ندای البرز
یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۲:۵۰ 2018 Apr 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11562
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۵
 •   
  نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس مصادیق جرم سیاسی را تعیین کردند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه ۴ بهمن در ادامه رسیدگی به جزئیات طرح جرم سیاسی، ماده ۱ و ۲ این طرح را پس از بحث و بررسی تصویب کردند.

  به موجب ماده ۱ این طرح هر یک از جرایم مصرح در ماده ۲ این قانون چنانچه با انگیزه اصلاح امور کشور علیه مدیریت و نهادهای سیاسی یا ریاست‌های داخلی یا خارجی کشور ارتکاب یابد، بدون آنکه مرتکب قصد ضربه زدن به اصل نظام را داشته باشند جرم سیاسی محسوب می‌شود.

  همچنین ماده ۲ طرح مذکور که به تصویب نمایندگان مجلس رسید تصریح می‌کند: جرایم زیر در صورت انطباق با شرایط مقرر در ماده ۱ این قانون جرم سیاسی محسوب می‌شود.

  الف- توهین و افترا به رؤسای سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاونان رئیس جمهور، وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس خبرگان و اعضای شورای نگهبان به واسطه مسئولیت آنان .

  ب- توهین به رئیس یا نماینده سیاسی کشور خارجی که در قلمرو ایران وارد شده است با رعایت مفاد ماده ۱۵۷ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات.
  پ-جرایم مندرج در بندهای (د) و (ه) ماده ۱۶ قانون فعالیت احزاب، جمعیت‌ها، انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته شده مصوب حسب ۷/۶/۱۳۶۰
  ت- جرایم مقرر در قوانین انتخابات خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا به استثنای مجریان و ناظران انتخابات.
  ث- نشر اکاذیب
  همچنین نمایندگان با ۱۱۳ رأی موافق، ۱۷ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع با ماده۱  و با ۱۱۹ رای موافق ۹ رای مخالف و ۶ را ممتنع با ماده ۲ طرح مذکور موافقت کردند.
  انتهای پیام
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">