ندای البرز
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۳:۱۶ 2018 Feb 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18459
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲
 •   
  رنگ باختن عفاف در سایه سکوت متولیان فرهنگی
  در سال‌های اخیر وضعیت بدپوششی به حدی رسیده است که مصداق بارز هنجارشکنی اجتماعی محسوب می‌شود و مانتوهای جلو باز و بعضا پشت نویسی شده، ساپورت‌های رنگارنگ و شال‌های آویزان، بدحجابی را به بی حجابی مبدل کرده است.
  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، سال‌ها پیش که مانتو هم در کنار چادر ملی ایرانیان، حجاب کاملی محسوب شد کار مهاجمان فرهنگی برای تغییر پوشش زنان مسلمان سهل تر شد به طوری که گام به گام وآرام آرام و باصبر و حوصله فراوان هر سال فقط ذره ای تغییر در نوع پوشش ما ایجاد کردند تا حساسیت‌های دینی مردم انقلابی ایران برانگیخته نشود.
  در این مدت مراکز فرهنگی و سازمان‌های مسئول از جمله حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، صداوسیما، ادره ارشاد و سازمان تبلیغات و بسیاری از ارگان‌ها که می‌بایست جوانان کشور را در برابر هجمه‌های فکری رسانه‌ها حمایت کنند اقدام موثری انجام ندادند.
  و هم اکنون بعد از گذشت سال‌ها به جایی رسیده‌ایم که حجاب کامل مدنظراسلام در پوشش بسیاری از افراد جامعه دیده نمی‌شود و متاسفانه این موضوع در حال تبدیل شدن به یک عرف عمومی در بین ملت ایران است.
  در سال‌های اخیر وضعیت بدپوششی به حدی رسیده است که مصداق بارز هنجارشکنی اجتماعی محسوب می‌شود و مانتوهای جلو باز و بعضا پشت نویسی شده، ساپورت‌های رنگارنگ و شال‌های آویزان، بدحجابی را به بی حجابی مبدل کرده است.
  در اوایل تابستان سال جاری، دادستان محترم قزوین با توجه به هنجارشکنی و ترویج اباحه گری این نوع پوشش‌ها در جامعه دستورممنوعیت تولید و توزیع و استفاده از آنها را صادر کرد که اقدامات محدودی هم در این زمینه انجام شد؛ اما متاسفانه از دست فروش‌هایی که اواخر شب در بوستان‌ها و معابر عمومی قزوین با نازل‌ترین قیمت در حال عرضه این نوع لباس‌ها بودند، غفلت شد.
  و مردم همچنان در انتظار اجرای جدی تر دستور دادستان؟!
  امروز نمای پوشش برخی‌ها در شهر به جایی رسیده است که مطالبات مردمی هم آغاز شد و جمعی از سمن‌های فعال درحوزه خانواده به همراه گروهی از بانوان فرهیخته شهر، که به نقش مهم عفاف و حجاب ناشی از آن و رعایت حریم‌های عمومی و شخصی در جهت تامین امنیت و تحکیم نهاد خانواده واقف بودند؛ طی نامه‌ای از ارگان‌های مسئول خواستند ضمن فرهنگ سازی وانجام فعالیت‌های اقناعی، پیگیراجرای قانون فوق باشند.
  در پایان از گروه‌های مردمی از جمله سمن‌های فعال درحوزه عفاف و بالاخص بنیاد عفاف وحجاب استان انتظارمی‌رود همراه با نهادهای حکومتی که مسئولیت ترویج عفاف وحجاب را در استان به عهده دارند در جهت احیای این فریضه الهی به شکل صحیح آن اقدام نمایند و درگیر فعالیت‌های نمادین وشعاری نشوند.
  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">