ندای البرز
پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - - ساعت ۰۹:۵۵ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 379
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۸
 •   

  نماینده مردم البرز آبیک و قزوین در همایش ائمه جمعه،جماعات هیات امناء مساجد و پایگاه های بسیج شهرستان البرز که در محل مسجد رسول اکرم (ص) شهر الوند برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین(ع) وتبریک هفته بسیج به تبیین ابعاد مختلف شخصیتی برخی از چهره های مهم وموثر در واقعه عاشورا وسال ۶۱ هجری ازجمله شمرابن ذی الجوشن،شریح قاضی وعمرابن سعد ابی وقاص پرداخت ودر قیاس آنان با برخی از شخصیت های نظام وفرزندان آنان دنیا طلبی واطاعت از هوای نفس را موجب گمراهی وتبدیل شدن آنان به اشقی الاشقیادانست .

  وی در ادامه افزود : عبد الله ابن حرجعفی به درخواست امام حسین(ع) امتناع نورزیدودر مقابل زهیرابن قین که عثمانی مسلک است با اشاره ابا عبد الله(ع)راه را پیدا میکند و در این میان سابقون اسلام هنوز در گمراهی بسر می بردند.

  حسینی افزود:گروه دیگری که در حادثه کربلا نقش داشتند عافیت طلب ها بودند. سلیمان ابن صردخزاعی هم از دیگرخواص کوفه و ازیاران امیرالمومنین(ع)بود که دعوت نامه برای امام ارسال کرد اما زمانی که نباید پا پس میکشیدکوتاهی کردو در کربلا نیامد که اگر حضور میداشت با او تعداد زیادی همراه میشدند.

  حجت الاسلام حسینی با اشاره به جمله مقام معظم رهبری که فرمودند: بسیجی آن است که بموقع وبجا در میدان باشدگفت:بعد از اینکه امام به شهادت رسید وعمه سادات حضرت زینب کبری(س) در کوفه خطبه خواندند تازه سلیمان سرق خضایی به خود آمد، اظهار ندامت کرد وقیام توابین شروع شد ، قیامی که بی نتیجه ماند وبا کشته شدن آنها تمام شدوادامه داد:

  نمونه دیگری که در تاریخ میتوان به آن اشاره کرد خواجه ربیع است که درمیدان جنگ امیر المومنین(ع)با طله وزبیردر تشخیص حق عاجزماند وازحضرت درخواست کرد که وی را به سرحدات کشور فرستاده تا درمقابل کفار بایستدنه درمقابل سیف الاسلام.

  نماینده مردم البرز ،آبیک وقزوین تصریح کرد: اگر ماهوشیار نباشیم این اتفاق برای ما نیزخواهد افتاد ودنیا طلب هایی که از اول در داخل وخارج با نظام مخالف بودند بی کار نخواهند نشست.

  وی در ادامه دلیل احترام ولطف مقام معظم رهبری به شخصیت آیت الله مهدوی کنی(رحمت الله علیه)را تشخیص بموقع حق از باطل وبیان روشن مواضع دانست و افزود :درزمانی که بسیاری از خواص جبهه نگرفته بودند و یا بزرگان با سکوت خودبه نحوی از فتنه گران حمایت میکردند آیت الله مهدوی کنی(رحمت الله علیه)مواضع خود را روشن بیان کردند لذادر واقعه کربلا گروهی حضور داشتند که بی بصیرت ها بودندو برای هوای نفس آمدند ،برای کسب فیض واین نادانها بصیرت نداشتند ودیدیم که در فتنه ۸۸ مقام معظم رهبری فرمودند که دست دشمن را میبینند اما برخی از خواص از بینش این موضوع قاصرند.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع معرفی وزیرعلوم برای دریافت رای اعتماد از مجلس گفت:در قصه وزرای معرفی شده برای تصدی وزارت علوم کسانی معرفی شدند که در فتنه نقش داشتند واگر ۱۰۰ نمونه دیگر ازاینها هم بیایند مجلس مصمم است وبه آنها رای اعتماد نخواهد داد زیرا فتنه ۸۸ برای کشور مضرات بسیاری را به دنبال داشت وموجب جریح تر شدن دشمنان وشدت گرفتن فشار های سیاسی وتحریم ها علیه کشورمان گردید وتهمت دزدی آراء ملت به دامن نظام زده شد.که اگر این الفاظ وسخنان از زبان منافقین ونهضت آزادی ودشمنان زده میشد قابل تحمل تر بود تا از زبان خودیها.

  وی درادامه گفت: از وزیر قبلی چند نامه وجود داشت که وی ذیل آنرا امضاء کرده بود ومیگفت که امضایش را زده اند! ودرپاسخ به سوال نمایندگان مردم که چرا امضای خود را تکذیب نکردیدپاسخ قانع کننده ایی نداشت وافزود: وزیری که بجایش امضاء میکنند فردا چع اتفاقاتی در حوزه کاریش خواهد افتاد!

  حسینی به راهکارنمایندگان به وزیر پیشنهادی جهت دریافت رای اعتماد اشاره ایی داشت وافزود: به دانش آشتیانی گفته شد که در تریبون مجلس حزب منحله مشارک را محکوم کن ورای اعتماد بگیر اما دانش آشتیانی آماده نشد وفقط گفت که من میگویم آنچه را رهبری گفته قبول میکنم.

  وی با اشاره به برخی از نمایندگانی که در خانه ملت برای کسب محبوبیت در حوزه انتخابی خود با دولت اتفاق میکنند تا به وزیر پشنهادی آنان رای موافق بدهند گفت: به ما گفتند که علیه شما جو سازی میکنیم وبرخی از خبرنگاران ما را تهدید کرده اند اماالحمدلله مجلس عزمش رابرای مقابله با فتنه وانحراف نشان داد .

  حسینی درادامه به موضوع مذاکرات هسته ایی پرداخت وگفت: ایران در مذاکرات نهایت همکاری را با غربی ها انجام داده است اما این قبول درخواست های متداول آنان ازجمله کم کردن تعداد سانتریفیوژ های ما با عث شده که روز به روز برخواسته های نابه حق وزیاده خواهانه آنان افزوده شود وبالطبع مذاکرات به نتیجه نرسد وادامه داد: رییس جمهور آمریکا به مقام معظم رهبری درخصوص مقابله با داعش نامه ایی ارسال کردکه رهبری به نامه پاسخ ندادند ودفتر ایشان پاسخ لازم را برای آمریکایی ها ارسال کرد که در این نامه به حامیان داعش وایجاد کنندگان آن که خود آمریکایی ها هستند جواب لازم داده شده است وتصریح کرد:هرجا اندیشه بسیجی وجود داشت ما پیروز شدیم، ما در نظامی گری جایگاه بسیار عظیمی داریم وامروز توانسته ایم با همین تفکر بسیجی پهباد RQ170آمریکایی ها را بسازیم ودر آن نیز تغییراتی را اعمل کنیم .

  حسینی درتشریح سخنان خود گفت: کسانی که تفکر بسیجی دارند ثابت کردند که می توانند وهرمسئول ماکه تفکر بسیجی دارد حقیقتا مشگل گشاست وهرجا این مسئول با تفکر بسیجی وجود ندارد برای مردم اسباب زحمت است وبا تاکید بروحدت روحانیت ، هیئات امنای مساجد،وپایگاه های بسیج افزود: ما هرچه داریم از بسیج داریم وامروز حضور جوانان در صحنه های انقلاب بادوران رژیم پهلوی قابل مقایسه نیست وامروز باید روحانیت در مساجد وپایگاه ها حضوری پررنگ داشته باشد تا بنتواند به شبهات پاسخ لازم را بدهند.

  وی با اشاره به سفر تبلیغی خود درماه محرم به تایلند از ابراز ارادت جوانان تایلندی به مقام معظم رهبری اشاره خبرداد وگفت: جوانان تایلندی گفته اند که اگر امام خامنه ایی بخواهند سفارت آمریکا واسراییل را نابود خواهند کرد واین همان تفکر بسیجی است که با انقلاب اسلامی ما به دنیا صادر شده است.

  انتهای خبر

  مطالب مرتبط با موضوع :
  برچسب ها :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">