ندای البرز
یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۰:۴۸ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24697
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
 •   
  خطمی عضو شورای شهر الوند:
  مسئولان فضای سبز الوند با استفاده از نظر و مشاوره کارشناسان مرحله دیگری از عملیات مبارزه با مگس‌های سفید بالک را آغاز کرده اند.

  جواد خطمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ندای البرز با اشاره به اینکه مگس‌های سفید بالک برای نخستین بار است در شهر الوند مشاهده می‌شوند اظهار کرد: سری اول مبارزه با این آفت طبیعی ۵ روز پیش توسط شهرداری الوند آغاز شد.
  وی افزود: در سری اول سم‌پاشی شهرداری الوند با ۲تانکر سم‌پاشی درختان و درختچه‌های شهر الوند را سم پاشی کرد که به نتیجه دلخواه نرسید و همین موضوع باعث شد تا در سری دوم عملیات سم‌پاشی که در سه روز پیش صورت گرفت این عملیات به صورت گسترده‌تر و با ۵دستگاه تانکر سم‌پاشی صورت بگیرد.
  عضو شورای شهر الوند ادامه داد: انتخاب نوع سم توسط شهرداری الوند با مشاوره و کارشناسان مبارزه با آفت طبیعی در تهران صورت گرفته که امید است به نتیجه دلخواه دست پیدا کرده و این نوع حشره در سطح الوند از بین برود.
  وی با اشاره به تولید مثل مگس‌های سفید بالک عنوان کرد: زاد و ولد این حشره در سه روز انجام می‌شود ومبارزه شیمیایی و سم‌پاشی این نوع مگس تنها بر روی خود حشره اثر گذاشته و باعث از بین رفتن حشره می‌شود اما بر روی تخم‌های آن اثری نداشته، بنابراین بایستی هر سه روز و مرحله به مرحله منتظر بود تا تخم‌های این حشرات به مگس تبدیل شده و سری‌های بعدی سم‌پاشی صورت بگیرد تا این آفت از بین برود.
  خطمی بیان کرد: مسئولان فضای سبز الوند با استفاده از نظر و مشاوره کارشناسان مرحله دیگری از عملیات مبارزه با مگس‌های سفید بالک را آغاز کرده و در این مرحله شناسایی کانون تجمع مگس‌ها مورد نظر کارشناسان بوده تا با این شناسایی بتوان به این اهم دست یافت که این حشرات بر روی چه درختانی تجمع کرده و تخم گذاری می کنند.
  وی در این مورد ادامه داد: پس از شناسایی درختانی که کانون تجمع مگسان سفید بالک هستند درختان مد نظر هرز شده و شاخه‌های آن کاملا زده می‌شود و شاخه‌ها را منهدم می‌کنند تا تخم گذاریی که این حشرات بر روی درختان کرده‌اند به طور کامل از بین برود.
  وی با اشاره به تولید مثل مگس های سفید بالک عنوان کرد: تولید مثل این حشره در سه روز انجام می‌شود و مبارزه شیمیایی و سم پاشی تنها بر روی خود این حشره اثر گذاشته و باعث از بین رفتن حشره می‌شود اما بر روی تخم‌های آن اثر ندارد، بنابراین بایستی هر سه روز و مرحله به مرحله منتظر بود تا تخم‌های این حشرات به مگس تبدیل شده و سری‌های بعدی سم‌پاشی صورت بگیرد تا این آفت از بین برود.
  خطمی بیان کرد: مسئولان فضای سبز شهر اول با استفاده از نظر و مشاوره کارشناسان مرحله دیگری از عملیات مبارزه با مگس های سفید بالک راآغاز کرده که در این مرحله شناسایی کانون تجمع مگس‌ها مد نظر کارشناسان بوده تا با شناسایی مکان آنها بتوان دریافت که این حشرات بر روی چه درختانی تجمع کرده و تخم گذاری می‌کنند.
  وی در این مورد ادامه داد: پس از شناسایی درختانی که کانون تجمع مگس‌های سفید بالک هستند درخت مدنظر هرس شده و شاخه‌های آن کاملاً زده می‌شود و شاخه‌ها را منهدم می کنند تا تخم‌گذاری که حشرات بر روی این شاخه‌ها کرده‌اند به طور کامل از بین برود.
  عضو شورای شهر الوند خاطرنشان کرد: در شب گذشته تا پاسی از شب معاونت خدمات شهری ناظر سم‌پاشی درختان و درختچه های شهر بود و امروز نیز محله به محله نتیجه سم‌پاشی را مورد بازدید قرار می‌دهد.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">