ندای البرز
دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۴:۴۶ 2018 May 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17354
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹
 •   
  رئیس اتحادیه مرغداران استان قزوین عنوان کرد:
  رئیس اتحادیه مرغداران استان قزوین عنوان کرد: با توجه به افزایش قیمت مرغ در دو هفته گذشته، با تمهیدات در نظر گرفته شده ۱۵ تن مرغ تنظیم بازار در قزوین توزیع می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، اکبر آقاجانی رئیس اتحادیه مرغداران استان قزوین اظهار داشت: در راستای کنترل قیمت و تنظیم بازار بیش از ۱۵ تن مرغ منجمد آماده توزیع است که با توزیع آن قیمت مرغ در هفته آینده کاهش می‌یابد.

  وی افزود: با توجه به آغاز سفرهای شهریورماه و بازگشایی مدارس در مهرماه، امکان افزایش تقاضا و افزایش قیمت نیز وجود دارد که در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شده و با توزیع ۱۰۰ تن مرغ در این ایام، قیمت این قلم از کالا که درسبد غذایی مردم  نقش به‌سزایی دارد کاهش می‌یابد.

  رئیس اتحادیه مرغداران استان قزوین تصریح کرد: در سال گذشته ۳۲۰ تن مرغ منجمد در استان قزوین توزیع شد که این رقم در سال ۹۵ به ۴۸۰ تن افزایش یافته است، این در حالی است که هنوز نیمی از سال سپری شده است و تا پایان سال این روند ادامه دارد.

  آقاجانی با بیان اینکه این مرغ‌ها به قیمت ۴ هزار و ۸۰۰ تومان توزیع می‌شود عنوان کرد: قیمت مرغ منجمد برای مصرف کننده پنج هزار و ۱۰۰ تومان است.

  وی درباره تأمین مرغ کشور گفت: کشتارگاه ۱۱ استان برای تأمین مرغ کشور اعلام شده بود که همگی کد IR داشتند، در حالی که استان قزوین نیز این کد را داراست و می‌تواند در تأمین مرغ سایر استان‌ها نیز کمک کند.

  رئیس اتحادیه مرغداران استان قزوین توزیع مجدد مرغ از میادین را یکی از مشکلات این صنف برشمرد و تأکید کرد: در برخی از موارد مرغ کشتار روز استان قزوین به میدان بهمن تهران منتقل و دوباره از آنجا برای توزیع وارد بازار می‌شود که این موضوع می‌تواند مشکلات بهداشتی را به وجود آورد، بنابراین کسئولان دامپزشکی باید این موضوع را مد نظر قرار دهند.

  منبع: تسنیم قزوین

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">