ندای البرز
دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۳۴ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7428
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۴
 •   
  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز:
  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز با اشاره به خودداری اداره‌کل راه و شهرسازی قزوین از واگذاری دو مدرسه قابل بهره‌برداری در ناحیه مهرگان به آموزش و پرورش، بر لزوم تحقق این امر تأکید کرد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، مهدی رشوند اظهار کرد: اداره‌کل راه و شهرسازی قزوین پیش از این دو مدرسه در مهرگان احداث کرده و به اداره آموزش و پرورش تحویل داده؛ ضمن اینکه یکی از مدارس را نیز سال گذشته با وجود خاکی بودن آن تحویل گرفتیم که بعدها آسفالت شد.

  وی افزود: در حال حاضر سه مدرسه اداره‌کل راه و شهرسازی نیز در مهرگان در دست احداث قرار دارد و علاوه بر آن دو مدرسه نیز در این ناحیه از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی ساخته شده و آماده بهره‌برداری است.

  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز ادامه داد: این دو مدرسه به نام‌های دبستان نیک‌پی و مدرسه متوسطه تربیت در حال حاضر خالی است اما راه و شهرسازی آن را به بخش دولتی واگذار نمی‌کند؛ زیرا اعلام کرده است که قصد واگذاری آن به بخش خصوصی را دارد.

  رشوند تصریح کرد: تنها دلخوشی مردم این ناحیه به دلیل مشکلاتی نظیر بدهکاری و بیکاری، تأمین آینده و تحصیل فرزندان آنان است اما وقتی با وجود دو مدرسه خالی و قابل بهره‌برداری دولتی در این ناحیه، ناچار به ثبت‌نام فرزندان در مدارس غیر دولتی یا پیمودن راه‌های طولانی برای رسیدن دانش‌آموزان به مدارس دولتی هستند، ناامید و ناراضی می‌شوند.

  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز با اشاره به ثبت‌نام ۴۵ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در مدارس مهرگان، اضافه کرد: ۲۴ هزار و ۵۰۰ نفر از این دانش‌آموزان ابتدایی هستند و ۵۰۰ نفر برای مدرسه نیک‌پی و ۵۰۰ نفر نیز برای مدرسه تربیت به صورت ذخیره ثبت‌نام شده‌اند.

  وی بیان کرد: از آنجا که مهرگان به صورت زون‌بندی احداث شده است، گاهی دانش‌آموزان ناچار هستند برای رسیدن به مدرسه چند کیلومتر از محل زندگی خود پیاده بروند و از سوی دیگر تعدادی از ساکنان منطقه نیز از مددجویان بهزیستی هستند و در آینده دست کم ۸۰۰ تا ۹۰۰ دانش‌آموز از همین ساختمان‌ها نیاز به مدرسه دارند.

  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز خاطرنشان کرد: در صورت تحویل دیرهنگام این دو مدرسه به آموزش و پرورش، کار تأمین معلم، تهیه تجهیزات و برنامه‌ریزی و در نتیجه پاسخگویی به نیاز مردم دشوار است.

  منبع: فارس

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">