ندای البرز
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۵:۴۵ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 4645
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۰
 •   
  در جلسه انجمن کتابخوانی شریفیه مطرح شد:
  در هفتمین جلسه انجمن کتابخانه های شهر شریفیه که با حضور مدیرکل کتابخانه های استان و شهردار و اعضای شورای اسلامی این شهر  برگزار شد ، بر لزوم افزایش سرانه فضای مطالعه در شریفیه تاکید شد. 

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، رمضانی در این دیدار گفت: با توجه به جمعیت شهر شریفیه و جوان بودن جمعیت این شهر، افزایش فضاهای فرهنگی در آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

  وی ادامه داد: در این راستا طی هفته کتاب سال گذشته یک باب کتابخانه عمومی در این شهر به بهره برداری رسیده که در تلاشیم با حمایت شهرداری و شورای شهر یک باب کتابخانه دیگر نیز تا پایان سال در شریفیه راه اندازی شود.

  مدیر کل کتابخانه های استان اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه از سنین کودکی، سرمایه گذاری بلندمدت در پیشرفت و ارتقای آکاهی و فرهنگ جامعه است.

  رمضانی ضمن قدردانی از زحمات مسئولان شریفیه در راه اندازی کتابخانه عمومی دارالعباس افزود: توسعه فرهنگ یک جامعه در گرو ارتقای آگاهی و دانش بین  اقشار مختلف آن است.

  وی یادآور شد: ارایه خدمات متناسب با پیشرفت های گسترده فناوری و جلب رضایت حداکثری مخاطب از مهمترین اقداماتی است که لازم است در راستای همگام شدن با پیشرفت های جامعه برای جذب مخاطب انجام شود.

  این مسئول با اشاره به بحث مدیریت واحد شهری اضافه کرد: موفقیت در عرصه فرهنگ نیازمند همکاری جمعی است زیرا علت بسیاری از آسیب های اجتماعی، پایین بودن فرهنگ عمومی نسبت به برخی مسایل است.

  حسین هاشمی شهردار شریفیه نیز دراین جلسه گفت: شهرداری، همکاری در عرصه فرهنگ را از اولویت های مهم خود دانسته و کتابخانه ها را از  مجموعه شهرداری جدا نمی داند.

  وی یادآور شد: چنانچه فرهنگ شهروندی ارتقا پیدا کند از بروز بسیاری از مسایل و درگیری هایی که وقت و انرژی مردم را در مراکز حل اختلاف و دادسراها می گیرد جلوگیری می شود زیرا چه بسا بسیاری از مشکلات به دلیل نا آگاهی فرد رخ میدهد و نه از روی عمد و آگاهی.

  هاشمی در پایان گفت: در این راستا حمایت از کتابخانه های عمومی و برنامه های فرهنگی را از اولویت های مهم خود می دانیم.

  پایان پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">