ندای البرز
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۳:۱۶ 2018 Feb 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17343
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۳
 •   
  فرماندار شهرستان البرز عنوان کرد:
  فرماندار شهرستان البرزعنوان کرد: در سال‌های اخیر تلاش کردیم تا نگذاریم قطعی آب برای مردم بخش محمدیه مزاحمت ایجاد کند و با حفر 4 حلقه چاه جدید و اضافه شدن 2حلقه از این چاه‌ها به شبکه، کمبود آب این مناطق برطرف خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، فرماندار شهرستان البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین گفت: اصحاب رسانه وظیفه سنگینی برعهده دارند و با بیان مشکلات و مطالبات مردم کمک حال مدیران برای خدمت رسانی هستند.
  عسگری افزود: بیان کم کاری، کوتاهی و عملکرد ضعیف دستگاه‌ها و پیگیری مطالبات مردم از مدیران زمینه را برای سرعت بخشی به عملکرد آنها فراهم می‌کند.
  وی ادامه داد: رسانه به عنوان مجموعه‌ای برای ایجاد ارتباط بین مردم و مسئولان هستند و باید تاثیرگذار باشند، اگر آنها فقط بیان کننده عملکرد خوب دستگاه‌ها باشند، تاثیرگذاری خود را از دست خواهند داد.

  فرماندار شهرستان البرز با اشاره به فرارسیدن هفته دولت عنوان کرد: پروژه‌های خوبی در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان، کشاورزی، آموزش، آب و … اجراء شده که در هفته دولت و با حضور استاندار و مدیران استانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

  بخش قابل توجهی از مشکلات ناحیه شهری مهرگان در ۳ سال اخیر رفع شده است

  این مقام مسؤول با اشاره به مشکلات موجود در ناحیه شهری مهرگان بیان داشت: علی‌رغم انتقادات فراوان به مسکن مهر، بخش قابل توجهی از مشکلات روبنایی و زیرساختی ناحیه شهری مهرگان در ۳ سال اخیر رفع شده است.

  عسگری خاطرنشان کرد: وجود ضعف در سیستم انتقال آب یکی از مشکلاتی بود که در سال‌های اخیر اصلاح شد.

  نماینده عالی دولت در شهرستان البرز ابراز داشت: آب مورد نیاز مردم محمدیه و مهرگان از منابع آبی موجود در بیدستان تأمین می‌شود و اگر مطالعه درستی در این خصوص انجام می‌شد نباید این اقدام صورت می‌گرفت.

  فقیرترین منابع آبی شهرستان البرز در منطقه مهرگان وجود دارد

  این مقام مسؤول ادامه داد: فقیرترین منابع آبی شهرستان البرز در منطقه مهرگان وجود دارد و اعتبارات هنگفتی برای انتقال آب به این ناحیه هزینه شده است.

  وی افزود: سفره‌های آبی موجود پاسخگوی جمعیت ساکن در این منطقه نیست و خط لوله انتقال هم به لحاظ فنی، جنس لوله و کیفیّت لازمه دارای مشکلات جدی بود که همین مشکلات موجب شد تا خط جدید انتقال آب احداث شود.

  فرماندار شهرستان البرز خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر تلاش کردیم تا نگذاریم قطعی آب برای مردم بخش محمدیه مزاحمت ایجاد کند و با حفر ۴  حلقه چاه جدید و اضافه شدن ۲حلقه از این چاه‌ها به شبکه، کمبود آب این مناطق برطرف خواهد شد.

  ۷ میلیارد تومان  اعتبار برای حل مشکل آبرسانی بخش محمدیه در نظر گرفته شده است

  عسگری بیان داشت: ۳ میلیارد تومان  اعتبار از منابع شهرستانی و ۴ میلیارد تومان اعتبار از ردیف‌های ملی برای حل مشکل آبرسانی بخش محمدیه در نظر گرفته شده و رایزنی‌های لازم برای دریافت اعتبارات بیشتر در سفر آتی هیئت دولت به استان قزوین در حال انجام است.

  این مقام مسؤول با بیان اینکه مشکلات دیگری در خصوص کمبود واحدهای آموزشی و حمل و نقل عمومی وجود دارد عنوان کرد:  هم‌اکنون ۷ دستگاه اتوبوس در مسیر شهرهای بیدستان، شریفیه محمدیه و مهرگان تردد می‌کنند تا بخشی از مشکلات ساکنین این مناطق مرتفع شود.

  نماینده عالی دولت در شهرستان البرز اظهارداشت: با هماهنگی‌های بعمل آمده با سازمان حمل و نقل کشوری مقرر شد تا از اولین سری مینی بوس‌های یارانه‌ای سهمی به شهرستان تعلق بگیرد تا بتوان با اعطای تسهیلات ارزان قیمت و یارانه‌های موجود مشکلات حمل و نقل شهرستان بویژه ناحیه شهری مهرگان را مرتفع کرد.

  photo_2016-08-17_22-44-39

  ۵ باب مدرسه ناحیه شهری مهرگان تا مهرماه آماده تحویل خواهد شد

  وی در ادامه یادآور شد: ۵ مدرسه تعهد شده توسط سازمان نوسازی مدارس تا مهرماه آماده تحویل خواهد شد که از ۵ باب مدرسه، ۱ باب خیّرساز،۱ باب توسط مسکن و شهرسازی به آموزش و پرورش تحویل شده که در این موضوع از فروش ۱ باب مدرسه که توسط مسکن و شهرسازی ساخته شده بود جلوگیری به عمل آمد.

  عسگری افزود: ۳ مدرسه باقی مانده هم‌اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و مسؤولان سازمان نوسازی مدارس متعهد شده‌اند تا مهرماه این مدارس را نیز آماده تحویل و بهره‌برداری کنند.

   تصفیه خانه شریفیه مشکل زیست محیطی جدی ابجاد کرده است

  این مقام مسؤول در ادامه سخنان خود با بیان مشکلات زیست محیطی ایجاد شده توسط تصفیه خانه شریفیه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون فاضلاب شهرهای محمدیه، مهرگان و شریفیه توسط شبکه فاضلاب به این تصفیه خانه منتقل می‌شود که عدم اجرای عملیات تصفیه معضل زیست محیطی جدی ایجاد کرده که رفع این معضل در حال مطالعه و پیگیری است.

  رییس شورای اداری شهرستان البرز در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران حاضر درباره پرداخت معوقات کشاورزان اظهار داشت: ۷۰ درصد گندم مورد نیاز کشور در سال‌های پایانی دولت گذشته از خارج وارد می‌شود، اما با برنامه‌ریزی مناسب وزارت جهاد کشاورزی، اطلاع‌رسانی به موقع، قیمت مناسب خرید گندم و نزولات آسمانی شرایطی را فراهم کرد تا امروز ضمن وجود مازاد گندم و امکان صادرات این محصول نیز ممکن باشد.

  عسگری عنوان کرد: به علت محدودیت منابع مالی موجود پرداخت معوقات کشاورزان مقداری به تعویق افتاده که پیگیری‌های لازم برای پرداخت این این معوقات در ماه‌های آتی انجام شده است.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">