ندای البرز
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۵۳ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 6678
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
 •   
  نماینده مردم شهرستانهای البرز، آبیک و قزوین در مجلس شورای اسلامی:
  نماینده مردم شهرستانهای البرز، آبیک و قزوین در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر الوند عنوان کرد: مجلس برای حفاظت از دستاورد های هسته ایی وظیفه سنگینی بر دوش دارد و نمایندگان باید این دستاورد ها را حفظ کنند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، نماینده مردم شهرستانهای البرز، آبیک و قزوین در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر الوند با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس در قبال مردم حوزه انتخابیّه گفت: نمایندگان در قبال مردم وظیفه قانونی و شرعی دارند و باید پاسخگوی آنان باشند.

  حجت الاسلام حسینی افزود: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی تصویب قانون است که این قوانین باید توسط شورای نگهبان بررسی شود تا خلاف شرع و قانون اساسی نباشد.

  حسینی خاطرنشان کرد: برخلاف گذشته، هماهنگی و وحدت لازم در بین نمایندگان مردم استان قزوین وجود دارد که این هماهنگی با مجموعه دولت نیز، موجب انجام کارهای خوبی برای استان شده است.

  حسینی اظهار داشت: یکی دیگر از وظایف نمایندگان، نظارت بر اجرایی شدن پروژه ها و بودجه هایی است که به آنها تعلق داده میشود و ادامه داد: قانون برای این کار، دیوان محاسبات را به عنوان بازویی برای نمایندگان تعیین کرده است و آنان می توانند تخلفات را برای پیگیری به این دیوان گزارش کنند.

  جلوگیری از انتصاب خلاف قانون یک مدیر کل، موجب ناراحتی برخی شد

  وی عنوان کرد: موراد بسیاری بوده که آنها را به دیوان گزارش کرده و با پیگیری های بسیار به نتیجه رسانده ام تا از تخلفات جلوگیری شود و اضافه کرد: بر خلاف قانون فردی را به عنوان مدیرکل یکی از سازمانهای استان منصوب کردند که بر اساس وظیفه شرعی و قانونی، این موضوع را پیگیری و از انجام آن جلوگیری کردم که از این اقدام بنده خیلی ها ناراحت شدند.

  حسینی انتقال مشکلات مردم به دولت را از دیگر وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست و اظهار داشت: علاوه بر این، مشکلات افراد نیز به دولت انتقال داده می شود که ما در اقدامی بی سابقه؛ ۱۷هزار نامه تحریر کرده ایم و ادامه داد: بیش از ۶۰ درصد نامه های ارسال شده پاسخ مثبت دریافت کرده اند.

  سید مرتضی حسینی ابراز داشت: برای نمایندگان استان، مرتفع نمودن مشکلات مهمتر از دسته بندی های سیاسی بوده و این موضوع باعث شده تا مشکلات موجود را از وزیران پیگیر و دستورات لازم را اخذ نمایند.

  دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران آب و خشکسالی تصریح کرد: حفر ۵ هزار چاه غیر مجاز باعث نشست زمین شده است و ادامه برداشت آب از سفره های زیر زمینی در نهایت به اتمام منابع آب، از بین رفتن زمین های کشاورزی و ایجاد مشکل در تأمین آب شرب مصرفی خواهد شد.

  آب الموت رود و سد طالقان به کمک قزوین می آیند

  حسینی ادامه داد: با پیگیری های مسرّانه انجام شده، مصوبه ایی را از وزیر مربوطه دریافت کردیم تا از آب الموت رود برای برطرف شدن مشکل آب استان استفاده شده و نیز ۳۰ میلیون مترمکعب آب از سد طالقان به شهر های نزدیکی همچون آبیک، مهرگان، محمدیّه و قزوین اختصاص داده شود.

  این مقام مسؤل خبر داد: با پیگیری نمایندگان استان، ۶ هزارمیلیارد تومان اعتبار برای تجهیز بخش کشاورزی به سیستم های آبیاری نوین اختصاص داده شده و قزوین بعنوان پایلوت کشوری اجرای این طرح تعیین و تصویب شده که این میزان اعتبار، در مقابل بودجه سالانه این بخش رقم بسیار بالایی است.

  این نماینده مجلس، ساخت راه آهن قزوین، بوئین زهراء، ساوه و نیز جاده های قزین، الموت، تنکابن و قزوین رازمیان به رحیم آباد را از پروژه های مهمی دانست که برای به نتیجه رسیدن، توسط نمایندگان استان پیگیری شده اند.

  اجرایی کردن مصوبات بر عهده مسئولان است

  وی یادآور شد: نمایندگان مشکلات را انتقال داده و با پیگیری های مجدّانه مصوبات لازم را در این خصوص دریافت میکنند، اما عملیاتی شدن این مصوبات بر عهده مسئولان اجرایی است.

  حجت الاسلام حسینی در ادامه سخنان خود ابراز داشت: حفظ دستاورد های انقلاب و خون شهداء؛ چهارمین وظیفه مهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و اذعان کرد: تقدیم ۲۳۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس و مقاومت در برابر مشکلات، برای حفظ استقلال و عدم وابستگی کشور بوده است.

  اگر قرار بر وابستگی بود از ابتداء نوکر آمریکا می شدیم

  حسینی تصریح کرد: اگر قرار بر وابسته شدن به بیگانگان بود، نیازی به تقدیم شهدای بسیار و تحمل سختی ها نداشتیم و از همان ابتدا همانند شاه نوکر آمریکایی ها را می شدیم، اما علّت اصلی تحمیل جنگ و دشمنی با ملّت ایران این بود که ما می خواستیم روی پای خود بایستیم.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر شهدای هسته ایی مانند برخی به اسرائیل وابسته می شدند و علم و دانش خود را در اختیار آنها قرار می دادند، امروز به این نقطه از پیشرفت و استقلال نمی رسیدیم و آنان هم به شهادت نمی رسیدند.

  وظیفه سنگینی بر دوش نمایندگان مجلس است

  وی با بیان اینکه پیشرفت های امروز ما در صنعت هسته ایی، نانو، هوا فضا و صنایع دیگر، حاصل تلاش دانشمندان کشور و تکیه بر توان داخل بوده است عنوان کرد: مجلس برای حفاظت از دستاورد های هسته ایی وظیفه سنگینی بر دوش دارد و نمایندگان باید این دستاورد ها را حفظ کنند.

  حسینی اذعان داشت: متأسفانه برخی از نمایندگان مجلس برای مورد هجمه واقع نشدن و تحت فشار قرار نگرفتن به این عرصه ورود پیدا نمی کنند که مشکل اصلی ما همین جاست.

  نماینده مردم شهرستانهای البرز، آبیک و قزوین در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس ایراد داشت: فریاد امروز ما برای حفاظت از دستاورد ها است و هریک از نمایندگان مجلس باید نسبت به این موضوع مهم احساس مسئولیت کنند، اما سخن نگفتن برای کسب رأی و مورد هجمه واقع نشدن خیانت به خون شهدا و خود فروشی است.

  صدایی از شهرستان شنیده نشده است!

  حسینی در خصوص ساخت بیمارستان دولتی شهر الوند گفت: این موضوع در دولت قبلی مصوب شده بود؛ اما دولت فعلی به علت نداشتن پول آن را منتفی کرد که ما با رایزنی های خود با جناب آقای نوبخت، به این توفق رسیدیم که ۶۰ درصد هزینه توسط دولت پرداخت شود و ۴۰ درصد باقی مانده از سوی مسئولین شهرستان تأمین شود که این موضوع قبل از پایان سال گذشته به مسئولان شهرستان اطلاع رسانی شده است.

  وی افزود: تمام تمرکز دولت بر اتمام پروژه های نیمه تمام است و قصد آغاز پروژه جدیدی را ندارد؛ اما در صورت تأمین هزینه ۴۰ درصدی، می توان این موضوع را با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مصوب و اجرایی کرد که البته تا کنون صدایی از مسئولان شهرستان شنیده نشده است.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">