ندای البرز
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۰:۳۴ 2018 Mar 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 6734
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۱
 •   
  انتشار خبر نزدیک شدن کارلوس کی روش به نیمکت تیم ملی فوتبال مکزیک نه تنها عجیب وتامل برانگیز به نظر می‌رسد بلکه سوالاتی را نیز در اذهان متبلور می‌سازد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، برخی از سایت‌های خبری به نقل از یک روزنامه پرتغالی خبری در مورد کارلوس کی روش منتشر کردند که کمی عجیب و تامل برانگیز به نظر می‌رسد.

  برخی از سایت‌های خبری کشورمان به نقل از روزنامه پرتغالی اوجوگو، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان را به عنوان یکی از گزینه‌های مربیگری در تیم ملی مکزیک معرفی کردند آنها به نقل از اوجوگو نوشته فدراسیون فوتبال مکزیک پس از اخراج میگل هررا سرمربی موفق خود به دلیل ضرب و شتم یک خبرنگار چند گزینه را برای جانشینی او در نظر گرفته است که یکی از آنها کارلوس کی روش است و در کنار او از پائولو بنتو و چند مربی دیگر نیز نام برده شده است.

  اما نکته عجیب و تامل برانگیزی که در انتشار این خبر وجود دارد آن است که قبل از این که روزنامه پرتغالی چنین خبری را منتشر کند، بعضی دیگر از سایت‌های خبری کشورمان چند روز زودتر چنین مسئله‌ای را عنوان کرده بودند به عبارت دقیق‌تر روز چهارشنبه یعنی دقیقا همان روزی که خبر اخراج سرمربی مکزیک منتشر شد، بعضی از سایت‌های خبری ما از کارلوس کی روش به عنوان جانشین او نام بردند.

  اکنون این سوال پیش می‌آید که منشاء این خبر کجا بوده است و آیا واقعا چنین خبری صحت دارد یا این که  منتشر کنندگان آن اهداف خاصی را دنبال می‌کنند چرا که طبیعی به نظر نمی‌رسید که پس از اخراج هررا به این سرعت کی روش گزینه این تیم شود.

  جستجوهای ما در موتورهای جستجو برای یافتن رد و نشانی از این خبر در رسانه‌های معتبر ورزشی و سایت‌های معتبر فوتبال اروپا بی نتیجه ماند، این در حالی است که با توجه به شهرت کی‌روش، بعید است این سایت‌ها از کنار چنین خبری بی توجه عبور کنند.

  سوال دیگری که مطرح می‌شود آن است که وقتی مکزیک مربی موفقی مانند هررا را که این تیم را به جام جهانی برد و به عنوان قهرمانی کونکاکاف رساند، برکنار می‌کند به چه دلیلی باید به سراغ کی روش بیاید که با تیم ملی کشورمان از لحاظ نتیجه، موفقیتی نداشته است؟

   آیا کسب یک امتیاز کشورمان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و یا حذف از رقابت‌های جام ملت‌ آسیا و یا نتایج تیم ملی کشورمان در برابر تیم‌های درجه چندمی مانند ترکمنستان چنان وسوسه کننده است که فدراسیون فوتبال مکزیک را مجاب کرده است کی‌روش را به عنوان یکی از گزینه‌های مدنظر‌  خود انتخاب کند.

  هنوز یادمان نرفته است که پس از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل که قرار داد کی‌روش با فدراسیون فوتبال کشورمان به پایان رسیده بود سرمربی تیم ملی کشورمان مورد توجه هیچ تیم خارجی قرار نگرفته بود به هر حال انتشار خبر نزدیک شدن کی روش به نیمکت مربیگری مکزیک با توجه به شواهد و قراین موجود همانطور که گفته شد عجیب به نظر می‌رسد.

  شاید هم انتقادهای چند روز اخیر از طولانی شدن مرخصی‌های سرمربی تیم ملی، افراد پشت پرده و حامیان اصلی او را به تکاپو واداشته تا به این نحو از وی حمایت کنند و بار دیگر فدراسیون فوتبال و مسئولان ورزشی کشورمان را تهدید کند که اگر فشاری ولو لفظی به سرمربی محبوب آنها وارد کند، او را برای همیشه از دست خواهند داد.

  دقیقا همان اتفاقی که پس از بازگشت تیم ملی به کشور پس از جام جهانی ۲۰۱۴ رخ داد، حامیان سرسخت کی‌روش با فشار بر فدراسیون فوتبال و مسئولان ورزشی کی‌روش را به تیم ملی تحمیل کردند.

  باید منتظر ماند تا غبارها فرو بنشیند و حقیقت ماجرا آشکار شود.

  گزارش از رضا عسگری/ باشگاه خبرنگاران جوان

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">