ندای البرز
سه شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۱:۱۷ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 12738
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۴
 •   
  یادداشت روز:
  مدیر محترم، مسئول حاذق، شما بفرمائید ... این بنده های خدا چکار کنند؟ آیا خود شما می توانی پنج ماه بدون ماشین میلیونی و دریافت های سر وقت همینطور کار کنی و عرق بریزی؟

  پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، رضا خلیل پور: عجب روزگاری شده، انسان چیزهایی می بیند و می شنود که شبیه به معجزه است، به جایی رسیدیم که اگر از تعجب شاخ در بیاوریم هم کسی تعجب نمی کند، هر جور که حساب می کنم نمیدانم چطور جور می شود و می توانیم شرایط کنونی کار و کارگر را با این کلام امام راحل تطبیق بدهیم که فرمودند : “حیات یک ملت مرهون کار و کارگر است ”

  خدا را شکر چند روز پیش به پاسداشت انقلاب گران سنگ امام (ره)، یک شب جشن سی و پنج میلیونی گرفتیم، اما نمی دانم چرا به این جمله امام( ره ) که در مورد ارزش قشر زحمت کش جامعه است نه تنها دقت نکردیم بلکه بشدت بد عمل کردیم.

  چند وقتی است سوالی ذهنم را مشغول کرده و به نتیجه نمی رسم که در این زمانه با قرار داد ۲۹ روزه، با دریافتی مبلغ ۷۱۰۰۰۰ تومان و با سابقه بیمه یکی بود یکی نبود که از روی ناچاری امضاء می شود، یک کارگر چگونه می تواند، ماهی چهارصد هزار تومان (متوسط رو به پائین ) اجاره خانه بدهد؟ در صورتی که خرج تحصیل یک پسر و دختر را هم باید در نظر بگیرد. اگر خرج آجیل شب عید و لباس نو نوار و ایاب ذهاب را هم کنار بگذارد، خرج شام و نهار و خواروبار را از کجا تأمین میکند؟

  از یکی دو نفر سوال کردم، یکی گفت: ” کسی که سواره، از پیاده خبر نداره “. یک نفر دیگه هم گفت: ” من الان پنج ماه است که کار کردم و همون مبلغ رو هم نگرفتم ، میدونی یعنی چی؟ یعنی شرمندگی در خانه، یعنی سفره خالی، یعنی چپ چپ نگاه کردن صاحب خانه، یعنی حرف بزنی اخراج می شوی، یعنی اینکه شب خوابت نبره و خودت رو بزنی به خواب”. همین لحظه بود که دوست داشتم زمین دهان باز کرده و مرا از خجالت محو کند. من که جوابی برای این سوالات نداشتم ولی ” مدیر محترم، مسئول حاذق، شما بفرمائید … این بنده های خدا چکار کنند؟ آیا خود شما می توانی پنج ماه بدون ماشین میلیونی و دریافت های سر وقت همینطور کار کنی و عرق بریزی؟

  رهبر فرزانه انقلاب فرمودند :” کارگران ستون فقرات یک جامعه هستند که درصورت نبود و یا ضعف آنها، کشور فلج خواهد شد ” شاید بهتر باشد هر کسی که چند روز برصندلی ریاست تکیه می زند این کلام گهر بار را نصب العین خود قرار دهد و هر روز صبح بر خود نهیب زند که گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان تکریم مستضعفین و قشر ضعیف جامعه است و نشستن بر روی صندلی ای که امانت الهی است، جایی برای راحت نشستن و نادیده گرفتن حقوق صاحبان اصلی انقلاب نیست.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">