ندای البرز
یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۵:۵۹ 2018 Jul 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 25534
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
 •   
   رئیس کل دادگستری استان قزوین در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان البرز:
  دستگاه قضایی استان قزوین به عنوان یک دستگاه خدمتگزار وظیفه دارد در راستای احقاق اقتصاد مقاومتی در حد توان خود به مدیریت اجرایی و اقتصادی کشور کمک کرده است.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی ندای البرز، حجت الاسلام قدرتی در جلسه‌ای که صبح امروز با موضوع اقتصاد مقاومتی درسالن جلسات دادگستری شهرستان البرز با حضور رئیس کل دادگستری شهرستان البرزو دادستان استان قزوین و البرز و دیگر مسئولان شهرستان برگزار شد اظهار کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی ارکان‌های خود را دارا می‌باشد که اگر این ارکان‌ها محقق نشود نمی توان به هدف اقتصاد مقاومتی دست پیدا کرد.

  وی افزود: یکی از ارکان‌های اقتصاد مقاومتی درون زا بودن است به این معنا که باید از درون خود کشور جوشش حاصل شود و نباید برای تامین مایحتاج کشور به بیرون از کشور چشم دوخت.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: برای احقاق اقتصاد مقاومتی متخصصین و مبتکرین ایرانی بایستی خلاقانه تلاش کرده وبرون گرا باشند و بحث صادرات را جدی بگیرند.

  این مسئول با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان کرد: یکی دیگر از ارکان‌های اقتصاد مقاومتی مردمی بودن آن است که در این راستا بایستی مردم را وارد صحنه کرده و به مردم اعتماد کرد.
  وی متذکر شد: تجربه نشان داده است هر کجا که به مردم اعتماد شده، ایران پیروز و سرافراز شده است که از نمونه‌های‌این.اعتماد می‌توان به پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی اشاره کرد.

  حجت الاسلام قدرتی خاطرنشان کرد: در اقتصاد باید به مردم اعتماد کرده و دولت زمینه را برای همکاری مردمی برای بهبود شرایط اقتصادی فراهم کند و دولت نبایستی در امر اقتصاد به این شدت تصدی‌گری کرده و بایدنظارت کند.

  وی تصریح کرد: یکی دیگر از ارکان‌های اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان بودن اقتصاد است ک در این راستا دانشگاه‌ها بایستی هم‌سو با امر اقتصاد کشور شده و علم اقتصاد کشور را به سمتی هدایت کنند که تجارت‌محور شود.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین یادآور شد: برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و اجرای اقتصاد مقاومتی باید قوانین تجارت، صنعتی و بیمه را اصلاح و به‌روز کرد تا کارساز باشد و گره های کور در امر اقتصاد گشوده و صنعتگران و سرمایه گذاران رغبت به مشارکت کنند.

  وی اذعان کرد: مدیریت کارآمد یکی دیگر از بحث‌های اقتصاد مقاومتی است که برای احقاق اقتصاد مقاومتی بایستی مدیران متخصص و متعهد ومرتبط با رشته مورد نظر بر سر کار بیایند.

  حجت الاسلام قدرتی گفت : نظارت بر عملکرد مدیران یکی از مباحثی است که بایستی جدی گرفته شود چرا که بی توجهی به این امر باعث می شود که درامر اقتصاد با هزاران مشکل مواجه شویم .

  این مسئول بیان کرد: دستگاه قضایی استان قزوین به عنوان یک دستگاه خدمتگزار وظیفه دارد در راستای احقاق اقتصاد مقاومتی در حد توان خود به مدیریت اجرایی و اقتصادی کشور کمک کرده، چرا که ما باورمان بر این است که اگر چرخ اقتصادی کشور بچرخد یکی از عوامل مهم آسیب‌های اجتماعی و جرایم کاسته می‌شود.
  رئیس کل دادگستری استان قزوین در پایان گفت: هر شغلی که ایجاد شود دو الی سه پرونده از پرونده‌های دستگاه قضایی کم می‌شود و مسئولان جامعه برای داشتن یک جامعه سالم با کمترین جرم و آسیب‌های اجتماعی وظیفه دارند که برای اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.
  انتهای پیام/

   

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">