ندای البرز
دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۰:۰۰ 2018 Apr 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 5882
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۲
 •   
  مدیرکل اوقاف استان قزوین تاکید کرد؛
  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: مالکان اراضی که در محدوده‌ی موقوفه بوده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفتر موقوفه شهرستان البرز و تصفیه حساب با آن، نسبت به آزادسازی ملک خود اقدام کنند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز،  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین اظهار داشت: بر اساس اسناد موجود، ۵/۴ دانگ از اراضی شهر صنعتی الوند وقفی است که متاسفانه در برهه‌ی زمانی، بدون توجه به مساله موقوفه‌ای آن، از سوی سازمانی، اقدام به واگذاری آن می‌شود.

   وی با اشاره به اینکه در این برهه، برخی از افراد اقدام به خرید این اراضی می‌کنند، در صورتی که از موضوع موقوفه بودن آن اطلاع نداشتند، گفت:‌ با اثبات اسناد موقوفه‌ای، طی سال‌های اخیر، این موضوع مورد اعتراض مالکان و ساکنان این اراضی قرار گرفت که با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در سطح ملی برای حل این مشکل، در نهایت، قرار بر آن شد تا مشکل اوقافی بودن زمین‌های مسکونی در شهر صنعتی با تبدیل به احسن شدن آن برطرف شود.
  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: با تبدیل به احسن شدن این مقدار اراضی، مالکان اراضی که محدوده‌ی موقوفه بوده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفتر موقوفات در این شهرستان و تصفیه حساب با آن، نسبت به آزادسازی ملک خود اقدام کنند.
  وی با بیان اینکه برای مالکانی که مراجعه کرده و مراحل اداری را طی کنند سند شش دانگ صادر می‌شود، گفت: بازه زمانی برای مراجعه مالکان در نظر گرفته شده که از سوم خرداد ماه آغاز و به مدت یک سال ادامه خواهد داشت.
  نوروزی با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۷۰۰ نفر برای آزادسازی ملک خود در این محدوده اقدام کرده‌اند تاکید کرد: مالکان تا خرداد ماه سال آینده فرصت دارند نسبت به آزادسازی ملک خود اقدام کنند، در صورت اتمام این زمان تعیین شده و عدم مراجعه مالک، ملک در حالت وقفی باقی خواهد ماند.

  وی از مالکان این محدوده درخواست کرد: در بازه زمانی یاد شده، نسبت به آزادسازی ملک خود اقدام کنند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">