ندای البرز
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۰۳:۳۳ 2018 Mar 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2712
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۳
 •   
  عصر امروز صورت گرفت
  درپی انتصاب حضرت حضرت آیت الله عابدینی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرقزوین، عصر امروز(18/12/93) مسئولین ادارات و نهاد های شهرستان البرز با ایشان دیدار کردند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، در این مراسم که فرماندارالبرز، امام جمعه الوند، نماینده ولی فقیه در سپاه ، رئیس دادگستری، بخشداران مرکزی و محمدیّه، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهر، رؤسا، مدیران ادارات و فرماندهان نیروی انتظامی و سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز حضور داشتند؛ حضرت آیت الله عابدینی ضمن تقدیر از حضور مسئولین شهرستان البرز گفت: بارسنگینی بر دوش بنده نهاده شده و امیدوارم با روحیّه بخشی و همراهی تمامی مسئولین و مردم استان،  بتوانم در پیشگاه مقام معظم رهبری رو سپید باشم.

  حضرت آیت الله عابدینی با اشاره به فعالیّت های گذشته خود درجهت ترویج فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه افزود: اولیّن قدم انبیاء الهی و نقطه مشترک همه پیامبران اقامه نماز است و درقرآن کریم نیزمأموریت همه آنان اقامه نماز بیان شده است.

  وی ضمن تمجید از شخصیّت حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی امام جمعه الوند، تشریح کرد: در قرآن اشاره شده که نماز را اقامه کنید و اقامه نماز یعنی برپایی عدالت، عبادت، مردم داری، نشاط علمی، رأفت، عطوفت و قطع وابستگی به اجانب و در تفسیر قطع وابستگی به اجانب تصریح کرد: اگر مملکت تکیه اش به اجانب باشد همه چیز آن باطل است.

  امام جمعه قزوین ضمن تبیین آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ع) در خصوص اقامه نماز اظهار داشت: شهدای ما پیغمبر نبودند امام اقامه کننده واقعی نمازبودند و برای اینکه کسی به مرتبه اقامه کننده نمازبرسد لازم نیست معصوم بوده و یا اینکه شهید بشود.

  نماینده ولی فقیه در استان قزوین برخی از آثار اقامه نماز را رعایت حقوق همسایگان، اعضای خانواده و دفع گناهانی مانند دروغ وغیبت دانست و تأکید کرد: باید برای احیای نمازجماعت درمساجد، خیزشی جدّی در سطح استان صورت بگیرد و همه باید برای تحقق این امر مهم تلاش کنند و آنموقع است که آیندگان می توانند در مورد ما بگویند که از اقامه کنندگان نماز بوده اند.

  آیت الله عابدینی موضوع کمرنگ شدن حضور جوانان در نمازهای جمعه و جماعات را نگران کننده دانست و خاطر نشان کرد: نقش آموزش و پرورش در ایجاد و افزایش علاقه جوانان و نوجوانان به نماز بسیار مهم است.

  حضرت آیت الله عابدینی ضمن تأکید برنظر خواهی از دانش آموزان، دانشجویان و جوانان، از همه مردم، مسئولین و صاحب نظران استان خواست تا ایده های خود را برای اقامه همه جانبه نماز در سطح استان و ایجاد زمینه حضور هرچه بیشتر در نمازهای جمعه و جماعات ارائه کنند.

  وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: هرکسی باید در حیطه کاری خود تلاش کند تا منویات مقام معظم رهبری در استان قزوین مظلوم واقع نشود و افزود: نباید به دین نگاه جزیره ایی و منطقه ایی داشت و دین را بصورت کاریکاتوری انتشار داد، بلکه باید دین را بصورت واقع بینانه و اصولی ترویج کرد و در این راه همه ما به راهنمایی و عزمی راسخ نیازمندیم و امیدوارم در آینده ایی نزدیک، تحولی جدّی درموضوع اقامه نماز درتمامی شهرهای استان قزوین صورت پذیرد.

  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">