی میلیاردها از این مملکت دزدیده است و از این فرصت استفاده می کند و به نام اربعین از مملت خارج می شود .
  وی در پایان این گفت و گو افزود : ویزا باید باشد ولی با ارزان ترین قیمت و بنده با این گرانی مخالف هستم و این باعث می شود این شور حسینی که در اربعین وجود دارد کم شود و اگر ویزا ارزان تر می شد این تعداد جمیعت که برای زیارت می روند به سه برابر می رسید .
  امام جمعه الوند گفت: ویزا باعث می شود که تروریسم ها به آسانی وارد کشور نشود، ویزا برای امنیت ماست تا هرکس به راحتی وارد کشور عزیزمان نشود . مسئولین می توانستند با مسئولین کشور عراق صحبت کنند و قیمت روادید را به حداقل برسانند.

   

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">