ندای البرز
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۵:۲۱ 2018 Feb 25
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24192
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
 •   
  بیگدلی مسئول هیات مذهبی مکتب العباس(ع)الوند:
  برنامه‌های مذهبی هیات مکتب العباس(ع) شهر الوند از شب گذشته شروع شده و تا ۱۵محرم الحرام ادامه دارد.

  داوود بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ندای البرز با اشاره به آغاز برنامه‌های مذهبی هیات مکتب العباس(ع) شهر الوند اظهار کرد: این برنامه‌ها از شب گذشته شروع شده و تا ۱۵محرم الحرام ادامه دارد.
  وی افزود: در دوشب اول برنامه‌های هیأت مذهبی مکتب العباس(ع) مداحانی از زنجان برای شرکت در مراسم دعوت شده و مداحان شب‌های دیگر این ایام از مداحان شهر الوند است.
  مسئول هیأت مکتب العباس(ع) شهر الوند عنوان کرد: شروع مراسم عزاداری سالار شهیدان در هیات مذهبی مکتب العباس از ساعت ۹:۳۰ دقیقه شب بوده که این مراسم تا ساعت ۱۲شب ادامه دارد.
  وی خاطرنشان کرد: امام جمعه شهر الوند، مسئول حوزه علمیه خواهران استان قزوین از جمله سخنرانان هیات مذهبی مکتب العباس شهر الوند می‌باشند که بیشتر بر روی مباحث معرفتی قیام امام حسین (ع) به سخنرانی خواهند پرداخت.
  بیگدلو یادآور شد: بسته‌های فرهنگی عاشورایی از جمله کارهای فرهنگی هیات مذهبی مکتب العباس شهر الوند است که در پنج شب دوم دهه محرم‌الحرام بین عزاداران توزیع خواهدشد.
  وی با اشاره به نذورات مردمی اذعان کرد: مردم مومن و مذهبی شهر الوند می‌توانند از طریق شماره حساب هیات مذهبی مکتب العباس(ع) و یا مسئول نذورات این هیات نذورات وکمک‌های مالی و مردمی خود را به این هیات ارائه بدهند.
  مسئول هیأت مکتب العباس(ع) شهر الوند با دعوت از مردم مذهبی و ولایی شهر الوند در عزاداری سالار شهیدان بیان کرد: میعادگاه مکتب العباس(ع) شهر الوند در خیابان بهشتی، پشت بوستان نور، داخل پارک نور پذیرای عزاداران حسینی است.
  وی در پایان افزود: هیات مذهبی مکتب العباس(ع) شهر الوند از جمله هیات‌هایی است که دسته عزاداری آن بدون استفاده از شمایل و علامت‌ها، طبل و غیره به عزاداری حسینی پرداخته و سینه‌زنی و زنجیر زنی از جمله کارهای دیرین این هیات است.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">