ندای البرز
یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۰:۱۷ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23092
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
 •   
  مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری الوند:
  جانمایی و تاسیس یک ایستگاه آتش‌نشانی در ناحیه بافت فرسوده جنوب شهر الوند یکی از اقدامات واجبی است که باید انجام شود.

  امیر حسین پور درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ندای البرز اظهار کرد: عمده حوادثی شهری که گریبان‌گیر مردم است، آتش سوزی منازل و اماکن تجاری است.
  وی بیان کرد: برخی از حوادثی که در شهرها رخ می‌دهد مربوط به حوادثی است که نیاز به رعایت نکات ایمنی داشته و بی توجهی به این نکات حادثه ساز می‌شود.
  مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهرالوند عنوان کرد:سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری‌ها در سراسر کشور متولی پاسخگویی به حوادث واتفاقاتی هستند که در حوزه شهرها رخ می‌دهد.
  این مسئول ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی شهر الوند بر این باور است که پاسخگویی به یک حادثه قبل از وقوع آن باید انجام شود.
  وی خاطر نشان کرد: آموزش‌های عمومی تاثیر به سزایی در آگاهی مردم جامعه داشته که این موضوع از آمار حوادث می‌کاهد.
  حسین پور افزود: ما در تلاش هستیم به واسطه آموزش‌های عمومی که به اقشار مختلف داده می‌شود، هر شهروندرنقش یک آتش‌نشان داوطلب را داشته باشد.
  وی اضافه کرد: سازمان آتش‌نشانی شهر الوند بر این باور است هزینه‎هایی که برای پیشگیری حوادث در نظر گرفته می‌شود، به مراتب کمتر از هزینه حوادث است.
  مدیر عامل آتش‎نشانی شهر الوند یاد آورشد: پاسخگویی سازمان آتش‎نشانی شهرالوند به شهروندان الوندی همراه با لکنت نبوده و با اطلاع رسانی کامل انجام می‎شود.
  این مسئول ادامه داد: باتوجه به ناحیه شهری نصرت آباد با جمعیتی بالغ بر ۲۰هزار نفر، این ناحیه شهری در حوزه استحفاظی این سازمان نیست، با این حال تلاش شده است نسبت به استمرار خدمات در نصرت آباد اقدام شود.
  حسین پور تشریح کرد: بافت‌های فرسوده در دنیا به عنوان یک تهدید شناخته شده است و در شهر الوند و ناحیه شهری نصرت آباد نزدیک بر صد هکتار بافت فرسوده وجود دارد.
  وی اشاره کرد: بافت‌های فرسوده در شهر الوند متشکل از خانه های کوچک همراه با تراکم جمعیتی بالا، عرض معابرکمتر از ۶متر، سازه‎های غیر ایمن با قدمت ساخت بیش از ۳۰سال است.
  مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرالوند عنوان کرد: بافت‌های فرسوده شهر در صورت بروز حادثه ای ،کار این سازمان را صد چندان می کند،بنابراین مردم باید در بهینه سازی بافت‌های فرسوده شهر با شهرداری‌ها همکاری کنند.
  این مسئول گفت: جانمایی و تاسیس یک ایستگاه آتش‌نشانی در ناحیه بافت فرسوده جنوب شهر الوند یکی از اقدامات واجبی است که باید انجام شود.
  حسین پور با اشاره به فصل گرم سال و آتش‌سوزی مزارع بیان کرد: به دلیل گرمای هوا و برداشت محصولات شرایط برای آتش‌سوزی مراتع و مزارع مهیا بوده که با توجه به تمهیدات سازمان آتش نشانی شهر الوند و آموزش‌های لازم در این راستا می‌توان از آتش سوزی مزارع جلوگیری کرد.
  وی ادامه داد: مزارع در فصل گرم سال به دلیل گرمای هوا مستعد بروز آتش‌سوزی هستند و روشن کردن آتش در کنار مزارع به بروز این حادثه دامن می‌زند.
  وی در پایان گفت: سازمان آتش نشانی‎ها در تمام طول سال با حوادث متفاوت و متنوعی با توجه به شرایط آب و هوایی و منطقه ای و زمانی مواجه هستند.
  انتهای پیام /

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">